İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sabahları Geç Çalışma Problemi

Burhan Kılıç

Recommended Posts

Burhan Kılıç

Selamun aleykum abiler arkadaslar , aracim 2004 fiesta benzin lpg li sabahlari yada uzun bir beklemeden (8-10 saat ) sonra 4. 5. Marsta calisiyor , sabah bir kez calistiktan sonra ertesi sabaha kadar normal , gecen gun lpg vanasini kapattim sabah yine yapti , benzin pompa degisti bu kez de 2. Marsta almaya basladi iyilesme oldu ama tam cozulmedi , ayrica gece soğuk gectiyse yada araci rampada onu yukari sekilde birakirsam daha cok yapiyor ama sicak havada da yaptigi oluyor , bir sey daha denedim kontagi 4 5 kez acip kapattim calisti tesadufmi bilmiyorim , ve marsa basarken gaz verincede calisiyor 

Yorum bağlantısı
Enes Ayan
(düzenlendi)

Şu LPG regülatörü içindeki diyafram yüzünden yapabilir. Diyaframdan delinince manifold içine gaz birikiyor ve ilk çalışmada benzin LPG karışımı ile motor zor çalışıyor. Kesin teşhis için regulatörden manifolda giden bir boru olması lazım onu akşamdan çıkartıp sabah deneyin derim. Normal çalışıyorsa sorun diyafram 

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
Düzenle me
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Diyaframa +1

Konunuz fiesta bolumune tasinmistir.

burdaki konudan ilerleyelim.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benzinde bir kac gun deneyin.

Sorun devam ederse krank olabilir problem. Lpg yi acinca devam ederse regulator diyaframi yirtilmistir sistemde kalan gaz manifolda doluyordur.

Bu ara bu olay bende de basladi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hadi buyur burdan yak[emoji17]

LPG yi kapatip denedim ama sanirim benzinde kullanip denemem gerek sistemde gaz herhalde tam bitmemisti. Anlayamadim olayi bir gun rahat calisti diger gun mars uzadi.
Yorum bağlantısı
Burhan Kılıç

Lpg tankini vanadan kapattim ertesi sabah yine geç calisti bu nedenle lpg yi eledim benzin pompasida degisti duzelmedi ama iki gundur tek mars aliyor havalar isinmaya basladi bununla ilgili olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Burhan Kılıç
(düzenlendi)

Mars motorunu eliyorum surekli yapardi yada mars almazdi diye mars duzgun basiyor , oksijen sensoru (lampda ) hararet musuru, motor suyu sicaklik sensoru , maf sensoru map sensoru , benzin basınç diyaframi, benzin geri donus valfi, emisyon valfi , bogaz kelebegi herkes ayri bir sey soyluyor 

Ayrica Bilgisayara baglayinca zengin karisim hatasi veriyor 

tarihinde Burhan Kılıç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enes Ayan
Bir saat önce, Burhan Kılıç yazdı:

Lpg tankini vanadan kapattim ertesi sabah yine geç calisti bu nedenle lpg yi eledim benzin pompasida degisti duzelmedi ama iki gundur tek mars aliyor havalar isinmaya basladi bununla ilgili olabilir mi ?

Vanayı kapasanızda borularda kalan yeterli olacaktır boğulması için diye düşünüyorum. Manifolda giden boruyu sökerek deneyin.

Yorum bağlantısı
Burhan Kılıç

Vanayi kapattim arac gaz bitene kadar çalıştı sonra stop etti oyleyece biraktim sabah çalıştırdim bu dediginiz yine gecerli mi ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Burhan Kılıç yazdı:

Ayrica Bilgisayara baglayinca zengin karisim hatasi veriyor 

Hararet müşiri o zaman diye tahmin ediyorum.

İkinci ihtimal krank sensörü.

Yorum bağlantısı
Burhan Kılıç

Arkadaslar  bir haftadir araba duzeldi mars aliyor hic bir sey yaptirmadim , düzelmesi sevindirici ama aklima takildi cunku bu sorunu 2 aydir yapiyordu ya havalar isindi yada arabayi yuksek devirde kullandim bundan kaynakli olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...