Serdar Akdeniz

Mondeo IV - Hızlandıkça Ara Ara Yapan Sarsıntı

Recommended Posts

Serdar Akdeniz

Arkadaşlar  benzer şikayeti olan varmı bilmiyorum ama 2011 2.0 tdci selective otomatik aracımla hızlanmaya başladığımda bazen vuruntu şeklinde ve hız yükseldikçe kasa titriyor 15 gündür. Mnceleri hiçbirşey yoktu... sanki motor titremesi gibi. Pedallardan da hissediyorum. Ama mesela 100 ile gidiyorum vuruntu şeklinde titreme başlıyor hafif firene dokunup hızı azaltıyorum ve tekrar hızlanıyorum  vuruntu falan kalmıyor yağ gibi gidiyor... lakin çok sık yapmaya başladı bu sarsıntı... balans ayarları yapılı aracımın. Hatta iki defa yaptırdım. Direksiyon titremiyor hiç. Sanki  motor  ve buna bağlı kasa sarsıntısı gibi titreme. Varmı önerisi bilgisi olan acaba... ataç.elimde kalacak givi titriyor yüksek hıza çıkınca. Vuruntu titreme sarsıntı dedim ama daha çok vuruntulu sarsıntı...

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Mehmet Uslu

Rolantide herhangi bir titreme var mı. Sadece yükteyken yani hızlanırken titriyorsa akslardan da olabilir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Harun Kocaçalışkan

İlk önce takozları kontrol ettirin, daha sonra da enjektörleri. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erkan Işık

Enjektörlerin biri bozuk olabılırmı

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serdar Akdeniz

rölantide titreme yok, hatta sabah ilk çalıştırmada ve hızlanmada da bir şey yok... ama tem e çıkıyorum birden sanki motor titremeye başlıyor gaza yüklenince lastik balansı bozuk gibi araç vuruntulu sarsılmaya başlıyor. gazı kesince biraz rahatlıyor araç.... ama lastiklerden değil direksiyonda titreme sıfır... biraz araştırdım forumda ama buna benzer sorunları yaşayanlar sürekli olmasından bahsetmiş. bende ara ara oluyor. sarsıntı devam ederken bir bakmışım bir anda normale dönmüş ve yağ gibi gidiyor. çekişte hiçbir sorun yok o yüzden enjektör değildir diye düşünüyorum... takozdan olsa sürekli sarsılmaz mı mesela? ara ara yapması çok ilginç.. hani ustaya sanayiye falan gidicem lakin onlarda deneme yolu ile heryeri ile oynuyorlar... sorunları eleyip de gideyim diyorum yardımlarınızla..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Bal

Sabit hızda gittiğimde oluyordu. subap iticileri ve enjektörün birinde sorun tespit edilmişti. onarımı yapılınca sorun ortadan kalkmıştı.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ümit Türk
3 saat önce, Serdar Akdeniz yazdı:

rölantide titreme yok, hatta sabah ilk çalıştırmada ve hızlanmada da bir şey yok... ama tem e çıkıyorum birden sanki motor titremeye başlıyor gaza yüklenince lastik balansı bozuk gibi araç vuruntulu sarsılmaya başlıyor. gazı kesince biraz rahatlıyor araç.... ama lastiklerden değil direksiyonda titreme sıfır... biraz araştırdım forumda ama buna benzer sorunları yaşayanlar sürekli olmasından bahsetmiş. bende ara ara oluyor. sarsıntı devam ederken bir bakmışım bir anda normale dönmüş ve yağ gibi gidiyor. çekişte hiçbir sorun yok o yüzden enjektör değildir diye düşünüyorum... takozdan olsa sürekli sarsılmaz mı mesela? ara ara yapması çok ilginç.. hani ustaya sanayiye falan gidicem lakin onlarda deneme yolu ile heryeri ile oynuyorlar... sorunları eleyip de gideyim diyorum yardımlarınızla..

gerçek bir ford ustası tavsiye edebilirim. kadıköy hasanpaşada  otoford serhat usta var. ford yetkili servisten çıkıp dükkanını açtı. işçiliğine her türlü kefilim. kendi arabası gibi bakım tamir yapıp sana teslim eder. selamımı söyleyin yardımcı olur.  

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gökhan Dedebalı

Bu olay başlamadan önce depoya herhangi bir katkı malzemesi attinizmi. Pompaya pislik gelmiş olabilir. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serdar Akdeniz

Biraz geç döndüm kusura bakmayın... aslında istanbul-izmir arası giderken 1 tl daha ucuz olan mazotlardan aldım. Ama ondanmıdor dediğiniz gibi baktırayım bir... bir ustama sordum takozlardan yada aks dan olabşlir dedi. Şanzıman takozuna baktırıcam önce. Tam anlamıyla baktırmam bayram sonrasını bulacak. Siyah duman atmada vsrdı manifolt contasındanmış... oda eklendi... çözemezsem kadıköydeki ustayla görüşeyim... helişmelerden haberdar ederim, benzer sorunu olana yardımcı olur inşallah ben bir çözeyim de...

Mesajı paylaş

Mesajın linki