İçeriğe Yönlendir

Arabam - Ford Mondeo 1998 Ghia

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Çağlar Bayur

varmış, sonra teslim de alınmış. motorun genel durumu gayet iyi yağı suyu yerinde , karışma da yok, su zamanla renk değişmiş o kadar. önceski sahibi biraz da aksesuar meraklısı imiş, genel kondüsyonu gayet yerinde. ben beğendim ghia yı

43 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Su kaynatmadan vardı mı Osmana. ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
On 14.05.2019 at 18:53, Çağlar Bayur yazdı:

muhtemlen tanışırz da öğle öncesi mi?

Çağlar Bey karşılaşamadık Osman usta'nın dükkanda ama arabayı görmüşsünüz. Ne dersiniz, Olabilecek gibi mi?

Su kaynatmadan sağ salim vardık. Meğer fan rezistansı arızalıymış ibre L'ye gediğinde anca açılıyormuş fan. Osman usta sağ olsun bir arıza listesi yapmış;

viraj demiri lastikleri, askı rotu, ve ön arka şanzıman takozları bitmiş. vites geçişlerindeki vuruntunun nedeni büyük ihtimal bu.  Otomatik şanzımanın sağlam olması  içime su serpti tabii... Yedek su deposu da can çekişiyormuş. Benzin göstergesi de arızalı, sürekli full gösteriyor. sileceklerin rölesinin de değişimi gibi ufak tefek sorunlar var ama asıl büyük mesele, Motor tesisatı. Kablolar korozyondan çürümüş işlevlerini şimdilik yerine getirseler de yanlış bir müdahale başıma çok işler açabilir. Osman usta  gerekli tavsiyelerde bulundu ama hastaya yatış vermedi. :)  Bu motor tesisatını yenilemek anladığıma göre oldukça çetrefilli ve riskli bir iş ve bu işe bulaşmak isteyen de pek yok. Belki zamanla bir çözüm bulacağım ya da gittiği yere kadar gidecek. Tek kaygım önümüzdeki günlerde uzun yola çıkacak olmam. Şimdilik gidip gaz bakımını yaptırdım ve tankı yeniledim. peyderpey listedeki acil maddeleri de halledip yola öyle çıkacağım. Saygılarımla. .. Sağ olun var olun.

9 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Güzel haberler, 

Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

Hayırlı  olsun

Gunumuzde insanların araç alırken sadece boya kaporta sormayıp mekaniğe önem vermesini gösteren emsal bir olay olmuş. 

Şanslısınız büyük sıkıntı çıkmamış güle güle kullanın 

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
14 dakika önce, Fikri Keleş yazdı:

Hayırlı  olsun

Gunumuzde insanların araç alırken sadece boya kaporta sormayıp mekaniğe önem vermesini gösteren emsal bir olay olmuş. 

Şanslısınız büyük sıkıntı çıkmamış güle güle kullanın 

Teşekkür ederim Fikri Bey.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...