İçeriğe Yönlendir

1992-2017 Cep Telefonu Satış Rakamları

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Gencay Bengli

En dış kulvarlardan Xiaomi  gelip ilk 3e girer diyorum 2020-2021 yılında...

Yeri gelmişken benimde ilk cep telefonum 2000-2001 gibiydi sanırım....Kenwood

dvQ2oZ.jpg

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Huawei ve xaomi muhtemelen ilk ikiyi alır yakın zamanda. Nokianın durumu da başarıdan başarısızlık hikayesi olarak belgesel çekilecek nitelikte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

ilk telefonum 5110, 3210 3310 3330 arada panasonic a1018 t10 vs tuşlu telefon çok değiştirmişim zamanında :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 saat önce, Gencay Bengli yazdı:

En dış kulvarlardan Xiaomi  gelip ilk 3e girer diyorum 2020-2021 yılında...

Yeri gelmişken benimde ilk cep telefonum 2000-2001 gibiydi sanırım....Kenwood

dvQ2oZ.jpg

Xiaomi su ana kadar yuzde 5 kar ile satis yapti. Bir sure once ceo hep yuzde 5 karla devam edecegiz demisti. Sonra fiyat politikasini degistirebileceklerini falan soylediler. Eger xiaomi fiyatlari su anda arttirirsa satislari cok duser. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Şu ana kadar hatırlayabildiklerim....

Ericsson Gh688, Nokia 8810, Ericsson T28, Nokia 8200, Nokia 6310, Nokia 7110, Nokia 8300, Nokia 6600, Motorola MPX220, Sony Ericsson P990, Nokia 1100, Blackberry 8900 Curve, Blackberry 9000,  Bold, Samsung Note 1, Iphone 6, IPhone XS Max.

Servet harcamışız... :D

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
Yazım yanlışı...
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

benim ilk telefonum11998 yılında Maxon'du baya büyük ve anteni açılan bir modeldi

sonrası ise sırası nokia 8110, panasonic g 500, g 600 ve gd 70 ile panasonic serüveni bitti sonrası 

ise bir dönem motorola (düşürüp kırdım) ve kısa bir nokia 5110 (babama kaptırdım zorla elimden aldı) kullanımı sonrası sony Ericsson  K700 ve k750 uzunca bir süre kullandım.

Htc deneyimi P4320 ile başlayıp Desire Hd ile son buldu. sonrası ise 2015 den beri samsung note 4 devam

genelde bu yukarıdaki telefonların tamamına yakını hep uzun süre kullandım yeni model çıktı diye hiçbir zaman telefon almadım. ihtiyaçlarımı karşıladığı sürece telefon değiştirmedim. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çok fazla telefon değiştirmedim ben de.

Gazetelerin sertifika (her sertifika gazete ücreti hariç 1.000.000 TL idi :)ile verdiği ChatBoard 'lu Ericsson A1018 di. Hey gidi günler. 

Sonrasında babam 5110 alıncaya kadar, emaneten babama verdiğim için kısa bir süre ikinci el Siemens S10 kullandım.

Liseyi A1018 ile bitirdikten sonra üniversitede 3310 olmazsa olmazdı. Yine ikinci el bir 3310 kullandım epeyce. Benden önceki sahibine epey söylenmiştim her tarafını simle kaplamış diye. Temizleyinceye kadar canım çıkmıştı. Günün birinde konuşurken bir kilitlendi bir daha açamadım.

Sonra kızaklı Nokia 6280 ile çağ atladım resmen.

Hanımla tanıştığımda hediye olarak aldığı Samsung E serisi telefon hediye etmişti bana.

Akıllı telefon şart olmaya başlayınca piyasadaki en ucuz akıllı telefon Quatro T1461 kullandım. Hala çalışıyor.

Şimdi de iPhone 6 ile gittiği yere kadar diyorum.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

benim ilk telefonum11998 yılında.... 

Yıldız tarihi mi? :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
Recep Selim Kaya yazdı:

Hanımla tanıştığımda hediye olarak aldığı Samsung E serisi telefon hediye etmişti bana.

Tanışmada telefon hediye edecek hanım ben de arıyorum. Çok şanslısınız 😛 :flowers:

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

telefon hediye edecek hanım

Tercih varmı iphone xs veya xr gibi :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Tercih varmı iphone xs veya xr gibi :) 

Yok abi, telefon açsın yeter :p 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Yıldız tarihi mi? :) 

bir tane bir fazla olmuş galiba 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...