İçeriğe Yönlendir

Nissan X-Trail T31 Kasa

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

Süleyman Bey ikisini de biliyoruz. Burada ikisi çok farklı araçlar. Duster sahibi gerek yaşam tarzı gerekse felsefesi bakımından çok daha anlamlı bir profil çiziyor. Herkes kaşgay alıyor ben de alayım çok tutuyor diye almış olmuyor. Sürüş belki daha gürültüsüz ama neticede aynı motor aynı firma bunlar. Tip olarak bana sorarsanız duster çok daha güzel. defalarca. Kalite algısını
bi kenara bırakın "kalender"  olduğuna bakın. Sağlamlık derseni hepsi sağlam. Önemli olan düzgün kullanmanız kazadan sakınmanız. Yüksek araçla zaten atraksiyon hızlı giderek yapılmaz başka şekilde yapılır. Duster ayrıca 20 bin km bakım aralığı var. Kilometrede 5 kuruş daha az yakmış oluyor. Bunu unutmayın.

Kimse sizi duster'a biniyor diye hakir görmez bilakis ekonomi ve mütevazilik peşinde olduğunuzu kafanızın rahat olduğunu düşüneceklerdir. Bu yönün prestiji bence çok büyük. Benzer şekilde POLO'ya clioya binerseniz de aynı avantaj var ama duster kadar belirgin değil. 

Hocam bugün gitim dusterada qashqaide baktım hatta kaşkayı test sürüşüde yaptım . Dusterın içi değişmiş biraz dışı aynı ilk defa bakmadım dustera daha öncede bakmıştım içinin o plastik kokusu bile kalitesini belli ediyo . Araba herşeyiyle facia bide 150 binlira para istiyorlar . Bakım aralığı uzunda olsa ekonomikde olsa hiç yakıt yakmasa yine almam o arabayı. Yarında tiguana bakacam eski kasasına. Halen nasıl kıyaslıyosunun dusterla valla aklım almıyo :) tiguana biniyosunun bir dusterla birmi allah aşkına. Yemin ederim siz duster dedikçe bana küfür ediyosunuz gibi geliyo :)
Cebimde 85bin olacak 2.0tdci 4x4 kuga, 2.0 dci kaşkay, dacia 4x4 sıralaması yapardım. Jeep compass cvt 4x4 acil durum için kenarda bekletirdim. 
Lr1 için 85 fazla, Lr2 için az rakam. İngiliz akıldan çıkacak. 

Abi 4 çekerleri ve 2.0 motorlara yakıt tüketiminden dolayı bakmıyorum kugayıda forumdan okudum kadarıyla biraz sorunları fazla gibi ayrıca yakıtta fazla birde içi sattığım focusun aynısı birazda marka değişikliği olsun istiyorum. Landroverlerada öncedende söyledim yedekparça usta sıkıntısı yaşarım diye düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
Qashqaiye biraz ayıp etmişsiniz.
Göstermediğim için mi görmediniz üstünlüklerini. [emoji28]

Mehmet abi bugün bir üst kasayı test ettim gerçekten güzel eski kasasınada bakacam test edecem . Hani herkesin fikri saygı duyuyorum ama dusterla kıyaslanacak bir yanı yok arabanın .
lada nivamı yapma kardeş, dusterıda yaban atma bak ben bile duster diyorum dikkat et, arazide tigu falan dinlemez tokadı basar haberin ola, onlarda sadece süs var, çıkar süsü al sana duster.... araizde 1 duster 2 kaşkay 3 tigu (dsg ise zaten unut) hem en iyi gidenlerden hem an az masraf çıkaracak olan hemde dayanacak olan, süslüleri soktunmu sağa sola takarsın bir tarafını cart diye bırakırsın yere, özellikle tigu, asfalt arabası bu..

aslında diğer konularda aynıyız, çok lüks beklentim benimde yok zaten alamamda, şuan param olsa bende senin gibi Tigu alırdım mesela, kaşkay almazdım ama, Tigu daha iyi (lüks ve tok araba, araziye zaten hayatta sokmam), paraya çok az daha kıyıp 10 yaşında ama tiguya 100 kere tercih edeceğim Freelander 2 alırım,  land olduğuna bakma buda landın en tırtlarından, abartılacak kadar değil, ufak araba öyle tigudan falan büyük değil ama motordu araziydi malzemeydi diyince daha iyi...

neyse bizde alırız inşallah [emoji4]

Yok abi dusterla ilgili fikirlerinize kesinlikle katılmıyorum. Dusterı kıyaslayacaksam anca lada nivayla kıyaslarım . Hele o vitesinin yerde oluşu aşşağa eğilip değiştirmen lazım [emoji3]
Mpv bakacaksınız, öyle bir suv yok suvcuk olur ancak o da zevk vermez.

Cmaxa bir türlü ısınamadım tip olarak ondan dolayı hiç düşünmüyorum aynı segmentte başka seçenekte yok sanki doğru düzgün.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
Çok yemin edilmemeli

Haklısınız hocam o konuda. Ama duster konusunda fikrim değişmez ve ucuzda değil. Sizin aracınız 1.4 tsi yakıt olarak nasıl memnunmusunuz
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 saat önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

Abi 4 çekerleri ve 2.0 motorlara yakıt tüketiminden dolayı bakmıyorum kugayıda forumdan okudum kadarıyla biraz sorunları fazla gibi ayrıca yakıtta fazla birde içi sattığım focusun aynısı birazda marka değişikliği olsun istiyorum. Landroverlerada öncedende söyledim yedekparça usta sıkıntısı yaşarım diye düşünüyorum.

2.0 kuga manuel, şehir içi 7 litreyi geçmedi, 2.0 dci de aşağı yukarı aynı yakar. 1.5 dCi olan kango veya megane da şehir içi aynı yakıyor burada. 1.6 passat 7.5 litre yakıyor. Hacimli motor çok yakar diye bir algı var hep ama öyle değil. Kuga manuel sıfır sorunlu, kaşkay ha keza o da öyle. Şehir dışı kuga 6 litre yakıyor, kaşkay 5 litreyi görüyor. Lr1 şehir içi 11 litre şehir dışı 7 litre yakıyor. Lr1 ve Lr2 yakıtı fazla zaten 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
On ‎11‎.‎05‎.‎2019 at 04:05, Servet Aydın yazdı:

2.0 kuga manuel, şehir içi 7 litreyi geçmedi, 2.0 dci de aşağı yukarı aynı yakar. 1.5 dCi olan kango veya megane da şehir içi aynı yakıyor burada. 1.6 passat 7.5 litre yakıyor. Hacimli motor çok yakar diye bir algı var hep ama öyle değil. Kuga manuel sıfır sorunlu, kaşkay ha keza o da öyle. Şehir dışı kuga 6 litre yakıyor, kaşkay 5 litreyi görüyor. Lr1 şehir içi 11 litre şehir dışı 7 litre yakıyor. Lr1 ve Lr2 yakıtı fazla zaten 

abi uzun yolda ve dikkatli kullanıldığında 2motorlarda az yakıyor . ancak genel olarak baktığımda şehir içi 9 litreyi buluyor hepsi. onun için bana en mantıklı 1.5dci motor geliyor .focusla aynı nerdeyse yakıt tüketimi. tiguanda güzel araç ama oda 1.4tsi benzinli 2,0motorlar kadar yakıt tüketimi var.4*4 de şuanda istediğim bir özellik değil. şuan için bana en cazip 1.5dci motorlu kaşkay geliyor. bunda kaşkayın çok tutulmasının katkısıda var tabi alım satım olarak hızlı ve genel olarak olumlu yorumlar var artı olarak Mehmet abi kullanıyor oda benim için çok önemli onun konusunuda inceledim özellikle yol tutuşunun iyi olduğunu belirtmiş buda önemli benim için. düşüncem araç değişimden sonra seversem alışırsam ileride 4*4 e 2,0 motorada geçerim farklı markalarda belki. ama beğenmezsem geri focusa dönerim en fazla o olur. bunun içinde en mantıklı araç 1,5 kaşkay. eski kasanın j10 full olanını veya yeni kasa j11boş pakete bakıyorum hangisi denk gelirse artık. benim düşüncem böyle şimdilik.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
İki çeker olduktan sonra tabii ki 1.5 dCi tozunu arttırır akranlarının 

Kaşkay hakkında düşüncelerin nedir abi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1.5 dCi otomatik yan komşuda. Km çok hemde epey çok. Garantili iken bir defa şanzıman değişti yağ kaçağı nedeniyle. Bir kaç bin km idi. Başka sorunu yok. Tasarımı çok güzel ve kullanışlı 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada dün son kasa civic otomatikle gezdik, güzel fena değil içi falan, sürmedim yolcuydum, asfalt sesi alıyor biraz ama çok değil, sonra esas bombaya gelelim, son kasa E 220 D MERCEDES e bindim, içi falan uçak güzel, öncelikle elimi göğse falan sürdüm mazleme güzel sayılır (sayılır dikkat) kapı kollarını tutup çektim, çıtır çıtır (ilk şok, dusterda daha az bazende hiç yok, şimdi hemen merso ile dusterı kıyasladı falan demeyin ne açıdan baktığıma bakın, kaç yüz milyar bayılıp merso alacağım sağı solu çıtır çıtır küfrederim valla) süslemelere baktım ahşap görünümlü plastik, ambiyans ışıklar vs. güzel, önde eşşek kadar dar uzun ekran, fena durmamış,  şimdi gelelim yola çıkmayaaaaa...

Yola çıktık kaymak ve yeni asfalt, direk ne oluyoruz dedim, asfalt sesi var, bariz, çok net lastik yuvarlanma sesi var hemde civicten beter, yani öyle beterki fiestamda o ses yok, tüm hevesim biranda kaçtı koca E220 de bu ses, direk gözümden düştü, ses olur teker sesi olmaz bu ne yahu,  merso harbiden bozmuş çok net, ama motor yürüyen şanzıman falan elbette güzel, ama gerisi yok arkadaş bozmuş, inanın ranger daha sessiz, süründe görün......

Bu arada son kasa kaşkayada baktım, kapılar süslü görünümlü tırt plastik ince ve esnek,  dusterdan farkı süslü görüntüsü, kısaca boşa kaşkay duster karşılaştırmasına girmeyin, süsü çıkar her türlü duster, motor vs. de aynı unutmayın...

sonuç olarak ucuzuda pahalısıda artık bozmuş durumda, hiç boşa pahalısını alayım aman diye kasmayın, tiguan derseniz biraz daha iyi derim bu arada....

şunu anladım, sıfır alacaksam ve suv alacaksam artık sıfırlara pek bakmayacağım, sıfır alsam alsam Duster kurtarırsa para yeterse Tiguan-Kuga-Karoq-Ateca gibi birşeyler..

ama esas haz verecek olansa eskiler, ne varsa eskilerde var sözü artık benim için çok netleşti, 10 yaşında bir Land bunlardan kaliteli, heleki LR2 bu adı geçenleri, direk eler, haberiniz olsun...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

alsam alsam Duster

Yemin ediyorum başımıza taş yağacak.

Tanrılar kurban istiyor kesin :mamba:

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Yemin ediyorum başımıza taş yağacak.

Tanrılar kurban istiyor kesin :mamba:

yok yahu, sıfırda en uygun bence bu, tamam süsü püsü biraz az ama benim için oynayacak çok yeri var, özellikle tam söküp fena yalıtım yaparım buna, araç çok basit, onun dışında gayet güzel, inan kaşkayın içinde baygınlık geliyor bunda rahatım :)    zaten hafif araziye girer anca, onun dışında ben zaten iyi bakarım aracıma, bana 10 sene gider :)

yinede param olsa direk LR2 alırdım, yada dolu bir 2. el vag grubu suv...

yeni seri  sanırım, nedir bu? Bu gelse yemişim kaşkayı falan...

https://dubai.renault.ae/vehicles/new-vehicles/all-new-duster/design.html

renault-duster-design-001.jpg.ximg.l_ful

R-DAM_892811.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

renault-duster-design-009.jpg.ximg.l_ful

R-DAM_892727.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

R-DAM_894125.jpg.ximg.l_full_m.smart.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
20 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok yahu, sıfırda en uygun bence bu, tamam süsü püsü biraz az ama benim için oynayacak çok yeri var, özellikle tam söküp fena yalıtım yaparım buna, araç çok basit, onun dışında gayet güzel, inan kaşkayın içinde baygınlık geliyor bunda rahatım :)    zaten hafif araziye girer anca, onun dışında ben zaten iyi bakarım aracıma, bana 10 sene gider :)

abi dusterda ucuz değil 160bin neredeyse sıfırı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

en üstü gereksiz pahalı ve harbiden gereksiz, o fiyatlık fark yok arabada...

Techroad Özel Seri 1.3 Tce 150 bg 4x2  126 bin

Prestige Plus 1.3 Tce 130 bg 4x2 -          126.100 TL

Prestige Sce 115bg ECO- G 4x2 - - 108.900 TL

Comfort 1.3 Tce 130 bg 4x2 - - 105.900 TL

daha üstüne gerek yok, kamera falan var fark olarak, 

Prestige Plus 1.5 Blue dCi 115 bg 4x4 - - 156.900 TL bu en kazığı gerçekten anlamsız kazık

bunu al yerine

veya 

Comfort 1.5 Blue dCi 115 bg 4x4 - - 139.900 TL

4 çeker almadığımıza göre :)

benzinli 

şu

dizeldede

Comfort 1.5 Blue dCi 95 bg 4x2 122.900 TL 110.900 TL 132.900 TL

veya

Prestige 1.5 Blue dCi 115 bg 4x2 129.900 TL 112.900 TL 139.900 TL

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
7 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

en üstü gereksiz pahalı ve harbiden gereksiz, o fiyatlık fark yok arabada...

Prestige Plus 1.3 Tce 130 bg 4x2 -          126.100 TL

Comfort 1.3 Tce 130 bg 4x2 - - 105.900 TL

daha üstüne gerek yok, kamera falan var fark olarak, 

Prestige Plus 1.5 Blue dCi 115 bg 4x4 - - 156.900 TL bu en kazığı gerçekten anlamsız kazık

bunu al yerine

veya 

Comfort 1.5 Blue dCi 115 bg 4x4 - - 139.900 TL

4 çeker almadığımıza göre :)

benzinli 

şu

dizeldede

Comfort 1.5 Blue dCi 95 bg 4x2 122.900 TL 110.900 TL 132.900 TL

veya

Prestige 1.5 Blue dCi 115 bg 4x2 129.900 TL 112.900 TL 139.900 TL

abi doğrudur duster da eskisi gibi değil kendini geliştirmiş daha iyi fiyatıda uygun ama bana hiçbir şekilde hitap etmiyor daha önceden stepwayda kullandım bir türlü ısınamadım çok uzak bana. birde focusu bırakıp neden duster  seviyesinde bir araca geçeyim. kaşkay iyice aklıma yattı benim beğendimde muhtemelen kaşkay alacam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bu RENAULT Duster. Markası daha kuvvetli olduğu yerde bu modeli satıyor Renault.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu RENAULT Duster. Markası daha kuvvetli olduğu yerde bu modeli satıyor Renault.

demekki bizde o kadar güçlü değil haa :) hale bak... 3. sınıf muameleye devam... 

13 saat önce, Süleyman Can Şahin yazdı:

abi doğrudur duster da eskisi gibi değil kendini geliştirmiş daha iyi fiyatıda uygun ama bana hiçbir şekilde hitap etmiyor daha önceden stepwayda kullandım bir türlü ısınamadım çok uzak bana. birde focusu bırakıp neden duster  seviyesinde bir araca geçeyim. kaşkay iyice aklıma yattı benim beğendimde muhtemelen kaşkay alacam.

ben öneriyorum canım, elbette karar senin, param olsa bende duster almam, alacaklarımın içinde en altta ama listemde, birde hiç girmeyenler var o listeye :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
36 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

demekki bizde o kadar güçlü değil haa :) hale bak... 3. sınıf muameleye devam... 

Yok, bizde Renault markasında getirirse Duster'ı, Kadjar'ı Captur'u satamaz.Orada da o üst model cipler yok muhtemelen. Bu sebeple bence bi tık daha iyi konumdayız :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yok, bizde Renault markasında getirirse Duster'ı, Kadjar'ı Captur'u satamaz.Orada da o üst model cipler yok muhtemelen. Bu sebeple bence bi tık daha iyi konumdayız :)

ajdar zaten hikaye, kaptır biraz daha büyük, vallahi dediğin gibi, dusterı böyle getirse duman olurdu reno... :)  üst model dediklerinde nesi üst kardeş, geçen koleos baktım çirkinlik abidesi, bu grupta sadece Duster, renonun bittiği nokta benim için :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
55 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ajdar zaten hikaye, kaptır biraz daha büyük, vallahi dediğin gibi, dusterı böyle getirse duman olurdu reno... :)  üst model dediklerinde nesi üst kardeş, geçen koleos baktım çirkinlik abidesi, bu grupta sadece Duster, renonun bittiği nokta benim için :tongue:

Ajdar?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arabayı alınca bacanağın oğlu "abi hediye olarak muz alayım mı?" dedi. Yedirmemi istiyorsan al dedim.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...