İçeriğe Yönlendir

Kuga - Kaput Filmi Sorusu

Cenk Özeren

Recommended Posts

Cenk Özeren

Arkadaşlar merhaba

Aracın kaputuna 5 ayda gelen 2. Taş sebebi ile yine boyatmak zorunda kaldim. Bolgesel boyaniyor ancak renk sedef beyaz oldugu icin yedirerek boyanirken alan oldukca buyuyor tabi. Bu boyama sonrasinda artik bir kaput filmi sart oldu. Poleureten malzemeden kaput filmi yaptırmak istiyorum. Yaptırmış memnun kalmis tavsiye verecek arkadaşlardan bilgi ve yönlendirme rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler

Iyi günler dilerim. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

3m in filmleri vardı epey de pahalıya yapıyorlardı. bence bir kere boyattıysanız kendiniz ucuzundan far filmi alıp, kaput ucuna yapıştırın gitsin. şeffaf olanları mecvut.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Tavsiye etmiyorum En azından 6 ayda bir yenileme yapacaksanız olur derim. Şu anda bu  film yüzünden muzdarip arkadaşlarımız var.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren

Bilgiler için teşekkürler

Şu plastik kaput rüzgarlıklarından bakayım dedim. Ancak hepsi makyaj öncesi 2012-2016 arasındaki araçlar için uyumlu yazıyor. Makyajla birlikte acaba kaput değişti mi? Yoksa bu kapur rüzgarlıklarından bir tane söyleyeyim olmadı. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

kaplamakda fayda etmiyor 2014 de sıfır aldığım focus 2 haftada taş izleri oldu, kaplama yaptırdım taş geldi kaplamayı parçaladı, sinirlendim söktüm, aynı boyadan alıp ayda bir taş izi olan yerlere rötüş yaptım, şimdi bu durumu aştım kafaya bile takmıyorum, geçenlerde kamyonetin teki yoldan plastik takoz fırlattı kaputun ucunu boyayı bozmadan biraz göçürdü, göçükçü arkadışım 5 dk halletti.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Koruyucu filmden tam anlamıyla randıman alınmak isteniyorsa araç sıfır alındığı an kaputa veya tüm araca poliüretan film kaplatmak gerekir.

Allah nasip ederde sıfır km bir araç alırsam bu şekilde yapacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kaplama çok daha çirkin gözüküyor kaputta. belli periyotta da değişmez ise komple boya ile kalkıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cenk Özeren

Kaput rüzgarlığı düşünüyorum. Çok çok kötü durmazsa bir tane taktıracağım. Çünkü taşların hepsi kaputun ön tarafına geliyor maşallah....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
20 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

3m in filmleri vardı epey de pahalıya yapıyorlardı. bence bir kere boyattıysanız kendiniz ucuzundan far filmi alıp, kaput ucuna yapıştırın gitsin. şeffaf olanları mecvut.

Güneşte uzun süre kalan araçlara tavsiye etmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

kaplama çok daha çirkin gözüküyor kaputta. belli periyotta da değişmez ise komple boya ile kalkıyor.

jeep de 3m in filmi var. 2009 dan beri kalkmadı ve rengi değişmedi. ancak parlaklaığı azalıyor plastik filmin. cilalamak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Kavuk

Ben aracı ilk aldığımda Sonax'da kaput filmi yaptırdım. 2 yıl oldu, hiç bir sorun yok. Zaten 5 yıl garantili olarak uygulanıyor. Bildiğim kadarıyla piyasada farklı malzemelerle kaput filmi yapıyorlar. Doğru malzeme ile, uzmanına uygulama yaptırırsanız, sorun yaşamazsınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...