İçeriğe Yönlendir

Kasko Arkadan Çarpılan Aracıma Ödeme Yapmıyor

Recommended Posts

Mert Yeldan

Hedef süre uygulaması ile tüketici mahkemesi davaları eskisi kadar uzun sürmüyor.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
On 04.05.2019 at 03:02, Ahmet Kiriş yazdı:

Aracı kendi onarım yerlerine teslim ettim dediğinde ilk tepkim, keşke vermeseydin olmuştu. Sen de abi iyi tesis vs demiştin.

Adamların amacı yokuş yapıp biryerde senin sinirlerini zıplatıp, lanet olsun deyip mevzuyu 3 paraya bitirmek.

Sen de ekmeklerine yağ sürüyorsun, sakin ol, mahkemeye vereceğim kozunu masaya sürmüşsün bir etki oluşturmuş. 

İstediğin sonucu alamazsan eğer;

Yedek parçanın yetkili serviste mevcut olduğunu ispat mahiyetinde yetkili servisten yazı al ve aracının aradan geçen atıyorum 20 gündür sigorta şirketi tarafından işlem yapılmadığını, işlemlerin ve tamiratın 7 gün içinde tamamlanmaması durumunda gerekli hukuki işlemleri başlatacağına dair, kasko şirketine ihtar çek.

Daha da çözülmezse zaten kendi satınalma nı yap aracını yaptır ve faturayı ve ödeme dekontunu da dosyaya ekle ver gitsin mahkemeye. 

Burada ihtar çekilmesinin amacı, işleyecek faizi ihtar tarihinden başlatmak.

Önce sakinlik, küfürlü konuşmadan dolayı mahkemelik olma.

Ahmet abi bidaha aradıklarında senide hatta alacam 30 saniye içinde muhtemelen beraber mahkemelik oluruz :D 

yazdım aklıma dediklerini gidişata göre prosedür neyse yapacağız. 

arkadaki lastik tutucuyu gördün üzerinde duruyor görüntüde ufak tefek sürtük çizik kırık dışında pek bişeyi yok. ama o kapak açıldığında kapanmayacağını ben biliyorum.

3 kişi mengeneyle vs eğerek zorla taktılar.ben biliyorum ne olduğunu ama  yarın   bir gün arabayı satarsam alan adam dağ başında lastiği patlar bir ihtiyacı oldur açarsa vidaları rezil olur çoluk çocuk. arabaya 5000 lira hasar kaydı yazdırmaya hevesimiz yok  vebaline girmem kimsenin.  ama enayi de değiliz kasko yaptırıyoruz biri arkadan vuruyor kasko arabayı tamir etmeli gidip karşıdan alırmı almazmı naparsa yapsın ama bizi bu duruma sokmamalı

On 04.05.2019 at 08:56, Mert Yeldan yazdı:

Hedef süre uygulaması ile tüketici mahkemesi davaları eskisi kadar uzun sürmüyor.

Geçmiş olsun.

hedef süresi uygulaması nedir tam olarak ?

misal bir arabanın tamir bitene kadar geçen süre x gün olmalı şeklinde bir prosedürmü var

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Işık
20 dakika önce, Ali Gök yazdı:

hedef süresi uygulaması nedir tam olarak ?

misal bir arabanın tamir bitene kadar geçen süre x gün olmalı şeklinde bir prosedürmü var

MAhkemelerde dosyanın karara çıkması için blirlenen bir farazi süre var,çok yeni başladı uygulama.. Misal boşanma konulu bir dava 3 ayda bitirilmeli gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
On 03.05.2019 at 18:24, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim için geçerli Sani. Allianz da böyle.. 

Emmi bizi kaskoyla alakalı güncel bir konuyla bilgilendirsen keşke.

Mesela şu ucuz mini kasko olayını çoğumuz net bilmiyoruz sanıyorum ki

On 03.05.2019 at 18:24, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim için geçerli Sani. Allianz da böyle.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mevcut konu vardı. Detaylandırayım yarın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gök

20 gündür bekledim hiç aramadım güya parça geliyor ya

bugün aradım hdi yi dedi ki tedarikçi siparişi getirecek bekliyoruz. ver numarasını dedim tedarikçinin aradım

cevap bizden bir sipariş talebi yok...

aradım hdi yi dedim beni neden dolandırıyorsunuz. nasıl dedi karşıdaki dedim yeterince küfür ettim hala yalan söylüyorsunuz siparişi getiriyor dediğinizi tedarikçinin haberi bile yok

numaramı aldı kız dedi ki yemeğe çıkmışlar gelsinler ben bir öğreneyim durumu sizi arayacağım. dedim ki sizin gibi 5 kişi daha aldı numaramı arayan soran olmadı bak senle de aramız bozulur arayıp neticeyi söylemezsen.  söz veriyorum ben arayacağım dedi.

bakalım kısmet bundan sonrası

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Ali Gök yazdı:

numaramı aldı kız dedi ki yemeğe çıkmışlar gelsinler ben bir öğreneyim durumu sizi arayacağım. dedim ki sizin gibi 5 kişi daha aldı numaramı arayan soran olmadı bak senle de aramız bozulur arayıp neticeyi söylemezsen.  söz veriyorum ben arayacağım dedi.

:shok: :jedi:

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

:shok: :jedi:

mehmet abi bir sigorta şirketinin en nefret edeceği durum nedir. Nereye şikayettir mahkememidir ?

para önemli değil 20 30 bin harciyacağım inat için. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

mehmet abi bir sigorta şirketinin en nefret edeceği durum nedir. Nereye şikayettir mahkememidir ?

Mahkemeye gerek yok Ali

Sigorta şirketini arama hiç.. 

Twitter'dan yaz.. Onları etiketle.. sektörle ilgili olabilecek yerleri etiketle.. 

Şu an tüm dünyanın tırstığı tek yer twitter.. 

Ne demek istiyorsan twitterdan yaz.

Onların paylaşımları altına yaz.. Onlara özel mesaj gönder.. 

Yani twitter'dan her yolu dene.. 

Henüz yazmadıysan Şikayetvar'a da yaz.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

bugün aradım hdi yi dedi ki tedarikçi siparişi getirecek bekliyoruz. ver numarasını dedim tedarikçinin aradım

aradım hdi yi dedim beni neden dolandırıyorsunuz. nasıl dedi karşıdaki dedim yeterince küfür ettim hala yalan söylüyorsunuz siparişi getiriyor dediğinizi tedarikçinin haberi bile yok

Tedarikçi firmadan parçanın fiyatını isteyin, servisten tedarikçi fiyatına parçayı alıp alamayacağınızı sorgulayın arada büyük farklar yoksa dosya sorumlusunun onayı ile parçayı siz tedarik edip faturayı şirkete ödettirebilirsiniz. Daha öncede bunu belirtmiştim. Ayrıca durumla ilgili e devlet üzerinden hazineye şikayette bulunun 3 iş günü içerisinde şikayete dönüş veya çözüm yolu bulmak zorundalar. Ç
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mahkemeye gerek yok Ali

Sigorta şirketini arama hiç.. 

Twitter'dan yaz.. Onları etiketle.. sektörle ilgili olabilecek yerleri etiketle.. 

Şu an tüm dünyanın tırstığı tek yer twitter.. 

Ne demek istiyorsan twitterdan yaz.

Onların paylaşımları altına yaz.. Onlara özel mesaj gönder.. 

Yani twitter'dan her yolu dene.. 

Henüz yazmadıysan Şikayetvar'a da yaz.. 

henüz hiçbiyerde yok şikayetim sosyal medyada.

dediğin sırayla ne oldu bittiyse gerçeğiyle yazacam tmm dır abi 

Bir saat önce, Mahmut Yurt yazdı:
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

Tedarikçi firmadan parçanın fiyatını isteyin, servisten tedarikçi fiyatına parçayı alıp alamayacağınızı sorgulayın arada büyük farklar yoksa dosya sorumlusunun onayı ile parçayı siz tedarik edip faturayı şirkete ödettirebilirsiniz. Daha öncede bunu belirtmiştim. Ayrıca durumla ilgili e devlet üzerinden hazineye şikayette bulunun 3 iş günü içerisinde şikayete dönüş veya çözüm yolu bulmak zorundalar. Ç

tedarikçi firma parça Türkiyede yok diyor.  karşılaltıracaklarıda bir fiyatta yok

5 küsür toplam tutar yetkili servis sipariş edecek gelecek . ben neden kendi cebimden nakit bu parayı vereyim bana ödemeyi de yapmazsa bu sahtekarlar ne yapacam.

şuanda bide dosyayı kapatmışlar karşıya rucu etmişler yaptıkları kadarını işlemin. sanki daha alacakları parça yokmuş gibi

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

tedarikçi firma parça Türkiyede yok diyor.  karşılaltıracaklarıda bir fiyatta yok

5 küsür toplam tutar yetkili servis sipariş edecek gelecek . ben neden kendi cebimden nakit bu parayı vereyim bana ödemeyi de yapmazsa bu sahtekarlar ne yapacam.

şuanda bide dosyayı kapatmışlar karşıya rucu etmişler yaptıkları kadarını işlemin. sanki daha alacakları parça yokmuş gibi
Parça yoksa ve tedarik firmasıda yurt dışı kaynaklı temin yoluna gidecekse, servisi yetkili servis olarak değiştirin, yetkili servis size servis kaydı açsın(LPG'den dolayı servise sokmuyor biliyorum. Sadece kayıt açsın orda tamirine ilişkin) parçanın siparişini onlar geçsin siz ödemek zorunda kalmayın. Bu süreçte hazine şikayetinde bulunun. En kötü ihtimal parçayı biz tedarik edemedik diye parçanın bedelini size öderler.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Ali Gök yazdı:

ek dosya açılabiliyor, nadirdir ancak mümkün

vesile ile artık Hdi da Liberty kaskosu 25 bin falan olmuştur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ek dosya açılabiliyor, nadirdir ancak mümkün
vesile ile artık Hdi da Liberty kaskosu 25 bin falan olmuştur

İsmini silmişlerdir listeden. [emoji28]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Gök

Arabanın eksik kalan stepne plastiği geldi . Bagaj yazıları ile beraber takıldı . Çok uğraştım çözemedim sağolsun şirketten bir avukat arkadaşım görüştü jet hızıyla getirdiler parçaları 

parçaları yetkili servis getirdi spariş ile 2 ay önce kazanın yapıldığı gün yapması gereken işlemdi . Yapacak bişe yok 

özetle araba eksiksiz yapıldı  şuanda 

yardım eden yorum yazıp fikir veren herkese teşekkür ederim

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
51 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Çok uğraştım çözemedim sağolsun şirketten bir avukat arkadaşım görüştü jet hızıyla getirdiler

ne dediğin önemli değil kimin dediği önemli der bir çin deyişi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Sinirlerim ayağa kalktı, en çok da "Yalan ve Haksızlığa" dayanamıyor insan . Neyse Çok geçmiş olsun.

Bu arada Mehmet Özyürek Bey'e de bir sorum olacak ama yeri mi bilemedim.

-Mehmet Özyürek Mehmet Bey ,

Verdiğiniz sigorta isim listesinde yıllardır sigortacım olan marka 17.sırada , canım biraz sıkıldı tabii. :)

Son aralık ayında  70 000 değer biçtikleri 2011mondeoyu 800 Tl ye kasko yaptı. Bir sonrakini 'Alyansa' sizde yaptırsam, internetten bilgi vererek, şu an kaç lira tutar acaba fark çok mu ? Selamlar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun, çıkarılacak sonuç mutlaka bu durumlarda aracı Yetkili gerçek servisine vermekmidir acaba?  sanayide birilerine verdinmi yandın gittin, istediği kadar sigorta firmasıyla anlaşması olsun hepsi boş...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
53 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok geçmiş olsun, çıkarılacak sonuç mutlaka bu durumlarda aracı Yetkili gerçek servisine vermekmidir acaba?  sanayide birilerine verdinmi yandın gittin, istediği kadar sigorta firmasıyla anlaşması olsun hepsi boş...

parça tedarik prosedürü aynı değişmez, sigorta şirketi aynı olduğu sürece

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
47 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

parça tedarik prosedürü aynı değişmez, sigorta şirketi aynı olduğu sürece

en azından kafamız rahat olur orjinal parça dışında servis parça getirmeyeceğine göre o açıdan dediydim, vay geldi vay yoktu derdi yok, stoktan bakar varsa  isteriz gibi düşündüydüm, servis bu açıdan avantajlı olmazmı...

mesela benim tamponlar dışarda yani piyasada yok, orjinali zaten yok, bulma yolu sadece servis ve yurtdışı tedarikli, şimdi birşey olsa ne olur mesela? kasko full ama tampon da full kazık :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

en azından kafamız rahat olur orjinal parça dışında servis parça getirmeyeceğine göre o açıdan dediydim, vay geldi vay yoktu derdi yok, stoktan bakar varsa  isteriz gibi düşündüydüm, servis bu açıdan avantajlı olmazmı...

mesela benim tamponlar dışarda yani piyasada yok, orjinali zaten yok, bulma yolu sadece servis ve yurtdışı tedarikli, şimdi birşey olsa ne olur mesela? kasko full ama tampon da full kazık :)

Orjinal harici üretimi yok libertynin bagaj kapağı ve stepne taşıyıcıda 

orjinal parça yetkili servis sipariş verecek gelecekti sparişi vermediler adamlara sebepsiz bekledik 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...