İçeriğe Yönlendir

Astra J ve K Bakım Hakkında

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

İbrahim Akasoy

Merhaba; Aracım 85000 km de 2014 model 1,6 cdti 136 hp dir. Her yıl rutin bakımlarını yetkili serviste yaptırdım, 2022 yılında 8. Bakımı yapılacak. Standart bakımların yanında;

• 2018 4. Yıl bakımında (55000 km) V kayış değişti,

• 2019 Temmuz ayında ön balata değişti,

• 2020 Ocak ayında akü değiştirildi,

• 2021 7. Yıl bakımında (79600 km) filtreler, yağ ve yakıt filtresi ile hiç değişmeyen fren hidroliği ve arka balata değişti.

Dizel araçlarda ağır bakım denilen nedir? Bizim araçlarda ağır bakım anlamında ne zaman ne yapılması gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Akasoy yazdı:

ağır bakım denilen nedir?

en pahalı olana ağır denir, cüzdana gelen ağırlıktan., her motorda km si değişim gösterir, trigerin değiştiği bakım pahalı olandır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İbrahim Akasoy yazdı:

Merhaba; Aracım 85000 km de 2014 model 1,6 cdti 136 hp dir. Her yıl rutin bakımlarını yetkili serviste yaptırdım, 2022 yılında 8. Bakımı yapılacak. Standart bakımların yanında;

• 2018 4. Yıl bakımında (55000 km) V kayış değişti,

• 2019 Temmuz ayında ön balata değişti,

• 2020 Ocak ayında akü değiştirildi,

• 2021 7. Yıl bakımında (79600 km) filtreler, yağ ve yakıt filtresi ile hiç değişmeyen fren hidroliği ve arka balata değişti.

Dizel araçlarda ağır bakım denilen nedir? Bizim araçlarda ağır bakım anlamında ne zaman ne yapılması gerekiyor?

Zincir değişimi sanırım en ağırı. Motor yerinden sökülüyor sokmeden yapan yer var mı bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Dizel Astralarda sanırırım triger zincir oluyor. Bazı forumlarda triger zinciri ses yapınca değiştirilir diyor, bazıları da yok belli km oldumu değiştireceksin diyor. Bende, sıkıntı yoksa değiştirmek taraftarı değilim, sizce nedir durum? Birde bu ses neye benziyor, zincir şıkırtısı gibi bir ses mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...