İçeriğe Yönlendir

Custom Hayalet Gösterge

Umut Ercan

Recommended Posts

Sani Gerşon

Bu kadar övgü alıp sadece 1 mesajla durumu ortada bırakmak, ileride nasıl bir destek alınabileceğini ortaya koyuyor bence.

Bir reklam yaptınız, anladık da, bi devamı getirin de, ne olduğunu tam anlayalım...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Umut Ercan
On 10.05.2019 at 08:35, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Öncelikle tebrik ederim çok beğendim.

1. Gösterge renklerini değiştirebilmek isterim. Kırmızıyı sevmedim. 

2. Uygulama nasıl yapılacak? Araç beynine bir müdahale gerecek mi?

3. RPM kısmı ve Hız kısmı ayarlanabiliyor mu?  Benim araba 5000 devir. 

4. Ek uyarı ışıkları eklenebilecek mi? Bizde kızdırma bujisi, soğuk hava uyarısı, esp uyarısı vs. lambalar var. 

1.renk değiştirme özelliğini ekliyorum

2.Araç beynine müdahale gerekmiyor. kablo kesme takma işlemi yok. orjinal soket ile kullanılabilcek .

3. Evet ayarlanabiliyor.

4.Video demo amaçlı. Ek uyarı ışıkları eklenebilir ancak her araçta her fonksiyona %100 erişim sağlayamıyorum 

On 10.05.2019 at 09:07, Erkut Uysal yazdı:

ön görüş kamerası ekleyebilirsiniz.... 

Gece görüş ve park için olabilir

On 10.05.2019 at 13:48, Mehmet Göktürk yazdı:

Beyinsiz araçlarda napıcez? ;)

Analog to digital converter ile çözüyoruz o işi ancak o sonranın işi 😀

Yorum bağlantısı
Umut Ercan
23 saat önce, Talat Tekin yazdı:

maşallah. ekranı sıcakta test edin.
temalar değişebilir olmalı Peugeot bu konuda çok beğeniyorum.ışık sensörü olmalı cep telefonu gibi gece göz almamalı hatta ekran ışığı komple kapatılabilmeli.
ekran bilgi sayfa geçişleri animasyonlu olabilir.

şuan çalıştığı ortam 30 derece civarlarında içerde sunucular var 😊

Tema tasarım değişikliği eklemeyi düşünüyorum .

Işık sensörü eklicem  yoksa gece aşırı göz alır 

Teşekkürler

21 saat önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Emeğinize sağlık çok güzel olmuş,  ulaşılabilir fiyatta olursa çok tutar. Yazılan yorumların hepsine katılıyorum. Bu yüzden onları yazmıyorum ek olarak head-up geliştirirseniz özellikle geceleri çok faydalı olur.

Teşekkürler hocam . Malum Dolar 😂

4 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bu kadar övgü alıp sadece 1 mesajla durumu ortada bırakmak, ileride nasıl bir destek alınabileceğini ortaya koyuyor bence.

Bir reklam yaptınız, anladık da, bi devamı getirin de, ne olduğunu tam anlayalım...

Hocam yoğunum malum. biraz geç cevapladım mesajları affola .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Benim asil merak ettigim; cogu aracin ekrani dortgen degil. Bu sadece dortgen olarakmi dusunuldu? Yoksa diger sekiller, yuvarlak kenarlar icin dusunulmus bir cozum varmi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Ercan
11 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Benim asil merak ettigim; cogu aracin ekrani dortgen degil. Bu sadece dortgen olarakmi dusunuldu? Yoksa diger sekiller, yuvarlak kenarlar icin dusunulmus bir cozum varmi?

Yuvarlak gördüğünüz araçlarında içindeki lcd bundan hocam. Sadece boyut farkı oluyor. Bizde çerçeve yaptırmayı Düşünüyoruz boşluk kalmaması için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben de bir ara merak edip araştırmıştım Yıldırım bey. Sharp'ın Free Form Display ürünleri var. Youtube'da farklı kullanım videoları bulabilirsiniz.

[/url]

http://www.sharp-world.com/corporate/ir/intellectual/popup01.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
19 saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Tüm ekranlar dörtgen imal ediliyor. Arka panele taşırabilirsiniz ya da tasarımda oralara birşey koymayarak daha küçük bir ekran ve yanlarını siyah yaparak gizlersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 saat önce, Umut Ercan yazdı:

Analog to digital converter ile çözüyoruz o işi ancak o sonranın işi 

bence de asıl iş o. bu göstergeyi retro klasik için satın alacak olan daha çok olur. obd li araç nispeten yeni modeldir, torpidoya müdahele zordur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Tüm ekranlar dörtgen imal ediliyor. Arka panele taşırabilirsiniz ya da tasarımda oralara birşey koymayarak daha küçük bir ekran ve yanlarını siyah yaparak gizlersiniz.

Hocam kenar bosluklari bu tip diy projelerde hep kullanilan yontem. Birkac orneginide gormuslugum oldu. Fakat Mustafa Yenigun arkadasimizin bahsettigi ekranlar bir suredir son var ve o tarz orneklerde denk geldi. Almanya'da saniyorum 73 model bir aracta projelendirilmisti son gordugum. Birde mitsubishi eclipse vardi goguse sifir dizayn edilmis. Yalniz onun kenarlardan gogsun icine girip girmedigi konusunda emin degilim. Baska bir mesele icin bu tip ekranlar son kullanici erisimine acildimi asil merakim o oldugu icin sordum aslinda yukardaki soruyu. Eger oyleyse isim cok kolay olacak. Degilse tabii cerceve dusunmek durumundayiz. Bilgi icin tesekkurler.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...