İçeriğe Yönlendir

Focus 3.5 LPG Hangisi BRC Comfort Technomax Grand

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan
(düzenlendi)

Merhabalar, daha önceden bi konu açmıştım kararım atiker taktırmaktı ama ona sor buna sor vs derken kafam karıştı. Herkesin önerisi farklı oluyor. En son 3 tane üründe karar kıldım. Aracım 2015 model focus. 

Birincisi atiker gold ya da grand

İkincisi prins technomax

Üçüncüsü brc comfort. 

Üçten başlayalım, brc comfort diye bir ürün çıkarmış. Fiyat 2800 civarında bir kaç usta bunu önerdi. Yeni kit olduğu için bir bilgim yok. Eğer bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? 

İkincisi prins technomax. Her ne kadar prins de olsa technomax için orijinal prins olmadığı başka marka olduğu söyleniyor ama prins bayilerini aradığımda bu ürünü tavsiye ediyorlar. Fiyat olarak bu da 2800

Birincisi ise atiker. Atiker grand da gold da olur fiyatları aşağı yukarı aynı. 2500 TL civarında. 

Bu 3 markadan hangisini tercih etmeliyim sizce 😊 cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

tarihinde Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
8 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

3 de fason . 

Öyle olabilir ama bütçe meselesi yoksa benzinli binerim lpg ye hiç bulaşmam 😉

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
12 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

teknomamaxi onermem sahsen.

Neden peki 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Brc Platinium veya Prins Silverline. Diğerleri ikinci kalite veya alt segment ürünlerdir. Uzun vadede rahat edersiniz. Tabi önce kaliteli montaj ve iyi işçiliği olan bir bayi bulmalı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
19 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Neden peki 

Ekonomik bir urun. Kalite olarak prins gibi degil..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
36 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Brc Platinium veya Prins Silverline. Diğerleri ikinci kalite veya alt segment ürünlerdir. Uzun vadede rahat edersiniz. Tabi önce kaliteli montaj ve iyi işçiliği olan bir bayi bulmalı. 

Bütçem o kadar değil malesef 

19 dakika önce, Talat Tekin yazdı:

ucuz kitler ikiside. lovato easy obd veya atiker r grand bu kitlerden Daha üstün daha ucuz

Lovato easy hiç duymadım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Uzun vadede LPG kullanimda o motor üst kapak  açılmaya mahkum. 50 bin kmden fazla kullanmam derseniz ucuz kit takın. 10 binde LPG parasını bı 10 binde de üst kapak parasını çıkarır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
11 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Uzun vadede LPG kullanimda o motor üst kapak  açılmaya mahkum. 50 bin kmden fazla kullanmam derseniz ucuz kit takın. 10 binde LPG parasını bı 10 binde de üst kapak parasını çıkarır.

50bin kullanacağımı düşünmüyorum. Aslında benzinli binmeye devam etmek isterim ama genelde şehir içi kullandığım için benzin sarfiyatı çok oluyor. Uzun yol kullansam 5 lt yakıyor buda hiçbir şey 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Techomaxi 1.25 fiestamda kullandım çokta memnun kaldım. Hem tüketimim çok iyiydi hem de hiç problem çıkarmadı.

Brc comfortta güzeldir, usta-servis açısından size hangisi uyuyorsa onu taktırın.

Atikeri ben euro 5 arabaya taktırmam açıkçası.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
37 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Techomaxi 1.25 fiestamda kullandım çokta memnun kaldım. Hem tüketimim çok iyiydi hem de hiç problem çıkarmadı.

Brc comfortta güzeldir, usta-servis açısından size hangisi uyuyorsa onu taktırın.

Atikeri ben euro 5 arabaya taktırmam açıkçası.

İşin gerçeği technomax aklımda yoktu ama yine de bayiyi arayıp bilgi alayım dedim. Ecomax önermediler technomax iyidir dediler. Brc güzel seçim olur ama comfort modeli nasıldır bilmiyorum.

Atiker de hep uç noktalar da öneriler geliyor. Kimisi çok iyi taktır diyor kimisi hiç bulaşma diyor. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Focus 2.5 benzinli otomatik aracımda 5 yıldır atiker gold kullanıyorum bir kere lamba bile yakmadı ustanın iyisi önemli ford araclar zaten lpg ye uyumludur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Prins in yer yerde ustasi bulunmayabilit bence dezavantaj bu.

Brc Comfort Corum Ozencler bayagi tutturdu montaj ciddi anlamda fazla.

Atiker Grand Gold ikisi de iyi kittir. Sizin bence usta bulmaniz gerek neyin takilacagindan cok kimin takacagi daha onemli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
3 saat önce, Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

Focus 2.5 benzinli otomatik aracımda 5 yıldır atiker gold kullanıyorum bir kere lamba bile yakmadı ustanın iyisi önemli ford araclar zaten lpg ye uyumludur.

Atiker kullandım hiç memnun kalmamıştım ama bu dediğim olay 2014 zamanıydı 😊 şimdi herkes atiker kendini geliştirdi diyor. 

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Prins in yer yerde ustasi bulunmayabilit bence dezavantaj bu.

Brc Comfort Corum Ozencler bayagi tutturdu montaj ciddi anlamda fazla.

Atiker Grand Gold ikisi de iyi kittir. Sizin bence usta bulmaniz gerek neyin takilacagindan cok kimin takacagi daha onemli.

Ankara da oturmama rağmen brc için özençleri aradım onlar dediğini gibi comfort modelini önerdiler bir sürü araca takıyoruz dediler. Onlarla konuşana kadar comfort modeli aklımda yoktu zaten 😊 

Ama yeni bir kit olduğu için kullanan hiç denk gelmedi 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ankara da oturmama rağmen brc için özençleri aradım onlar dediğini gibi comfort modelini önerdiler bir sürü araca takıyoruz dediler. Onlarla konuşana kadar comfort modeli aklımda yoktu zaten [emoji4] 
Ama yeni bir kit olduğu için kullanan hiç denk gelmedi 
Corum Ozenclerde MY11 taktirdim ben 53 bin km 3.5 yil oldu iscilik konusunda sorun yasamazsiniz.

Atikeri 2010 yilinda Bora aracima taktirmistim onda da sorun cikmadi 2 kere enjektor degisti onuda ne zaman Aygaz alsam arabada sorun oldu ondan enjektor degisti.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
17 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Corum Ozenclerde MY11 taktirdim ben 53 bin km 3.5 yil oldu iscilik konusunda sorun yasamazsiniz.

Atikeri 2010 yilinda Bora aracima taktirmistim onda da sorun cikmadi 2 kere enjektor degisti onuda ne zaman Aygaz alsam arabada sorun oldu ondan enjektor degisti.

Çorum uzak bana ama özençleri duymuştum o yüzden arayıp onlardan bilgi aldım. Ankara da iyi ustalar var, Sadece marka tercih etmem gerekiyor. Aygaz da olan durum ya sürekli almak lazım ya da hiç almamak lazım 😊 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Mustafa bey Ford da LPG çok sıkıntı çıkarıyor. En azından benim ve çevremdekilerin LPG li Fordları yüz güldürmedi. LPG Kitinden çok montaj önemli muhabbetini yapmayalım. İyi usta falan, geçiniz bunları. Çok km yapmıyorsanız LPG ye bulaşmayın. İllede LPG şartsa aracı Kore yada Japona çevirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
30 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Mustafa bey Ford da LPG çok sıkıntı çıkarıyor. En azından benim ve çevremdekilerin LPG li Fordları yüz güldürmedi. LPG Kitinden çok montaj önemli muhabbetini yapmayalım. İyi usta falan, geçiniz bunları. Çok km yapmıyorsanız LPG ye bulaşmayın. İllede LPG şartsa aracı Kore yada Japona çevirin.

Sanırım şans işi. Markadan bağımsız her araç lpgde sorun çıkartabilir.

Hiçbir lpgli Focus aracımda lpg sıkıntısı veya bundan  kaynaklı subap sorunu yaşamadım. Focus 1’i 240 bin km de iken sattım Prins kit vardı üzerinde 200 bin km salt lpg ile kullandım en ufak bir problem çıkarmadı şükür. Aynı zamanda diğer aracımız Focus 2 sıfır alındı Brc kit montaj 90 bin km lpg ile kullanıldı sorunsuz bir şekilde satıldı. İkisi de gittikten sonra şu an benzinli Focus 3 ile Brc kit mevcut 60 bin km dir lpgli sorunsuz kullanılıyor. Öbür aracımız yine Focus 2.5 kasa ama dizel, bunun da LPG’den daha fazla sorunları ve masrafı oluyor. Fordlarda kronikleşmiş subap sorunu yoktur kötü usta/işçilik, yanlış bakım, bilinçsiz kullanıcı vardır. Kaliteli kit ve işçilik ile yıllarca gözü kapalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

http://otomobil.haber3.com/lpgli-taksi-1-milyon-kilometre-yapti-haberi-40672.htm

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Halit Demir
1 saat önce, Koray Demir yazdı:

Hiçbir lpgli Focus aracımda lpg sıkıntısı veya bundan  kaynaklı subap sorunu yaşamadım. Focus 1’i 240 bin km de iken sattım Prins kit vardı üzerinde 200 bin km salt lpg ile kullandım en ufak bir problem çıkarmadı şükür. Aynı zamanda diğer aracımız Focus 2 sıfır alındı Brc kit montaj 90 bin km lpg ile kullanıldı sorunsuz bir şekilde satıldı. İkisi de gittikten sonra şu an benzinli Focus 3 ile Brc kit mevcut 60 bin km dir lpgli sorunsuz kullanılıyor. Öbür aracımız yine Focus 2.5 kasa ama dizel, bunun da LPG’den daha fazla sorunları ve masrafı oluyor. Fordlarda kronikleşmiş subap sorunu yoktur kötü usta/işçilik, yanlış bakım, bilinçsiz kullanıcı vardır. Kaliteli kit ve işçilik ile yıllarca gözü kapalı bir şekilde kullanabilirsiniz.

http://otomobil.haber3.com/lpgli-taksi-1-milyon-kilometre-yapti-haberi-40672.htm

Aynen katiliyorum 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

50 bin yapmam diyorsaniz uygun olanı takip geçin parasını çabuk çıkarsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
4 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

. Çok km yapmıyorsanız

Aslında çok km yapmıyorum ama benzin fiyatı çok arttı benzine o kadar para vermek psikolojik olarak rahatsız ediyor 😊 bir de şehir içi kullanıyorum genelde o yüzden benzin sarfiyatı çok oluyor. Lpg olsa şehir içi kuruş bazında az yakacak. 

3 saat önce, Koray Demir yazdı:

LPG de her zaman bir sorun çıkarabilir duygusu oluyor. Benzin ucuz olsa da hiç bulaşmadan kullansak ama tasarruf olunca işin için de mecbur lpg taktırmak istiyor insan. Bi Honda kadar uyumlu değil lpg ye ford ama bi opel cruze kadar da uyumsuz değil bence. 

1 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

50 bin yapmam diyorsaniz uygun olanı takip geçin parasını çabuk çıkarsın

Bu gidişle öyle olacak çünkü iyi kitlerin parası 4000 TL üstü 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Toyota Honda gibi Japon araçları LPG’ye uyumludur demek tamamen pazarlama stratejisinden ibaret. Fabrika çıkışı lpg takılmamış benzinli hiçbir araç LPG’ye tam uyumlu değildir çünkü bu tür araçların motor ve yakıt sistemleri benzine göre üretilmiştir. Misal Civic Eco Lpg motoru LPG’ye uygun olarak üretilmiştir motor bloğu ile subaplar benzinliye göre farklı ve dayanımı yüksek malzemeler içerir. Videoda fabrikasyon bir 1.8 L Zetec Focus görebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
10 saat önce, Koray Demir yazdı:

Toyota Honda gibi Japon araçları LPG’ye uyumludur demek tamamen pazarlama stratejisinden ibaret. 

Tam uyumlu demedim ama nispeten daha dayanıklıdır diyebilirim. Yoksa benzinli her motor sadece benzine göre üretilmiştir başka yakıt tüketimi olunca zarar görür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...