İçeriğe Yönlendir

DSG Şanzıman İyi Niyet Garantisi İptal Olabilir

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

DH de gezerken gördüm az önce bu haberi doğruluğu tartışılır ama 2016 ve sonrası araçlar için 7 yıllık dsg garantisi aracın mevcut 2 yıllık garanti süresi kadar olacakmış + 1 yıl da %70 parça desteği sağlayacağı belirtilmişi. Konu gerçekse çok büyük sıkıntı ben de yakın zamanda a3 düşüncesindeydim  Murat abi sağ olsun :) şimdi nasıl olacak tam tartışma konusu, var mı gerçeklik payı bilen gören?

Konunun LİNK'i

iyi forumlar.

29c156e4-6da3-4e60-b342-abdc8289d8bd.png

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Simdi 2012 model dsg bir aracimiz var.40000 kmde oldugu icin suana kadar bir sorun yasamadik.Ama surekli bakimlari serviste yapiliyor iyi niyet garantisini kaybetmeyelim diye.Seneye dsg patlarsa 7 yil doldu gecmis olsun mu diyecekler?Eger durum boyleyse bos yere servise para bayilmayalim.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Söylenti de olabilir, resmi bir açıklama bulmak gerekir ama zaten iyi niyet garantisi resmi bir garanti değil. Bu metne de iyi niyet garantisine de bel bağlamamak gerekir.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dün aynı konuyu konuştuk. Bilgi şöyle, 

Kapıdan geçmeyen araca normal prosedür ile işlem yapılacak. Sıfır kimden itibaren serviste bakım onarım yaptıran için minimum rakam ile onarımı değişimi yapılacak dsg sisteminin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
10 dakika önce, Efe Özer yazdı:

Simdi 2012 model dsg bir aracimiz var.40000 kmde oldugu icin suana kadar bir sorun yasamadik.Ama surekli bakimlari serviste yapiliyor iyi niyet garantisini kaybetmeyelim diye.Seneye dsg patlarsa 7 yil doldu gecmis olsun mu diyecekler?Eger durum boyleyse bos yere servise para bayilmayalim.

yani bilgiye göre zaten 7 yıl geçmişse geçmiş olsun durumu var, ama geçmemiş ise 2016 öncesi için sıkıntı yok gibi tabi servis bakımlı ise araç.

11 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Söylenti de olabilir, resmi bir açıklama bulmak gerekir ama zaten iyi niyet garantisi resmi bir garanti değil. Bu metne de iyi niyet garantisine de bel bağlamamak gerekir.

aynen bu iyi niyet adı altında saçmalık aynı türk telekomun adil kullanım kotasına benzetiyorum ben bunu, belli sıkıntılı bir durumu kabul etmeyerek lütuf gibi sunmak başka bişey değil.nerdeyse dsgli araçların belkide %50si-70i arızalı olsa bunların geride çağıramayacağı için şeytanın aklına gelmeyen iyi niyet garantisini dayatmışlar millete işte.

4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dün aynı konuyu konuştuk. Bilgi şöyle, 

Kapıdan geçmeyen araca normal prosedür ile işlem yapılacak. Sıfır kimden itibaren serviste bakım onarım yaptıran için minimum rakam ile onarımı değişimi yapılacak dsg sisteminin. 

demekki resiimdeki mevzu doğru, %70 dediği de o, bence yıl mevzusuda doğrudur abi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

teknikten çok maddi sorundur temeli

dsg'yi iyileştirmek için yapılan arge harcamaları

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
35 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

Arkadaşlar merhaba;

DH de gezerken gördüm az önce bu haberi doğruluğu tartışılır ama 2016 ve sonrası araçlar için 7 yıllık dsg garantisi aracın mevcut 2 yıllık garanti süresi kadar olacakmış + 1 yıl da %70 parça desteği sağlayacağı belirtilmişi. Konu gerçekse çok büyük sıkıntı ben de yakın zamanda a3 düşüncesindeydim  Murat abi sağ olsun :) şimdi nasıl olacak tam tartışma konusu, var mı gerçeklik payı bilen gören?

Konunun LİNK'i

iyi forumlar.

29c156e4-6da3-4e60-b342-abdc8289d8bd.png

Adam matematik öğretmeni. 

Böyle bir açıklama yapma yetki ve bilgisini nereden aldı acaba.. 

Ben de gidip grupta yazacağım birazdan.. 

Tüm DSG'lere 10 yıl koşulsuz garanti diye.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Adam matematik öğretmeni. 

Böyle bir açıklama yapma yetki ve bilgisini nereden aldı acaba.. 

Ben de gidip grupta yazacağım birazdan.. 

Tüm DSG'lere 10 yıl koşulsuz garanti diye.. 

paylaşalım mı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
19 dakika önce, Mesut Eyibil yazdı:

demekki resiimdeki mevzu doğru, %70 dediği de o, bence yıl mevzusuda doğrudur abi.

Şimdi olaya Doğus servis açısından bakalım. Sen bana ebedi uğrama, başka ustaya git. DSG patlayınca yakama yapış bunu tamir et diye. Dışardaki ustalar bile kabul etmiyor sen hiçbir bakıma bana gelmedin, bunu git o ustana yaptır diyorlar.

6 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

paylaşalım mı?

Paylaşırsak belki Doğuş bile inanır VAG cılara gün doğar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mesut Eyibil yazdı:

yani bilgiye göre zaten 7 yıl geçmişse geçmiş olsun durumu var, ama geçmemiş ise 2016 öncesi için sıkıntı yok gibi tabi servis bakımlı ise araç.

Servisi aradım böyle bir süre vs yok dediler.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Paylaş paylaş.

Lisede zemin katta söylediği yalana, 3. kata gelince inanan vardı. Sen de onun gibi yarın konu açmayasın, dsg garanti 10 yıl oldu diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İyiki vites değiştirmeyi ve debriyaja basmayı seviyorum, otomatik dsg bilmem ne gibi  dertlerim yok. :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şikayet var üzerinde "dsg" mekatronik" kavrama" gibi anahtar kelimeleri aratın . Tavsiyemdir. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dsg li araçlar ikinci elde ölür böylece. kimse yanına yaklaşmaz 80 90 bin tl lik, 7 8 yaşındaki arabaların.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Kaçımız kullandık hangisi elimizde patladı ben 60 bin km dir polo kullanıyorum tık yok ki kullanma görün.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

teknikten çok maddi sorundur temeli

Fazla maliyet binmiş markaya 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Şikayet var üzerinde "dsg" mekatronik" kavrama" gibi anahtar kelimeleri aratın . Tavsiyemdir. 

Baktım, araba kullanmayı bilmeyen acemi sürücülerin şikayetleri gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

1 mayıs günü Doğuş Oto Maslak'a gittim, sıfır octavia test etmeye. 

Satış temsilcisi ile konuştum bunu sordum dedim böyle böyle diyorlar.

Dediği cümle;
Zaten iyi niyet garantisi diye resmi yazılı bir kural yok, bakımları düzenli olarak serviste olan araca iyi niyet garantisi/sadık müşteri adı altında gereken yapılıyor.

Bu uzun süredir böyle, çok arayan soran oluyor ama bize bu iyi niyet garantisini kaldırın, artık vermeyin, şu yıldan sonrasına geçerli diye bir bilgi gelmedi, geleceğini de düşünmüyorum dedi.

Tabi ben sıfır araç bakıyordum, pazarlık halindeydim, aracı satmak için mi dedi bilemem :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Birisinin bi yerlerinden uydurduğu, daha düşük bir ihtimalle, anlayamadığı bölümleri kendisinin doldurduğu anlaşılan bu ve benzeri metinlere itibar etmeyin ne olur. Yazının diline bakın  😒

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

Birisinin bi yerlerinden uydurduğu, daha düşük bir ihtimalle, anlayamadığı bölümleri kendisinin doldurduğu anlaşılan bu ve benzeri metinlere itibar etmeyin ne olur. Yazının diline bakın  😒

Aynı dili dün müşteri temsilcisi dedi. Yazdım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...