İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapı Açık Sensör Işığı

Ali Kaya

Recommended Posts

Ali Kaya

Arkadaşlar merhaba,bugün aracımı muayeneye götürdüm,muayene sonucundan sonra kapı açık ikaz lambası yanmaya başladı.Tüm kapıları bağaj dahil hızlıca açıp kapattım birkaç defa fakat fayda etmedi,halen yanıyor.Aracım 2004 fiesta benzinli.

Bu sensör tam olarak nerede,daha zoru hangi sensörün arızalı olduğunu en kısa sürede nasıl bulabilirim.

Şimdiden herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapı açma kolunu çekin ve kapıyı kapatıyormuş gibi çarpın. Kapı kolunu çektiğiniz için kapanmayacak tabi.

Bip sesi gelene kadar seri şekilde tekrarlayın.

Bip sesi duymazsanız o kapının müşürü bozuk demektir.

Bip sesi duyunca araç test moduna geçer ve bundan sonra hangi kapıyı açarsanız açın. Bip sesi gelir.

Ses gelmeyen kapı bozuk demektir

Bir dakka bekleyince test modu devreden çıkar kendiliğinden.

• Beğen 4
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu test modu sadece kapilar icinmi? haricen baska bir ozelligi de aktif ediyor mu emmi?

Kapı müşürlerini test ediyor

Seri şekilde kapıyı aç kapa yapınca devreye giriyor.
Seri yapabilmek için de kapı kolunu çekili tutup kapatıp açıyoruz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim de aynı problem vardı fakat ara ara yapıyordu hatayı o yüzden tespitim kolay olmuştu. Kablo kurulması meydana geliyor genellikle kapı birleşim noktasında. Ben sensörü köprületmiştim oto elektrikçisine sensör değişimi zor demişlerdi kilidin içinde bu sebepten sıkıntı demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Benim de çok nadir sol ön kapı sıklıkla sağ ön kapıda aynı sorun var. Kapı sertçe kapatılmazsa mutlaka ikaz ışığı yanıyor. Sertçe kapattıktan sonra sönüyor. Bazen ilk başta yanmasa bile yolda giderken ışık yanabiliyor. Gene aynı şekilde sert kapatmayla sorunu çözüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Kaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara abilerime teşekkür ederim. Sorunu çözdüm,belki faydası olur diye resim çektim.Bağaj kapağının kilit mekanizmasının hemen sağ köşesinde sensör var ilk resimde gördüğünüz gibi yuvasından çıkmış,yerine oturttum ve sorun düzeldi.

v6OJyD.jpg

nQXJya.jpg

tarihinde Ali Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Fiesta da genelde bagaj kapağından sıkıntı yaşanıyor, buda onlardan birisi imiş. Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...