İçeriğe Yönlendir

Lpg Sistemi - Gaz problemi

Tayfur Yüksel

Recommended Posts

Tayfur Yüksel
(düzenlendi)

Merhaba 2008 model bir fiat albea mız var aile arabası,  askere gitmeden önce arızalı olması sebebiyle enjektörler  değişti  ama değişim  sırasında aynisi yok diye 4 nuzulun içini  matkap ile genişletti  ( o an anlamadım  sebebini)  ardından askerden gelince baktım ki araçta arızalar  var ve tamirciye gitmemize rağmen düzelmedi

1. Tekerler bazen tak tak vuruyor 

2. Araba yığılıyor sallanıyor  

3. Yolda giderken bile ayağımı kazadan çekip debriyaj a basınca araç bazen stop ediyor.  

3. En çok da geri viteste stop ediyor.  

(Araç motor kısmına baktığımda  hortumların bariz çatlak ve yırtık olduğunu fark ettim sebep nozul mu hortum  mu veya farklı  birşey midir?  Teşekkür ederim.) 

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
başlık düzenlendi.
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 dakika önce, Tayfur Yüksel yazdı:

Merhaba 2008 model bir fiat albea mız var aile arabası,  askere gitmeden önce arızalı olması sebebiyle enjektörler  değişti  ama değişim  sırasında aynisi yok diye 4 nuzulun içini  matkap ile genişletti  ( o an anlamadım  sebebini)  ardından askerden gelince baktım ki araçta arızalar  var ve tamirciye gitmemize rağmen düzelmedi

1. Tekerler bazen tak tak vuruyor 

2. Araba yığılıyor sallanıyor  

3. Yolda giderken bile ayağımı kazadan çekip debriyaj a basınca araç bazen stop ediyor.  

3. En çok da geri viteste stop ediyor.  

(Araç motor kısmına baktığımda  hortumların bariz çatlak ve yırtık olduğunu fark ettim sebep nozul mu hortum  mu veya farklı  birşey midir?  Teşekkür ederim.) 

Oncelikle merhaba hosgeldiniz.

Konunuz yanlis basliktaydi uygun alana tasindi.

Nozullarinizin yetersiz oldugunu tespit etmis ve ona gore nozullarin capini artirmaya calismislar.Bu iscilige baslanan yere ugrayin.Nasil baslanmissa o sekilde de duzeltme yoluna gitmeleri gerekiyor.Lpg sistemleri bayagi karmasiktir.Bir hatanin olmasi tum isleyisi allak bullak ediyor..

Tekerleklerin sorunu lpg den bagimsiz ama diger tum sorunlarin cozumunu iyi bir ustada halledebilirsiniz.Geri giderken stop etme olayi daha cok egzozla ilgili gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Tayfur Yüksel

Öncelikli olarak cok tesekkur ederim.  Tekerlerin vurması araba sanki gaz yemeyip yığılıyor ondan sonra vuruyor.  Daha once servise götürdük ama nozuldan bahsetmemiştik.  Peki bunun dışında hortumda yırtık çatlak var gibi bunlar sebep olur mu?  (Resim yukleyemedim) 

https://yadi.sk/i/D4gtF_9WuG0oEA

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

yirtik hortum tabiki etkileyecektir.Ama dogrudan mi dolaylimi onu bilemeyecegim.

Ayrica resmi yuklemissiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...