İçeriğe Yönlendir

Nissan X-Trail T31 Kasa

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Ali Gök
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Suv'a alışırsan otomobile binmek istemezsin.. 

%100 aynı düşüncedeyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

bende uzun süre takip ediyorum suv meselesini. bana göre en uygun araç jeep patriot 2,4 lpg li olanı. hem 170 bg. hemde yakıt 40-50 kuruş/km. araştırmalarım sonucu en doğru araç bu. tek kusuru var. piyasada çok az neredeyse yok . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bende uzun süre takip ediyorum suv meselesini. bana göre en uygun araç jeep patriot 2,4 lpg li olanı. hem 170 bg. hemde yakıt 40-50 kuruş/km. araştırmalarım sonucu en doğru araç bu. tek kusuru var. piyasada çok az neredeyse yok . 

Çirkin, her yeri çirkin :)
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çirkin, her yeri çirkin :)

eski kasa koleos'dan daha yakışıklı Mehmet abi.😊 araç sade en çok o hoşuma gidiyor. renoyu satar isem ilk patriot bakacağım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

mafya arabası oldu o  malesef nazik görünüm yok. 4x4 ilk gelenlerde var. 2009 larda ufak yenilikler oldu. 

Yeni compass güzel olmuş bu arada ama fiyat uçmuş.

Jeep_Compass_LIMITED-Granite-Crystal.png

MODEL ÇEKIŞ DONANIM ŞANZIMAN TIPI YAKIT TIPI LISTE SATIŞ FIYATI KAMPANYALI SATIŞ FIYATI TESCIL GIDERI (SIGORTA HARIÇ)
Compass 1.4 170hp 9ATX Limited AWD Benzinli Euro 6 S1 (Otomatik) 4x4 Limited Otomatik Benzinli 314.900TL 279.900TL 1.750TL
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
19 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Nissan kaşgay bakacaksınız. siyah da olabilir.

şuanda tiguan ve qasqailere daha sıcak bakıyorum .

8 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

SUV dediğimiz zaten tam arazi aracı değil, hafif arazi için..

bende suv alacağım sebeb şunlar:

yüksek oluşu

büyük oluşu

bagaj hacmi

dandik yollaramıza uygun oluşu

güvenli kaslı görünüş

arazi konusuna gelince, neredeyse hiç girmeyecek, gireceği yer an fazla piknik yerleri falan...

yol tutuşları neredeyse binek gibi hatta daha iyi olanlarıda var

4x4 e gerek yok bence, zaten duster gibi birşey alırsan 4 çekeri kullanamıyorsun oto yolda, paran çoksa kullan :)

çok para vermeyim diyorsam duster al, çok para vermeyim ama araziyede sokacağım diyorsan 4x4 duster al bence.... (nazik kullan ama)

duster kesmez diyorsan yapacak birşey yok, ya parayı bayılıp harbi araba alacaksın, yada ortalama parayla duster dan çokta farksız ses alan malum marka suvcuklardan alacaksın, başka yolu yok kardeş, yada üst seviye suv alacaksın ama 10 yaşında baba marka ama eski suv, mesele Freelander 2 gibilerini....

benimde suvdan kastım araziyle ilgili değil. sizin alma sebeblerinizle çok benzer benimkide .birde heveste var bende  yüksek araba tabi. duster hiç düşünmedim almamda kesinlikle . çıkabileceğim max fiyat belli 90bin en fazla . freelanderlar güzel tabi asıl suv onlar ama hem model yılı düşük olacak hem  bakım masraf yedek parça ustasıda yok buralarda bana gelmez uğraşamam buralarda ban ızdırap olur :) en mantıklısı yine qaqsqai yada tiguanlar

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Suv'a alışırsan otomobile binmek istemezsin.. 

4x4 olmayan, tiguan var, qashqainin yeni modelleri var. 

Sportage lar var.. 

Tabi diğer şartlar uyar mı bilmiyorum.. 

abi bana da öyle geliyor yüksek araçları seviyorum ben :)

şuanda tiguan ve qashqai ön planda benim için.

sportage tucson bunlarda güzel ama benzinli olduğu için bana uymuyor . yeni modelleri çok güzel ama 200bine kadar çıkıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
12 saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Qashqai, Kadjar, Sportage, Tuscon olabilir. 

Qashqai ve Kadjar dizel motorlu olanları size uyar. 

hepsi güzel araçlar ama eski modellerde dizel seçeneği yok yeni modellerde fiyat olarak beni aşıyor.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
45 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Peki siz ne düşünüyorsunuz

Hocam şuan kafam iyice karıştı. Yakıt benim için önemli olmasa, yıllık az km yapsam seçenekler otomatik olarak çoğalıyor aslında ama yakıt önemli bir durum. Düşük model olarak landroverlar  jeep grand cherokee gibi çok güzel suvlar var forumda servet abide var mesela harici bir kaç kişide cherooke var onlar çok güzel araçlar ama onlarında bakım servis yedek parça usta gibi sıkıntılardan dolayı almak istemiyorum ayrıca motorları da çok büyük oluyor cüsseli araçlar lpg uyumlu olsa da sıkıntı. duster  asx gibi araçlar çok basit geliyor her şeyiyle onları hiç düşünmüyorum zaten..arazi gibi bir düşüncemde yok daha önceden de belirttim. diğer seçenekler tucson, ix35 kia sportage bunlarda bir nebze iyi ama benzinli lpgde olmuyor. geriye bir qashqai birde tiguan kalıyor kafamda . tiguanda 1.4 tsi ama oda yakar yine 8 litre . bu şekilde hocam şimdilik benim düşüncelerim . sizlerin tavsiyelerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
10 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu şartlarda bence oturduğunuz yerde oturun. Arabanız güzel.

hocam heves ettik o kadar :) beğenmezsem yine dönüş yaparım focusa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kardeş senin kurutuluşun yok, Mehmet bey haklı, seni hiçbiri kesmez, duster almam hayatta diyorsun, alt segmentle işim olmaz diyorsun yani, benim gibi kalite arıyorsun, mesela bende sana şunu diyim, kaşkay almam bende, hikaye bana göre o araç, Tiguan alırım mesela, param az ise sıfır alacak olsam duster alırdım ama az daha ekleyip kaşkay almazdım, ya adam gibi harbi araç alırım yada duster gibi idare edecek araç alırdım diye bari, bunu dememde 2 sebeb var, 1. si para yok, olsa en babasını alırdım, 2. sebeb elimdeki parayla baba araç alamıyorsam idare ederide almam,  en kötü yapsam yapsam alırım al segment dusterın en dolusunu bakarım keyfime... ama bunuda yapamıyorum çünki içimdeki ses pişman olacaksın, sonrası deli olacaksın boş yere zarar edip satacaksın diyor, heves uğruna zorlayıp dusterda almam yani :)

kısaca aynı durumda gibiyiz, canım Freelander 2 almak istiyor, pahalı...

o zaman daha uygun alayım diyorum ama full olsun bu sefer duster çıkıyor öne, oda tam kesmiyor beni eee kaldıkmı ortada, sonuç olarak Mehmet bey haklı, o bu demeyeceğiz elimizdekiyle idare edeceğiz, benim gözüm yüksekte, alacak durumum yok o zaman idare ederide almam çünki beni tatmin etmez, bu hayalde burada biter :)

bir de şöyle düşünüyorum, mesele param var biraz Merso almak istiyorum ama o para ancak C180 e yetiyor, alırmıyım Asla almam, çünki bana göre Merso e200 den başlar, ruhu olacak mersonun, mersoya bineceğim diye gidipte elde avuçtakini verip A180 C ye falan para vermem ben, mersodan saymam çünki bu kar kaygısıyla çıkarılmış orta seviye araçları, ya tam olacak yada olmayacak.....

otur oturduğun yerde sözünü tuttum açıkcası... bizi paklayacak araçlara güç yetmiyor, hayal kurayım güzel ama yaptığım şeyse, benim übere bakım yapıp paşa paşa gezmeye devam :D taki para olana dek...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu şartlar kesinlikle duster diyor. Yakıt fiyatları gittikçe artacağa benziyor. E bir de yakıt önemli, yüksek araçlara hevesim var diyorsunuz... Duster almam demeyin, bence alın. Sadece marka algısı sizi itiyordur. O paraya bu kritere en iyisi duster. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yeni kasası fena değil, alınacaksa 4x2 110 hp dizel alın, yakıt uzun yolda 5.6, şehir içi 6 - 6.5 lt gibi.... bu aracın şöyle bir durumu var, sıfır bile olsa sağa sola tosladığında için acımıyor nedense, çünki alırken ne olduğunu bilerek alıyorsun, yaptır kullan, kullan at tarzı araba, kafan rahat, bence alınabilir, öyle kötü tırt boş araçta değil, yeterli herşeyi, hem oynamaya ses yalıtımı falan yapmayada acaip uygun :) giderke aha çukur vay kaldırım ahanda taş falan demiyorsun, atlıyorsun tepesinden, sumu var dal gitsin olsun çamur ohh ne güzel:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kardeş senin kurutuluşun yok, Mehmet bey haklı, seni hiçbiri kesmez, duster almam hayatta diyorsun, alt segmentle işim olmaz diyorsun yani, benim gibi kalite arıyorsun, mesela bende sana şunu diyim, kaşkay almam bende, hikaye bana göre o araç, Tiguan alırım mesela, param az ise sıfır alacak olsam duster alırdım ama az daha ekleyip kaşkay almazdım, ya adam gibi harbi araç alırım yada duster gibi idare edecek araç alırdım diye bari, bunu dememde 2 sebeb var, 1. si para yok, olsa en babasını alırdım, 2. sebeb elimdeki parayla baba araç alamıyorsam idare ederide almam,  en kötü yapsam yapsam alırım al segment dusterın en dolusunu bakarım keyfime... ama bunuda yapamıyorum çünki içimdeki ses pişman olacaksın, sonrası deli olacaksın boş yere zarar edip satacaksın diyor, heves uğruna zorlayıp dusterda almam yani :)

kısaca aynı durumda gibiyiz, canım Freelander 2 almak istiyor, pahalı...

o zaman daha uygun alayım diyorum ama full olsun bu sefer duster çıkıyor öne, oda tam kesmiyor beni eee kaldıkmı ortada, sonuç olarak Mehmet bey haklı, o bu demeyeceğiz elimizdekiyle idare edeceğiz, benim gözüm yüksekte, alacak durumum yok o zaman idare ederide almam çünki beni tatmin etmez, bu hayalde burada biter :)

bir de şöyle düşünüyorum, mesele param var biraz Merso almak istiyorum ama o para ancak C180 e yetiyor, alırmıyım Asla almam, çünki bana göre Merso e200 den başlar, ruhu olacak mersonun, mersoya bineceğim diye gidipte elde avuçtakini verip A180 C ye falan para vermem ben, mersodan saymam çünki bu kar kaygısıyla çıkarılmış orta seviye araçları, ya tam olacak yada olmayacak.....

otur oturduğun yerde sözünü tuttum açıkcası... bizi paklayacak araçlara güç yetmiyor, hayal kurayım güzel ama yaptığım şeyse, benim übere bakım yapıp paşa paşa gezmeye devam :D taki para olana dek...

abi ben yanlış anlaşıldım herhalde çok fazla bir lüks beklentim yok .bende isterim freelandıra binmeyi x6 ya binmeyi ama eldeki para belli. benim şuanda kullandığım araç focus 3 mca daha öncedende 2,5 kasa focus vardı bana focus kadar olsa yeter alacağım araç qasqaide olsa  tiguanda olsa bunu karşılar diye düşünüyorum . zaten ford donanım olarak çok cimri bunların en düşük paketi bile fordun titaniumuna denk nerdeyse . yani focustan bu araçlara geçiş olduğunda çok bişey değişmez sonuçta hepsi c segment. ama dusterı bedava verseler araba diye binmem ne qasqaiyle ne tiguanla nede focusla mukayese bile edilemez duster. bide ona 90bin lira para verecem :) mümkün değil lada niva alırım yine duster almam.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
3 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu şartlar kesinlikle duster diyor. Yakıt fiyatları gittikçe artacağa benziyor. E bir de yakıt önemli, yüksek araçlara hevesim var diyorsunuz... Duster almam demeyin, bence alın. Sadece marka algısı sizi itiyordur. O paraya bu kritere en iyisi duster. 

hocam yapmayın bi dusterla qasqai bir mi arada dağlar var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 dakika önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

hocam yapmayın bi dusterla qasqai bir mi arada dağlar var

Süleyman Bey ikisini de biliyoruz. Burada ikisi çok farklı araçlar. Duster sahibi gerek yaşam tarzı gerekse felsefesi bakımından çok daha anlamlı bir profil çiziyor. Herkes kaşgay alıyor ben de alayım çok tutuyor diye almış olmuyor. Sürüş belki daha gürültüsüz ama neticede aynı motor aynı firma bunlar. Tip olarak bana sorarsanız duster çok daha güzel. defalarca. Kalite algısını

bi kenara bırakın "kalender"  olduğuna bakın. Sağlamlık derseni hepsi sağlam. Önemli olan düzgün kullanmanız kazadan sakınmanız. Yüksek araçla zaten atraksiyon hızlı giderek yapılmaz başka şekilde yapılır. Duster ayrıca 20 bin km bakım aralığı var. Kilometrede 5 kuruş daha az yakmış oluyor. Bunu unutmayın.

Kimse sizi duster'a biniyor diye hakir görmez bilakis ekonomi ve mütevazilik peşinde olduğunuzu kafanızın rahat olduğunu düşüneceklerdir. Bu yönün prestiji bence çok büyük. Benzer şekilde POLO'ya clioya binerseniz de aynı avantaj var ama duster kadar belirgin değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cebimde 85bin olacak 2.0tdci 4x4 kuga, 2.0 dci kaşkay, dacia 4x4 sıralaması yapardım. Jeep compass cvt 4x4 acil durum için kenarda bekletirdim. 

Lr1 için 85 fazla, Lr2 için az rakam. İngiliz akıldan çıkacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
49 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Duster ayrıca 20 bin km bakım aralığı var. Kilometrede 5 kuruş daha az yakmış oluyor. Bunu unutmayın.

Hocam konuyu özetlemiş. Qashqai yürütme maliyeti yüksek bir araç. 

O segment araçlar aman aman farklı değiller. At ile deve kadar farkları yok. Buna tiguan da dahil. Ait olduğu markanın binek arabalarından tek farkı yemek masasında oturma etkisi. Bize aralarındaki kalite hissini veren en büyük etmen yalıtımları. Gerisi donanımsal farklar. Duster, f/p aracı. Ama qashqai ve tiguan fiyatları ederlerinden yüksek (vergi sebebiyle ama sonuçta cepten çıkan o). 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
12 saat önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

abi ben yanlış anlaşıldım herhalde çok fazla bir lüks beklentim yok .bende isterim freelandıra binmeyi x6 ya binmeyi ama eldeki para belli. benim şuanda kullandığım araç focus 3 mca daha öncedende 2,5 kasa focus vardı bana focus kadar olsa yeter alacağım araç qasqaide olsa  tiguanda olsa bunu karşılar diye düşünüyorum . zaten ford donanım olarak çok cimri bunların en düşük paketi bile fordun titaniumuna denk nerdeyse . yani focustan bu araçlara geçiş olduğunda çok bişey değişmez sonuçta hepsi c segment. ama dusterı bedava verseler araba diye binmem ne qasqaiyle ne tiguanla nede focusla mukayese bile edilemez duster. bide ona 90bin lira para verecem :) mümkün değil lada niva alırım yine duster almam.

lada nivamı yapma kardeş, dusterıda yaban atma bak ben bile duster diyorum dikkat et, arazide tigu falan dinlemez tokadı basar haberin ola, onlarda sadece süs var, çıkar süsü al sana duster.... araizde 1 duster 2 kaşkay 3 tigu (dsg ise zaten unut) hem en iyi gidenlerden hem an az masraf çıkaracak olan hemde dayanacak olan, süslüleri soktunmu sağa sola takarsın bir tarafını cart diye bırakırsın yere, özellikle tigu, asfalt arabası bu..

aslında diğer konularda aynıyız, çok lüks beklentim benimde yok zaten alamamda, şuan param olsa bende senin gibi Tigu alırdım mesela, kaşkay almazdım ama, Tigu daha iyi (lüks ve tok araba, araziye zaten hayatta sokmam), paraya çok az daha kıyıp 10 yaşında ama tiguya 100 kere tercih edeceğim Freelander 2 alırım,  land olduğuna bakma buda landın en tırtlarından, abartılacak kadar değil, ufak araba öyle tigudan falan büyük değil ama motordu araziydi malzemeydi diyince daha iyi...

neyse bizde alırız inşallah :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 07.05.2019 at 23:53, Süleyman Can Şahin yazdı:

Beklentim aslında hem suv olsun hemde otomobili aratmasın çok hantal olmasın yol tutuşu kötü olmayacak en önemliside yakıt meselesi az yakacak

Mpv bakacaksınız, öyle bir suv yok suvcuk olur ancak o da zevk vermez.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqaiye biraz ayıp etmişsiniz.
Göstermediğim için mi görmediniz üstünlüklerini. [emoji28]

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqaiye biraz ayıp etmişsiniz.
Göstermediğim için mi görmediniz üstünlüklerini. emoji28.png

Senin araçtan yok ki piyasada?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...