İçeriğe Yönlendir

Tetik Parmak Hastalığı

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Başa gelmeyince bilmiyormuşuz. Böyle bir hastalık var. Sizi de bilgilendireyim dedim. Gerçi  "geç ergenlik hastalığı!!  " olduğu için:) forumda ki çoğu kişide şimdilik olmaz umarım. İhtiyar ergenlere diyelim.

Meslek icabı, devamlı bsyar başında olduğumdan mouse çok kullanıyorum. Dr un dediğine  göre büyük etken bu. Her parmak da görülebilmesine rağmen. Baş ve işaret parmağı açık ara önde.Tablet, Akıllı telefonlarda da, genelde işaret parmağı kullanıldığından, yeni nesilde de görülme sıklığı artmış. Sıkı ağrı yapıyor. Bende olmadı ama kitlenip kalabiliyormuş da. düşünsenize İşaret parmağı kitli orta parmakla işaret ediyorsunuz millet ne anlar.:biggrin: Geniş bilgi burada.

https://www.sozcu.com.tr/2018/saglik/tetik-parmak-hastaligi-nedir-tetik-parmak-hastaliginin-nedenleri-belirtileri-ve-tedavisi-oub2-2522638/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
3 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Geçmiş olsun ağabey. Yaşlılık zor dimi 

Sorma yahu, bi yeri yapıyon, diğeri bozuluyor.  58 model arabayı tamir etmek mümkün mü ?hemde yedek parçası da yok.

• Beğen 5
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Geçmiş olsun haşmet amca,tetik parmak 3 sene öncesinde 1-2 defa öyle bir sıkıntım oldu,özellikle çok yoğun günlerin sabahında kalkınca bende sadece sağ el işaret parmağımda oldu,inanılmaz sıkıntı yarattı parmak düzelene kadar,doktora gittim piskolojik dedi,merhem krem ağrı kesiciler derken geçti gitti,unutmuştum siz vesile oldunuz hatırlamaya....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

geçmiş olsun. akıllı telefonlardan sonra muhtemelen 10 yıla kalmadan baş parmak seyirme hastalığı veya baş ve işaret parmak ile ekran büyütürken oluşan 2 parmak seyirme hastalığını da duyarız yakında

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Geçmiş olsun abi, annemde de var romatoid artrit yüzünden oldu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun abi. Benim geleceğimde ki hastalığım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun bu işi ocakbaşı paklar

Çorbasız iftar olmazsa olmaz 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Geçmiş olsun. 4 yaşında kızımda ayni dertten muzdaripdi baş parmağında... Biz çok geç farketmiştik. Ufak bir ameliyat ile tekrar düzeldi çok şükür...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Geçmiş olsun abi.

Linke baktım da, 40-60 yaş arası diyor, biraz daha rahatım 😀

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun her genç bir gün yaşlılığı tadacak mıdır :)

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Geçmiş olsun abi, bu aralar özellikle sol orta parmağımda sabahları ağrı ile uyanıyordum, bükerken ağrı artıyordu, son günlerde geçti gibi ama fare de diğer elde pc den midir tam anlam veremedim. Köye gidip kazma kürek sallayınca sorun olmuyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
Sorma yahu, bi yeri yapıyon, diğeri bozuluyor.  58 model arabayı tamir etmek mümkün mü ?hemde yedek parçası da yok.

Geçmiş olsun üstat. Bizim kuşak şanslı bir düşünsene 58 den 64 kadar Chevrolet[emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Babaannem rahmetli olduğunda 83 yaşındaydı. Babaannem son zamanlarında oğlum yaşlılık zor ihtiyarlık çok zor derdi. Bir kurban bayramında bütün akrabalar ile görüştükten sonra 2-3 gün içinde vefat etti. Ölüm bu kadar mı güzel olur evet ağzından düşürmediği  "üç gün yatak dördüncü gün toprak" derdi ve dediği gibi oldu. Bu kadar güzel bir ölüm nasip etti. Yaşlılıkta bir nimet her nimet gibi tadılması güzel olabilir.

13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
16 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Babaannem rahmetli olduğunda 83 yaşındaydı. Babaannem son zamanlarında oğlum yaşlılık zor ihtiyarlık çok zor derdi. Bir kurban bayramında bütün akrabalar ile görüştükten sonra 2-3 gün içinde vefat etti. Ölüm bu kadar mı güzel olur evet ağzından düşürmediği  "üç gün yatak dördüncü gün toprak" derdi ve dediği gibi oldu. Bu kadar güzel bir ölüm nasip etti. Yaşlılıkta bir nimet her nimet gibi tadılması güzel olabilir.

Valla benim ithamım başkaydı :) Yanlış aktardıysam özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
33 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

İnşallah.. 

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
25 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Dedem gecmis olsun. İlk kez duydum bu hastaligi 🤔

Bende :)) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...