İçeriğe Yönlendir

Sigortam.net Mağduriyeti- Asla Yaptırmayın

Ali Söker

Recommended Posts

Ali Söker

26.04.2019 da eski aracımı, ford focus  satıp yeni araç , ford kuga aldım. Ancak Cuma günü, yani aracı aldığım gün eski aracın kasko poliçesinin iptalini yapıp yeni aracıma kasko poliçesini aktarmak istediğimde, defalarca ve uzun ve Zorlu bir süreç sonun da kasko poliçesinin yapıldığı bana söylenmesine rağmen kasko poliçesini yapmadıklarını pazartesi öğrendim. Bu arada ben kaskosu yapılmış zannettiğim aracımla 1500 km yol, Niğde-Adana-Edirne yol yaptım. Aradığımda bana sadece kusura bakmayın haklısınız filan dendi. Üzerine neyse artık yapın şu devir işlemini dememe ve kredi kartı bilgilerimi tekrar almalarına rağmen yine yapmadıklarını gördüm. Sonra tekrar tekrar defalarca aramama rağmen hep biri birilerine aktararak telefonda her defasında dakikalarca bekletip o iğrenç müziklerini dinletmekten başka bir şey yapmadılar. En son defasında telefonda ağzıma geleni söyledim. Yine hemen aktarıyorum deyip dakikalarca bekletmekten başka bir şey yapmadılar. 4 gündür sigortam.net yüzünden aracıma kaskosuz biniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Hocam... 

Hangi sigorta şirketinden yapılmış ise, o şirketin Genel Müdürlüğünü yada bölge müdürlüğünü arayıp yardım alın veya direk bölge yada genel müdürlükten yaptırın işlerinizi. 

Ayrıca,

Belli ki size söyleyemedikleri bir sorun var sizinle ilgili ve onu çözmeye çalışıyorlar.. 

Aksi takdirde araç değişikliği zeyili 5 dakikalık iş.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

geçen hafta aracımı sattım generali sigortaya aracımı sattığımı ve sigorta iptalini kullanılmayan kısmın iadesini talep ettim ve sıkıntısız 2 gün sürmedi kredi kartıma iade ettiler,sigortam.net benimde canımı yaktı gafil avladım,3 kuruşluk sigortaya fazla para ödedik üstüne trafik cezasıda baklava üstü kaymak oldu..kurumsal firmaların bu tip sıkıntıları sadece müşteri kaybettirir...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kredi çekerken yaşadığım bir olay aklıma geldi.

Ay sonuna yaklaşırken banka görevlisi o kadar sıkıştırdı ki beni krediyi alabilmem için dedim bankayı da üstüme yapacak.

Çeşitli nedenlerle yeni ayın başında çektim krediyi. Sanki canından can alıyormuşum gibi davrandı.

Anladım ki önceki ay hedeflerine yardımcı olamadık.

Belki bu ay hedeflerini doldurmuş, yeni aya sarkıtayım düşüncesi olabilir mi karşıda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Sigorta ve kaskoyu kesinlikle yaşadığım yerdeki sigortacıya yaptırırım. Sigortam. Net yada bu tarz uzaktan satış yapan yerler bir sıkıntı olduğunda sürekli böyle bir telefon trafiğine sokuyor insanı. Diğer türlü olsa dükkana git abi lpg taktırdım ona zeyil yapar mısın tamam siz bi çay için ben yapıyorum der olur biter. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

sigorta işi tanıdık veya yüz yüze olmalı benim düşüncem. kaza bela anında arayıp bilgi alabilmeliyim rahatsız edebilmeliyim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Ay sonuna yaklaşırken banka görevlisi o kadar sıkıştırdı ki beni krediyi alabilmem için dedim bankayı da üstüme yapacak.

Çeşitli nedenlerle yeni ayın başında çektim krediyi. Sanki canından can alıyormuşum gibi davrandı.

Belki bu ay hedeflerini doldurmuş, yeni aya sarkıtayım düşüncesi olabilir mi karşıda?

GM onaylı kredi ve kampanya sonu ise hedeften değilde kampanya değişikliği vs olacaksa süreç uzuyor aynı prosedürü haybeye ikinci kez çekmiş gibi oluyor. Tabi bunu müşteriye yansıtmak profesyonellik olmaz :)

Sigorta da hedef doldu sarkitalim mantığı olmaz zaten olamaz özüne aykırı. Ki hedef doldu ise ne güzel prim alır  fazladan 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

bankada çalıştım yıllarca dediğiniz olay gözümde canlandı tabi ben satış tarafında değildim ama çokca şahit oluyordum sonra aklıma takıldı neden diye sonra öğrendim ki bölge müdürülükleri hedef tutturun diye sıkıştırıyorlarmış o baskı yokmu fena birşey stresin beteri sürekli baskı altında satış yapıyorsunuz bu ay şu kadar kredi satışı yapılacak bu ay bu kadar sigorta satılacak bu ay bu kadar kredi kartı satışı yapılacak fena çok fena dediğiniz doğru tamamen hedef tutturma çabasıdır. eğer borcunuza sadıksanız daha çok kene gibi yapışıyorlar :):)

3 saat önce, Ali Söker yazdı:

26.04.2019 da eski aracımı, ford focus  satıp yeni araç , ford kuga aldım. Ancak Cuma günü, yani aracı aldığım gün eski aracın kasko poliçesinin iptalini yapıp yeni aracıma kasko poliçesini aktarmak istediğimde, defalarca ve uzun ve Zorlu bir süreç sonun da kasko poliçesinin yapıldığı bana söylenmesine rağmen kasko poliçesini yapmadıklarını pazartesi öğrendim. Bu arada ben kaskosu yapılmış zannettiğim aracımla 1500 km yol, Niğde-Adana-Edirne yol yaptım. Aradığımda bana sadece kusura bakmayın haklısınız filan dendi. Üzerine neyse artık yapın şu devir işlemini dememe ve kredi kartı bilgilerimi tekrar almalarına rağmen yine yapmadıklarını gördüm. Sonra tekrar tekrar defalarca aramama rağmen hep biri birilerine aktararak telefonda her defasında dakikalarca bekletip o iğrenç müziklerini dinletmekten başka bir şey yapmadılar. En son defasında telefonda ağzıma geleni söyledim. Yine hemen aktarıyorum deyip dakikalarca bekletmekten başka bir şey yapmadılar. 4 gündür sigortam.net yüzünden aracıma kaskosuz biniyorum.

e devletten kontrol ettiniz mi orda çıkıyor bütün trafik sigorta kasko vs. ben özellike dar mini kasko yaptırdım kurt düştü içime girip e devşete baktım yapılmış.  e devleti kontrol edin derim üzerinizde ne kadar sigorta varsa hepsi çıkıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Emmi sigortaya geçin rahat edin. Sağ olsun benim işleri benden daha iyi takip ediyor, daha bugün aradı ne yaptın zamanın daralıyor diye :)

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Bende daha önce Sigortamatik diye bir firmaya yaptırıyordum. Bir defasında poliçeyi kargo ile yollamışlardı. Ve o kargo parasını bana ödettiler(Daha önceki yıllarda olmamıştı). Telefon açtım. Yaptıklarının etik olmadığını, tarafıma kargo ücreti ödetmelerinin hoşuma gitmediğini belirttim. Şikayetimin gerekli yerlere iletileceğini söylemelerine rağmen arayan soran olmadı. Kimse -tabiri caizse- "Beni takmadı". Bir sene sonra aradıklarında 3-5 dk falan konuştuk. İş onay kısmına geldi. Sonrasında "Durun bir dakika. Siz geçen sene 3 kuruşluk kargo parasını, 4 yıldır kasko ve trafik sigortamı size yaptırdığım halde bana ödettiniz. Üstelik şikayetim sonucunda ne arayan oldu ne soran. Vazgeçtim ben. Yaptırmıyorum." deyip, iyi günler dileyerek telefonu kapattım. Sonrasında arandım. Fakat artık şirketleriyle çalışmak istemediğimi belirterek, yerel bir firmayla çalışmaya başladım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
5 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Emmi sigortaya geçin rahat edin. 

Sompo japon varsa bu ay sonu kapısındayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sompo japon varsa bu ay sonu kapısındayım [emoji4]

Var var [emoji56]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Var var [emoji56]
15 gün kala alırım teklifi. Son dakikacılara iyi gol atıyor sigorta firmaları :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

sigortam.net i  bende kullandım bir sıkıntı yaşamadım, diğer sigorta şirketlerinden 80-90 daha ucuza geliyor kaskoda kendilerinin iskontosu olduğundan sonrada iade fln yapıyorlar, normalde sigortacı tanıdığımda var, 3 kez sigorta kasko yaptırdım son arabayı sattığımda da kalan tutarı hemen iade de ettiler. gerçi kayınço çalışıyor ama ondan destek istedin mi dersen hiç istemedim bende çağrı merkezinden hallettim. Sizinkisi talihsizlik olmuş vardır bir sıkıntı yoksa neden yapsınlar öylebirşey.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Gecenlerde bir teklif alayım dedim kendilerinden nereden bulaştım araya araya bıkmadılar yetmedi mesaj atmaya başladılar son çare olarak engelledim de kurtuldum çok şükür.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

bildiğiniz yerden şaşmayın arkadaşlar en kötü bankalarda yapıyor 100 lira fazla veririm yine bilindik yerden yaptırırım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Sigortam net üzerinden 6 kez sigorta yaptırdım hem ucuz hemde sorunsuz oldu tüm alışverişlerim.

Bir hata tüm firmaya mal edilemez bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 29.04.2019 at 12:57, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aksi takdirde araç değişikliği zeyili 5 dakikalık iş.. 

2 dakikayı geçerse yakarım o acentayı :mangal:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakikayı geçerse yakarım o acentayı :mangal:

Yak valla :)
1 dakika bendeki işlem süresi [emoji56]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yak valla :)
1 dakika bendeki işlem süresi emoji56.png

10sn sürdü. O kadar hızlıydı ki, kredi kartı alev aldı 🔥

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Geçen Konusu Olan Mesuliyet Bende 100bin Görünüyormuş. Mesaj Attım "Hallettim" Dedi, "Benden Olsun" Dedi. Bizim Bünye Alışkın Olmadığından "Gerekeni" Yaptık. Nasıl Bir Sigortacılık Anlayışıdır Anlamadım. Defalarca Arayıp, Saraydan Kız Kaçırma Dinleyip, Busecan lar Berkcan larla Konuştuktan Sonra Olması Gerekiyordu. 

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Geçen Konusu Olan Mesuliyet Bende 100bin Görünüyormuş. Mesaj Attım "Hallettim" Dedi, "Benden Olsun" Dedi. Bizim Bünye Alışkın Olmadığından "Gerekeni" Yaptık. Nasıl Bir Sigortacılık Anlayışıdır Anlamadım. Defalarca Arayıp, Saraydan Kız Kaçırma Dinleyip, Busecan lar Berkcan larla Konuştuktan Sonra Olması Gerekiyordu. 

Ben Servet’in karttan çekerdim ya
Gerek yoktu göndermene. [emoji28]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Senelerdir sigortam netten yaptırırım. 2 kez ya da 3 kez de zeyil işlemi yaptırdım ama hiç sorun yaşamadım kısa sürede hallolmuştu. Eğer olmuyorsa gönderin evrakları hemen iptal edip kredi kartınıza 2-3 iş gününde iadesini yapıyorlar. Tekrar kaskonuzu yaptırın sonra.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...