İçeriğe Yönlendir

Tavandaki Güneş Yanığı Konusunda Yardım

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın

Merhaba arkadaşlar

Aracımın tavanındaki güneş yanığı çok ilerledi. 

Güneş yanıklı arabayı sevmiyorum daha önceki Focusumu da bu yüzden satmıştım.

Araca yeni motor yaptım baya masraf yaptım şimdi satarsam mantıklı olmuyor.

Boyatsam tavanı satarken çok sıkıntı oluyormu?

Kaplama yapılıyormuş o konuda hiç bilgim yok tavsiye eder misiniz?

Yada başka öneriniz var mı?

Teşekkürler.

http://pbrO1N.jpg

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Detaylı video ve resimlerini çekip boyatacaksınız başka çözümü yok. Değer kaybetmez ama Türkiyede piyasa malum değişik bir algı, önyargı var keza Amerika’da boyası yeni olan araç daha değerlidir. 

Benim eski Focus’un tavanında kapalı garajda kalmasına rağmen benzer şekilde vernik soyulması oluşmuştu. Kaplama yaparsanız bile satarken altında ne vardı sorunsalı gündeme gelecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Benim emektar 98 corsa'nın tavanı tamamen gövde rengi kaplanmış durumda yakından gelip incelemeyen kimsede anlayamıyor. Memnun kalırsınız kaliteli malzeme seçerseniz.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

Boyatın gitsin, beğenmeyen de almasın. 👍🏼

Gerçekten almıyorlar değişik bir piyasa algısı var.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
3 saat önce, Koray Demir yazdı:

Gerçekten almıyorlar değişik bir piyasa algısı var.

Siz aracın görüntüsünü beğenmiyorsunuz, insan beğenmediği araca kaç gün katlanır ?

O tavana inanın boya maliyetine katlanacak param varsa 1 dakika düşünmem. 

Takdir sizin 👍🏼

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

-İç Anadolu'da tavan boyası çok büyük problem olur, satmak istediğiniz de.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
9 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

Boyatın gitsin, beğenmeyen de almasın. 👍🏼

+1, İnanın satarsınız korkmayın....

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Anten ucunu değiştirin bu arada.O kısımdan su alıp paslanacak dibinden kırılacak gövde ile değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Öncelikle aracınızdan memnunsanız ve binmeyi düşünüyorsanız hemen boyatın bence. Satarken hem bu konuyu hem de eski halinin fotoğraflarını gösterirsiniz. 

Aracı satarken tavan boyalı da olsa, boyasız da olsa zaten tamponda çizik var, kaputa sinek konmuş diyen tayfa ile her halükarda muhatap olacaksınız. Bu sebeple boyatırsanız içinize sinerek bineceksiniz.  

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
14 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

+1, İnanın satarsınız korkmayın....

Her topalın bir kör alıcısı vardır. :)

Elde kalmaz, piyasadan 3-5 aşağı yine gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

su zımparası ile beyaz olan yerleri biraz eksiltmek mümkün sanırm. 

Daha önce benzer yaşlarda bir araç tavanı boyattım. Satarken adam tavana bakmadı bile. O kadar stres boşa yapmışım demiştim :)  

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

boyada yaptırsanız aynı ücreti olur kaplamada(A kalite olmak şartıyla)  yaptırsanız aynı ücreti olur ortalama olarak boyatın hiç olmazsa pas vs gibi durumlara karşıda önlem alınmış olur 

Yorum bağlantısı
Fatih Aydın
8 saat önce, Ümit Türk yazdı:

boyada yaptırsanız aynı ücreti olur kaplamada(A kalite olmak şartıyla)  yaptırsanız aynı ücreti olur ortalama olarak boyatın hiç olmazsa pas vs gibi durumlara karşıda önlem alınmış olur 

Kaplama için bugün lüks araçlara kaplama yapan bir yeri aradım 550 TL fiyat verdi.

Sonra daha orta düzey bir yeri aradım 250 TL dedi. Acaba kalite farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
15 saat önce, Fatih Aydın yazdı:

Kaplama için bugün lüks araçlara kaplama yapan bir yeri aradım 550 TL fiyat verdi.

Sonra daha orta düzey bir yeri aradım 250 TL dedi. Acaba kalite farkı var mı?

hem kalite hem işçilik farkı vardır. ben paraya acımam. uzun ömürlü olması taraftarıyım.  yaptığı işin karşılığın yüksek meblağ ödüyorsanız garantiside vardır uzun ömürlü olarak.

örneğin ben 200 250 liralık cam filmi çektirmedim markası dandik işçilik sıfır bizzat araştırdım yapılan araçlara sordum garantisi yok gibi 2 yıl.aslında niye iki yıl diyorlar biliyormusunuz onuda araştırdım adam zaten 2 seneye kalmaz satar mantığı var. hakikatende öyle. ben aracımı aldığım adam cam film yaptırmış renk mora dönmeye başlamıştı.  bana aracını 1,5 sene sonra sattı düşün okadar yerinde bir tespit. 

. bildiğim bir yerde cam filmi için window marka american cam filmi işçilik dahil 400 tl verdim okadar memnun kaldım ki herkesi oraya yönlendiriyorum. 250 tl yapılan cam filmleri bir zamandan sonra mor renk oluyor hakiki cam filmi renk değiştirmez sadece örnek vermek istedim. bende honda aracıma tavan kaplama yaptırdım 200 liraya zamanında yaptırmaz olaydım keskin olan yerlerden yırtıldı götürdüğümde kullanıcı hatası dedi sanki tavanda horon tepiyorum o yüzden dikkat etmek lazım bu hususlara. önce malzeme sonra işçilik.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Direk boyatın, değer kaybı sıfırdır NET.  kazalı olmadığını en boş adam bile anlar o derece kolay artık bu işler...

adam taş izinden boyanmış kaputa bakıyor değer düşüyor diyor...

kapısı çarpılmış aracın kapsını 4 vida söküp (başka yerde hasar yok sadece kapı) orjinal kapıyı alıp hatasız boyatıp takıyorsun değer düşer diyor....

bunlara satmıyorsunuz arabayı, yol veriyorsunuz, gitsin kolleksiyoncudan yada fabrikadan alsın alsın sıfır aracı.....

zaten şuan ne alan vaaar nede satmaya çalışıpta satan, bitik durumdayız....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...