İçeriğe Yönlendir

Kasko Arkadan Çarpılan Aracıma Ödeme Yapmıyor

Recommended Posts

Ali Gök

Herkese merhaba,

Bir müddet önce benim arabaya arkadan vurmuşlardı bildiğiniz üzere. 

aracım hdi sigortadan kaskolu .  Kaza tutanağına göre arkadan vuran %100 suçlu bulundu.

Arkada yedek lastiği tutan plastik kırık. zorla kapattılar üzerine idareten taktılar ve bagaj yazıları yok.,

bu parçalar hala sipariş bile verilmemiş. ( verdik geliyor yalanlarını geçtim şuan)

Hdi nin anlaşmalı servisi diyorki biz bagaj kapağını satın aldık dosyayı kapatıp bize para ödemeden hdi biz daha bişe satın alamayız. ( bagaj kapağına yok dediler yetkili servislerin deposunda vardı ben gönderttim )

hdı nın tedarikçisi stepne taşıyıcıyı bulamıyor sözde. ( yetkili servis te var olanı buldum. kalan hepsi de verin paramızı getirtelim problem yok diyor)

Sigortacı diyorki stepne taşıyıcı pahalı araba 10 yaşından eski olduğu için karşının trafik sigortası sadece yan sanayi parçayı öder bunu ödemez . parçanın da yan sanayi üretimi yok. ( hatta libertynin hemen hemen hiçbir kaporta parçası yok san yanayi ama hertürlü parçasını servis getirtiyor problem yok)

kısaca  kaskom var .  arkadan çarptılar %100 haklıyım ama kasko şirketim arabamı tamir etmiyor delirmek üzereyim.

servis sigorta şirketine atıyor, onlar tedarikçiye atıyor arada gidip geliyor. ben aramasam hiç arayanda yok zaten az kaldı yakacam biyeri.

bu işi benmi yanlış biliyorum . biri arkadan vurdu kaskom var sigortam var vuranında var. benim arabam 10 yaşından eski diye benden parçanın parası pahalı diyip tamir etmiyorlar

stepne taşıyıcı denen zımbırtı 4370 tl kdv dahil

çok uzun oldu inşallah doğru anlatmışımdır . bu işin raconu nedir biriniz anlatın hayrınıza

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Eninde sonunda yapacaklardır ama bu sürede aileleriyle tanıştırmak istiyorlar belli ki...

Kolay gelsin, çabucak çözülür inşallah.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun.Emmi bilir bu isleri. Ama kamyondaki hasari ve cekiciyle gitmesini hatirliyorum 😊

kamyonun ne hali varsa görsün bizim arabayı yapmıyorlar :D 

3 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Eninde sonunda yapacaklardır ama bu sürede aileleriyle tanıştırmak istiyorlar belli ki...

Kolay gelsin, çabucak çözülür inşallah.

yetkili servisi aradım dedim bu arabaların parçası bulunmuyormuş . ordaki arkadaş ilk küfürü eden oldu nasıl bulunmuyor diye . illa mevzu çıkaracaklar işte

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

10 yasindan buyukse kasko da yapmasaymis. Pahali parca ben almam demek olmaz kasko policesinde. Sen pirimini yatirip kasko yaptin aracina.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yalan söylüyorlar deliriyorum

bagaj kapağını sipariş ettik şurdan dediler 10 gün geçmişti

aradım spariş ettik dedikleri yeri haberleri bile yok  ben buldum aldırdım zorla resmen şuan arabayı eksik verme peşindeler genel müdürlük müşteri hizmetleri tam sahtekar şikayet kaydı aldık gün içinde arayacaklar diyor ne arayan var ne soran

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Sakin olmakta fayda var. Çözülmeyecek iş değil. Olmadı tahkim mahkim bir yol bulunur. Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Hallolur ama insanı yıldırırlar.

Bir Tesla sahibinin yaşadıkları aklıma geldi. Olay çok önce olmuş. Tesla pek bilinmez iken.

Araca kasko yaptırıyor. Aradan zaman geçiyor ve kaza yapıyor. Ancak bu aracın ne servisi ne parçası var Türkiye’de. Araç sahibi sigorta şirketine aracın yurt dışında bir serviste yapılıp gelmesi lazım diyor. Sigorta olmaz öyle şey. Biz exper yolladık o parça listesi çıkarıp burada yapılacak diyor. Exper geliyor ama hiç bir şey yapamıyor. Araç sahibi olayı sigorta ile çözemiyor. Kendi imkanları ile aracı yurt dışında yaptırıp getiriyor. Daha sonra kendisi avukat olduğu için mahkemeye verip parayı sigortadan mahkeme kararı ile alıyor.

Sigorta biz bu aracın böyle olduğunu bilmiyorduk yoksa kasko yapmazdık diyor. :) 

Zaten ondan sonra Tesla’ların kasko fiyatları uçtu gitti. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Biri benim arabama arkadan vurmuşsa onun trafik sigortası benm arabamın tüm hasarını karşılamak zorunda değilmi ?

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Öyle olması gerek. Hasarlı parça orjinal ise orjinal, yan sanayi ise yan sanayi parça tedarik ederek onarımı yapması gerek diye biliyorum. 

Yani biz yan sanayi parçayı karşılarız, o da yok diye bir bahane olamaz.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

@Ali Gök Allah sabır versin. İşinin peşinden takip etmezsen uyuşuk servislerin umurunda olmuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yetkili servis anlaşması yok mu. Niye özelde yapılıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim anlamadigim, rücü edilmiş kaskoda, hdi sigorta niye sıkıntı çekiyorki. Parayi zaten diger firmadan alicak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
20 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Lpg muabbeti 

18 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim anlamadigim, rücü edilmiş kaskoda, hdi sigorta niye sıkıntı çekiyorki. Parayi zaten diger firmadan alicak. 

Bende pek anlamış değilim

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Öyle olması gerek. Hasarlı parça orjinal ise orjinal, yan sanayi ise yan sanayi parça tedarik ederek onarımı yapması gerek diye biliyorum. 

Yani biz yan sanayi parçayı karşılarız, o da yok diye bir bahane olamaz.

Araç 10 yaşından fazla ise muadil parça ile onarım yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
44 dakika önce, Münir Nurettin Taşova yazdı:

Muadil parça yok üretilmemiş ise araba ne oluyor ?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova
Muadil parça yok üretilmemiş ise araba ne oluyor ?
Muadil yoksa orijinal kullanacaklar.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

Lpg muabbeti 

Bende pek anlamış değilim

Sök depoyu 100 lira nolcak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
12 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sök depoyu 100 lira nolcak

Bidaha inşallah olmaz da lazım olursa yapacağım o

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söz konusu kasko olunca
Teminatları şartları muafiyetleri bilmeden yorum yapmak yanlış olur

Normal şartlarda Olması gereken şudur.
Araç orijinal parçalar ile onarılır. Sigorta şirketi kusurlu aracın sigortasına rücu eder veya etmez.

Acentenle görüşüp sorunu tam olarak anlamaya çalış.

Benim anladığım kadarıyla HDI ın tedarikçisi HDI a indirimli olarak parça bulmayı taahhüt etmiş, ancak bu parçayı indirimli bulamıyor.
Pahalı olarak da bulmak istemiyor.
HDI bu parçayı ödemiyor değil. Bu fiyattan ödemiyor.
Sorunu HDI çözecek.
Tedarikçi ile muhatap olma.
Gerekirse kalk git genel müdürlüğe.

Kaskoda böyle değil. Yani kural değil bu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence hala geç değil söktur lpg tankını götür yetkiliye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigorta ödeme yaparken rücu edip etmeyeceğine bakmaz.
Hasar ve rücu ayrı servislerin işidir.
Bu sebeple ödeme yapan kusur oranına bakmadan hareket eder.
Biri benim arabama arkadan vurmuşsa onun trafik sigortası benm arabamın tüm hasarını karşılamak zorunda değilmi ?

Değil maalesef.
Sektör zarar ettikçe zamları engellemek için teminatları daralttılar
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaskoda kısıtlama varsa yetkili servis şartı olmayabilir.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

LPG'de dolayı gitmedim demiş. Eğer tankı sokturse ben özelden vazgeçtim yetkiliye çekin deme hakkı var mı. Varsa hiç uğraşmadan çeksin yetkiliye.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yetkili servise gütmede problem yok ta  lpg var diye almıyor adamlar . 

35 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Söz konusu kasko olunca
Teminatları şartları muafiyetleri bilmeden yorum yapmak yanlış olur

Normal şartlarda Olması gereken şudur.
Araç orijinal parçalar ile onarılır. Sigorta şirketi kusurlu aracın sigortasına rücu eder veya etmez.

Acentenle görüşüp sorunu tam olarak anlamaya çalış.

Benim anladığım kadarıyla HDI ın tedarikçisi HDI a indirimli olarak parça bulmayı taahhüt etmiş, ancak bu parçayı indirimli bulamıyor.
Pahalı olarak da bulmak istemiyor.
HDI bu parçayı ödemiyor değil. Bu fiyattan ödemiyor.
Sorunu HDI çözecek.
Tedarikçi ile muhatap olma.
Gerekirse kalk git genel müdürlüğe.

Kaskoda böyle değil. Yani kural değil bu.

Konu böyle zaten doğru. Hdı pahalı diyor tedarikçisi bulamadım parça yok diyor 

mal ortada bekliyor 

genel müdürlük telefonla şikayet oluşturdum umurlarında değil kaç defa aradm

olmadı gidecem merkezlerine

9 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

LPG'de dolayı gitmedim demiş. Eğer tankı sokturse ben özelden vazgeçtim yetkiliye çekin deme hakkı var mı. Varsa hiç uğraşmadan çeksin yetkiliye.

Bu saatten sonra  olmaz sanrm bi kısmı orda bi kısmı orda gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...