İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Hızlandıkça Ara Ara Yapan Sarsıntı

Serdar Akdeniz

Recommended Posts

Serdar Akdeniz

Arkadaşlar  benzer şikayeti olan varmı bilmiyorum ama 2011 2.0 tdci selective otomatik aracımla hızlanmaya başladığımda bazen vuruntu şeklinde ve hız yükseldikçe kasa titriyor 15 gündür. Mnceleri hiçbirşey yoktu... sanki motor titremesi gibi. Pedallardan da hissediyorum. Ama mesela 100 ile gidiyorum vuruntu şeklinde titreme başlıyor hafif firene dokunup hızı azaltıyorum ve tekrar hızlanıyorum  vuruntu falan kalmıyor yağ gibi gidiyor... lakin çok sık yapmaya başladı bu sarsıntı... balans ayarları yapılı aracımın. Hatta iki defa yaptırdım. Direksiyon titremiyor hiç. Sanki  motor  ve buna bağlı kasa sarsıntısı gibi titreme. Varmı önerisi bilgisi olan acaba... ataç.elimde kalacak givi titriyor yüksek hıza çıkınca. Vuruntu titreme sarsıntı dedim ama daha çok vuruntulu sarsıntı...

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Rolantide herhangi bir titreme var mı. Sadece yükteyken yani hızlanırken titriyorsa akslardan da olabilir.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

İlk önce takozları kontrol ettirin, daha sonra da enjektörleri. 

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz

rölantide titreme yok, hatta sabah ilk çalıştırmada ve hızlanmada da bir şey yok... ama tem e çıkıyorum birden sanki motor titremeye başlıyor gaza yüklenince lastik balansı bozuk gibi araç vuruntulu sarsılmaya başlıyor. gazı kesince biraz rahatlıyor araç.... ama lastiklerden değil direksiyonda titreme sıfır... biraz araştırdım forumda ama buna benzer sorunları yaşayanlar sürekli olmasından bahsetmiş. bende ara ara oluyor. sarsıntı devam ederken bir bakmışım bir anda normale dönmüş ve yağ gibi gidiyor. çekişte hiçbir sorun yok o yüzden enjektör değildir diye düşünüyorum... takozdan olsa sürekli sarsılmaz mı mesela? ara ara yapması çok ilginç.. hani ustaya sanayiye falan gidicem lakin onlarda deneme yolu ile heryeri ile oynuyorlar... sorunları eleyip de gideyim diyorum yardımlarınızla..

Yorum bağlantısı
Murat Bal

Sabit hızda gittiğimde oluyordu. subap iticileri ve enjektörün birinde sorun tespit edilmişti. onarımı yapılınca sorun ortadan kalkmıştı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
3 saat önce, Serdar Akdeniz yazdı:

rölantide titreme yok, hatta sabah ilk çalıştırmada ve hızlanmada da bir şey yok... ama tem e çıkıyorum birden sanki motor titremeye başlıyor gaza yüklenince lastik balansı bozuk gibi araç vuruntulu sarsılmaya başlıyor. gazı kesince biraz rahatlıyor araç.... ama lastiklerden değil direksiyonda titreme sıfır... biraz araştırdım forumda ama buna benzer sorunları yaşayanlar sürekli olmasından bahsetmiş. bende ara ara oluyor. sarsıntı devam ederken bir bakmışım bir anda normale dönmüş ve yağ gibi gidiyor. çekişte hiçbir sorun yok o yüzden enjektör değildir diye düşünüyorum... takozdan olsa sürekli sarsılmaz mı mesela? ara ara yapması çok ilginç.. hani ustaya sanayiye falan gidicem lakin onlarda deneme yolu ile heryeri ile oynuyorlar... sorunları eleyip de gideyim diyorum yardımlarınızla..

gerçek bir ford ustası tavsiye edebilirim. kadıköy hasanpaşada  otoford serhat usta var. ford yetkili servisten çıkıp dükkanını açtı. işçiliğine her türlü kefilim. kendi arabası gibi bakım tamir yapıp sana teslim eder. selamımı söyleyin yardımcı olur.  

Yorum bağlantısı
Gökhan Dedebalı

Bu olay başlamadan önce depoya herhangi bir katkı malzemesi attinizmi. Pompaya pislik gelmiş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz

Biraz geç döndüm kusura bakmayın... aslında istanbul-izmir arası giderken 1 tl daha ucuz olan mazotlardan aldım. Ama ondanmıdor dediğiniz gibi baktırayım bir... bir ustama sordum takozlardan yada aks dan olabşlir dedi. Şanzıman takozuna baktırıcam önce. Tam anlamıyla baktırmam bayram sonrasını bulacak. Siyah duman atmada vsrdı manifolt contasındanmış... oda eklendi... çözemezsem kadıköydeki ustayla görüşeyim... helişmelerden haberdar ederim, benzer sorunu olana yardımcı olur inşallah ben bir çözeyim de...

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz
(düzenlendi)

sorunumun kaynağı akslardan çıktı... her iki aks da boşluk yapmış... şimdi bsg (çin), heri (çin), eurocraft (yerli).... bu seçeneklerim var almak için. orjinale güç yetmez 7-9 bin arası değişiyor bir tanesi... revize etmek istemiyorum, ne kadar düzgün yapacaklar bilinmiyor ve garantisi de yok zaten... biraz heri ye yakınım... audiden tutun bir dünya markaya orjinal ürün tedariği sağlıyormuş 1980 den beri... sizlerin marka olarak önerebileceğiniz hangisidir?

tarihinde Serdar Akdeniz tarafından düzenlendi
yanlış marka
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
8 saat önce, Serdar Akdeniz yazdı:

sorunumun kaynağı akslardan çıktı... her iki aks da boşluk yapmış... şimdi bsg (çin), heri (çin), eurocraft (yerli).... bu seçeneklerim var almak için. orjinale güç yetmez 7-9 bin arası değişiyor bir tanesi... revize etmek istemiyorum, ne kadar düzgün yapacaklar bilinmiyor ve garantisi de yok zaten... biraz heri ye yakınım... audiden tutun bir dünya markaya orjinal ürün tedariği sağlıyormuş 1980 den beri... sizlerin marka olarak önerebileceğiniz hangisidir?

Hocam biz de bir arkadaşa aks arıyoruz, son durumu taktırınca memnuniyeti falan paylaşırsanız çok sevinirim. Umarım en iyisinmi bulursunuz

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz

Eskileri atmicam zaten ne olur ne olmaz diye saklarım. Uygun iyi işçilikli aks cı bulursam yaptırıcam inşallah... eurocraft aldım. Bugün elime geçti... dünyaya ihraç yapıyorlarmış. Çin den iyidir dedim... yarın taktırıcam. Deneyimlerimi paylaşırım... 

Yorum bağlantısı
Serdar Akdeniz
On 24.05.2019 at 18:40, Alişan YILMAZ yazdı:

Hocam biz de bir arkadaşa aks arıyoruz, son durumu taktırınca memnuniyeti falan paylaşırsanız çok sevinirim. Umarım en iyisinmi bulursunuz

Hocam eurocraft aldım. Yerli malı ve avrupaya ihraç yapılıyormuş... orjinal kalitede. Taktırdım dün ve çok memnun kaldım. Benim akslar resmen dağılmış ve yürüyen bomba ile gidiyormuşum. Şimdi tık yok yağ gibi akıyor yolda. Tavsiye ederim... yalnız ürün iç piyasada sınırlı satışta. N11 den bakabilirsiniz... fiyayıda makul çifti 1100 gibi bir rakam...

Titreme sorunum çözülmüştür.. aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa öncelik aks ve motor terazidemi ona baktırsınlar derim... fotoğraf atamıyorum... eskinin hali ve yeniyi atacaktım ama... 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sedat Demircan

geçmiş olsun mondeomk2 kasa aracımda da benzer sıkıntı var ama 120 ye yakın hızlarda ancak hissediyorum,akstan olsa araca gaz vermeyi kesince yani ayağı gazdan çekince yapmaz dediler bana bu doğrumu hocam?siz ayagınızı gazdan cekince de yapıyo muydu ve işçilik ne verdiniz aks değişimine

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serdar Akdeniz

arkadaşlar çok süre geçmiş ben bile unutmuşum konuyu. sebebi ise sattım kurtuldum. sattığım kişiye de söyledim durumu... aksları değiştirdim evet, sonrasında bir süre sarsıntıyı kesti ama aksları yeniden dağıttı... eurocraft (yerli) almıştım...

Sedat Demircan kardeşim aracın duruyormu bilmiyorum ama ayağımı gazdan kesince sarsıntı kesiliyordu. güce bindiğinde yapıyordu bende de. sattığım arkadaş daha sonra beni aradı volanlardan olduğunu söylediler ne dersin dedi.. bende bilmiyorum ama ilk defa bu tespiti yapmışlar dedim. sonra iletişim kesildi... ama çok can sıkıcı birşey... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...