İçeriğe Yönlendir

Kasko Arkadan Çarpılan Aracıma Ödeme Yapmıyor

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu da aynı trafikteki gibi.
Kasko pahalanınca çözüm arandı.
Ve tedarik olayı keşfedildi.
Tedarikçi parçaları %30 gibi daha ucuz temin ediyor.
Serviste var ama çok pahalı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bir süresi bişeyi yokmu peki bunun

tedarikçiye kalsa bagaj kapağı da yoktu araba daha yatıyor olurdu serviste

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Ali Gök yazdı:

Bir süresi bişeyi yokmu peki bunun

I ıh.. 

Bakalım nasıl çözecekler.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sabah tedarikçi aradı. parçası bulunan bir araba değil abi bu dedi. bende dayanamadım dellendim ağzıma geleni saydım.

bekliyoruz bakalım. dünde bölge müdürüne saymıştım tam akşam vakti aradı oda yalan söyledi . ikinizin şahsınıda mahkemeye verecem dedim . birazdan verecem vekaleti 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sabah tedarikçi aradı. parçası bulunan bir araba değil abi bu dedi. bende dayanamadım dellendim ağzıma geleni saydım.

bekliyoruz bakalım. dünde bölge müdürüne saymıştım tam akşam vakti aradı oda yalan söyledi . 

Söyleseydin şurda var parça diye 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Söyleseydin şurda var parça diye 

abi 40 kere şu cümleye kurdum. yalan söylemeyin bütün yetkili servislerde var. şu şu şu şu servisleri bizzat aradım adamlar getirriz problem yok diyor dedim heee bi arayalım o zaman deyip kapatıyor. 2 gün sonra başka biri arıyor diyor ki bu arabanın parçası da bulunmaz. aynı adam 2 kere aramıyor arayınca da ulaşılmıyor ona. çıktı yok ofiste değil vs.. yani şu servisi ara ben aradım olur diyor tamam ariyim diye telefonu kapayan adama ulaşılmıyor

az önce sigortacım aradı.  dünkü bölge müdürü olduğunu söyleyen adam aramış sabah konuştuğum la beraber. abi sövüyor bize o yüzden onu aramadık siz konuşun mahkemeye verecekmiş  vermesin yetkili servisten sipariş vereceğiz şimdi demişler.  sigortacım bekle verme deyince tamam  dedim bekliyorum

yinede emin değilim bir elim bekleme ver diyor. buda yalan gibi geliyor. 

1 ay önce parça siparişleri tamam parçalar gelmedi diye konuşuyorlardı 10 gün sonra sipariş verdik parçaları göndermediler hala dedikleri yeri arayınca öğrenmiştim sipariş bile verilmediğini.o yüzden   yalan geliyor şuan dedikleride . sırf sigortacımın hatırına bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mahkemeden kısa sürede olumlu sonuç alamazsın.. 

Bekle bakalım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

abi 40 kere şu cümleye kurdum. yalan söylemeyin bütün yetkili servislerde var.

parasını sana versinler?  yüzde 30 ucuz olsun. gider hurdalıktan alırsın. gönder bana, ben boyarım sana o lastik tutucuyu. yazıları da vinil den kesip hallederiz. yazı karakterini tek tek çizmiştim elimle.  çok takılma bence. parayı al yoluna devam et. sinir harbine gerek yok.

ondan sonra sektördeki arkadaşlar ben sert yapınca bana, bozuk atıyorlar mesajlardan anlaşılıyordu. :)

adamın kaskosu var birde arkadan çarpılmış. yine de mağdur. mağduro. isyanlardayız.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

parasını sana versinler?  yüzde 30 ucuz olsun. gider hurdalıktan alırsın. gönder bana, ben boyarım sana o lastik tutucuyu. yazıları da vinil den kesip hallederiz. yazı karakterini tek tek çizmiştim elimle.  çok takılma bence. parayı al yoluna devam et. sinir harbine gerek yok.

ondan sonra sektördeki arkadaşlar ben sert yapınca bana, bozuk atıyorlar mesajlardan anlaşılıyordu. :)

adamın kaskosu var birde arkadan çarpılmış. yine de mağdur. mağduro. isyanlardayız.

abi çıkma da baktım. öyle bir parça yapmışki crysler ne plastik ne fiber ilginç bir malzeme. otoking vs bi halt edemediler. tamiri düzgün olmuyor. 

çıkmaların hepsi edir gudur kaynaklıydı. oluru yoktu yoksa direk takın bulursanız dedim onuda problem yapmadım ama hasarsız bulunamadı

yoksa arabanın üzerine bağlandı plastik ama 3 kişi mengeneyle demirle vs eğerek zorla kapatıp vidaladılar. bi yerde söksek takamayız daha .

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

birde benim anlamadıgım bilmedigim bir konu var

simdi bir kaza yapsam haklı olsam ben aracımı yetkilide dogus otada yaptıramıycakmıyım sadece sigortam var aracım 2001 model

sizede gecmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Okay Kaygusuz yazdı:

simdi bir kaza yapsam haklı olsam ben aracımı yetkilide dogus otada yaptıramıycakmıyım sadece sigortam var aracım 2001 model

sizede gecmiş olsun.

size çarpanın trafik sigorta şirketi ile anlaşmalı yetkili servis var ise ve araç 10 yaşından az ise yetkliye verbilirisiniz, ancak o şart altında bile trafik sigortası kendi anlaşmalı olduğu parçacıdan tedarik parça yollar ve o da yasal olarak yan sanayi olur, bu yüzden ki yetkili servis şu an trafikten dosya açmaz..

kısaca hayır :)

Vesile ile bu tip durumlarda ilk baştan, özel tamirciden dosya açıp, gelen eksper ile O an anlaşmalı doysa kapatıp, nakidi cebe koyup , bireysel tamiri öneriyorum. öneri önce kabul görmüyor, dosya 2 ay süründükten sonra da eksperle pazarlık gücü düşüyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
32 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

size çarpanın trafik sigorta şirketi ile anlaşmalı yetkili servis var ise ve araç 10 yaşından az ise yetkliye verbilirisiniz, ancak o şart altında bile trafik sigortası kendi anlaşmalı olduğu parçacıdan tedarik parça yollar ve o da yasal olarak yan sanayi olur, bu yüzden ki yetkili servis şu an trafikten dosya açmaz..

kısaca hayır :)

Vesile ile bu tip durumlarda ilk baştan, özel tamirciden dosya açıp, gelen eksper ile O an anlaşmalı doysa kapatıp, nakidi cebe koyup , bireysel tamiri öneriyorum. öneri önce kabul görmüyor, dosya 2 ay süründükten sonra da eksperle pazarlık gücü düşüyor.

kaskom var . herhangi bişeyle neden uğraşmam gerekiyor o kısma takılyorum şuan. boşa mı yaptırdık o zaman. 

madem yan çizecekler yada beni delirtecekler parayı alırken demediler ama biz bu arabaya parça bulamayız diye( kaldıki eksik hiçbir parçası yok bulunamayacak olan . en küçük vidası dahil 2 3 haftada geliyor cryslerin italya deposundan kaldıki %90 ı var servislerde depoda)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ali çok geçmiş olsun, gerçekten sinir bozucu bir durum  :rtfm:

Kasko şirketinin çok önemli olduğunu çıkartabiliriz buradan değil mi. Yoksa hepsi bu şekilde mi davranır? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
5 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Ali çok geçmiş olsun, gerçekten sinir bozucu bir durum  :rtfm:

Kasko şirketinin çok önemli olduğunu çıkartabiliriz buradan değil mi. Yoksa hepsi bu şekilde mi davranır? 

sağol isa abi.

yani hdi yıllardır kullandığım kasko. çok şükür pek bir ihtiyacım olmamıştı bugüne kadar ama bu olayda saçmaladılar.

hizmette görüntü çok iyi ikame aracı işyerine getirmeler aracı burdan alıp götürmeler vs o hizmetleri iyi. ama bilseydim vermezdim anlaşmalı yerlerine çünkü tedarikçi dedikleri yapıda problem var. pahalı olan parçaya yok diyor araştırmıyorda bırakıyor öyle senin uğraşmanı bekliyor. sıkıntı orda

bidaha allah korusun başıma iş gelirse tüpü söktürüp yetkiliye bırakırım arabayı naparlarsa yapsınlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

sizede gecmiş olsun.

Yaptıramayabilirsin.. 

Yaptırsan bile zaten orijinal parça alamazsın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Allah sabır versin. Ne yazık ki insanımızın bi kısmi için yalan söylemek günlük hayat raconu olmuş . Bu gibi durumlar da ben de kendimi kaybediyorum. Sigortacı arkadaşın bayii olarak devreye girip işi halletmesi lazım bence . Çünkü o ürünü size satan o güvenmiyorsa yapmasaymış biz de onlara güvenip yaptırıyoruz ne derlerse .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
19 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Bu tedarik sorunu hepsinde var.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
15 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yani hdi yıllardır kullandığım kasko. çok şükür pek bir ihtiyacım olmamıştı bugüne kadar ama bu olayda saçmaladılar.

Bugüne kadar sorsak HDI nasıldır, iyi derdiniz muhtemelen.

İşte bu sebeple ben Emmi ile çalışıyorum. Ne sorsam yanıtlıyor. Allianz bu konuda kusursuza yakın benim gözümde.

2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu tedarik sorunu hepsinde var.. 

Parasını verir bu durumda?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bugüne kadar sorsak HDI nasıldır, iyi derdiniz muhtemelen.

İşte bu sebeple ben Emmi ile çalışıyorum. Ne sorsam yanıtlıyor. Allianz bu konuda kusursuza yakın benim gözümde.

daha önce ufak sorunlar yaşadım. misal fluancenin çamurluğa vurdular tamponla çamurluk boyandı stop değişti. yetkili serviste yaptırıp verdiler.

bir defa cam kırıldı değiştiler 

böyle bir olay ilk defa başıma geldi. sigortayı yaptırdığım kişi araya girdi uğraşıyor ondan yana bir sıkıntım olmadı açıkçası. arkadaşlarımın ihtiyacı olduğunda onlarlada çok uğraştı halletti güvenim ona karşı bir problemden değil açıkçası

sorun yaşamadığın için bence böyle düşünüyorsun. ama hdı den iyimidir ikisini kullansam yorum yaparım ama şuan gözümde al birini vur diğerine allah ihtiyaç doğurmasın.

11 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

parasını vermemek için zaten yokuşa sürüyor . yetkili servis parça var diyor konu yanlış anlaşılmasın

olan parçaya yok diye yalan söylüyorlar yaşadığımız problem budur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Çok ciddi sorunlar yaşamıyoruz.. Ha yaşadığımız olmuyor mu.. oluyor elbet.. Ancak genelde kısa sürede sorunu çözüyor ve tatlıya bağlıyoruz :) 

22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Paraya gerek kalmaz.. 

Şirket tedarikçiyi arar ve hallet bu işi der.. 

23 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Allianz bu konuda kusursuza yakın benim gözümde.

Allianz yapı kredi ile birleşince bazı sorunlar yaşandı, uyum sorunları oldu. Bu süreç biraz sancılı geçti.. Ama bitti hepsi.. 

Hep iyiydik zaten. yine iyi olduk.. 

Teknik olarak da sektörde birinciyiz zaten..  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

@Mehmet Ozyurek abi, 

sence en iyi işini yapan kasko firmaları hangileri. En az sorun çıkaran kasko firmalarını söylersen onlarla çalışalım. 

Ben Halk Sigorta ile trafiğimi, Unico Sigorta ilede kaskomu yaptırıyorum. Unica ile 3 ncü yılım 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

O kadarcık paraya o para verilir mi yazık. Biraz oyalayalım çıkma parçaya falan ikna ederiz belki.

Ya da parçaya 4 küsür verene kadar sahibine 2 lira verir ikna ederiz belki hesabı yapıyorlar açık açık.

Direnirsen mecbur kalıp takarlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...