İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yağa Su Karışmış

Selçuk Tek

Recommended Posts

Selçuk Tek
(düzenlendi)

Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Aracımda yap eksiltme sorunu vardı. Dün yağ seviyesine bakmak istediğim zaman yağ çubuğu tahin renginde ve tahin kıvamında köpüklü birşeyle kaplanmış olduğunu gördüm. Ustam yağa su karıştığını söyledi ve 1500 - 2000 tl civarında masrafı olduğunu söyledi. Araç suyunda eksilme yok. Su nerden karışmış olabilir birde Normal mi bu kadar tutması Bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim

tarihinde Selçuk Tek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bizim fiestalarda olsa ilk bakman gereken yer yağ soğutucu derdim, senin arabada varmı acaba?

Geçmiş olsun bu arada....

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba, öncelikle  geçmiş olsun diyorum. Aracınız  hararet yaptı mı  ? Sanırım  conta yakmış. Şansınız varsa yarım motor denilen motorun üst kısmında tamiratla kurtulur. 5-6 bini de bulabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ eksiltirken şimdi bir de su yağa karışmış ise, motor açılınca 2000 yetmez tamirine

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Tek
(düzenlendi)
Bir saat önce, İnan Çınar yazdı:

Merhaba, öncelikle  geçmiş olsun diyorum. Aracınız  hararet yaptı mı  ? Sanırım  conta yakmış. Şansınız varsa yarım motor denilen motorun üst kısmında tamiratla kurtulur. 5-6 bini de bulabilir.

Hocam hararet yapmadı. Son zamanlarda kaloriferi zaman zaman ısıtmıyordu onun dışında bir sıkıntısı yoktu. 

Bu arada aracım 2000 model ghia

5000 tl civarında tutarsa yaptırmanın bir anlamı kalmıyor ki araç zaten 16-17 ancak eder

tarihinde Selçuk Tek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
yaga su karistiysa,  suya da yag karismistir.
Radyatör genleşme kabına bakmak lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Hocam hararet yapmadı. Son zamanlarda kaloriferi zaman zaman ısıtmıyordu onun dışında bir sıkıntısı yoktu. 
Bu arada aracım 2000 model ghia
5000 tl civarında tutarsa yaptırmanın bir anlamı kalmıyor ki araç zaten 16-17 ancak eder
Haklısınız ama yapılan işçilik ve malzeme araç bedeline göre değişmiyor maalesef.

Bazen kendi ucuz olanın parçası pahalı dahi olabiliyor.
Siz yine de içinizi karartmayın, 1-2 bine de çıkabilir. Sağlam ve güvenilir bir Usta bulun.
Sırf fazla ücret almak için sizi ek masrafa sokacak adamdan uzak durun.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Tek
Bir saat önce, İnan Çınar yazdı:

Haklısınız ama yapılan işçilik ve malzeme araç bedeline göre değişmiyor maalesef.

Bazen kendi ucuz olanın parçası pahalı dahi olabiliyor.
Siz yine de içinizi karartmayın, 1-2 bine de çıkabilir. Sağlam ve güvenilir bir Usta bulun.
Sırf fazla ücret almak için sizi ek masrafa sokacak adamdan uzak durun.

Sağolun hocam. Ustama güveniyorum ama yinede sizlere akıl danışayım istedim. Cevaplarınız için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bizim fiestalarda olsa ilk bakman gereken yer yağ soğutucu derdim, senin arabada varmı acaba?

Geçmiş olsun bu arada....

Bizimkilerde sogutma suyuna yağ karıştırıyor abi. Geçen başıma geldi . Erken fark ettik . Ucuz yırttık. 

3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sizin sorunuza gelince conta artık işlevini yerine getirmiyor demekki suyu yağa karıştırmış. Keşke conta çürümeden degişim yapsa idiniz. Geçmiş olsun.

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...