İçeriğe Yönlendir

Cooper Lastik?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

aracında cooper lastik kullanan yada daha önce kullanmış olan var mıdır ?

Amerikada çok fazla kullanılan çok eski bir lastik markası abd arabaları için efsane denilecek lastik, ama abd arabalarına göremi yapılıyor acaba ? Sert lastik olabilir mi ? 

malum büyük kaslı araç abd arabaları sert amortisörlü hemen hemen hepsi.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

benim arabada cooper discover  at var. arabamda amerikan sanırım yeterince iyi örnek

hava sıcaklığı 2 derecenin altına indimi zeytinyağında gidiyor gibi

sudan çok etkilenmiyor. çok sıcakta asfalt fren mesafesi iyi. 

kuru havada çok memnunum ilk yağışta sıkıntılı . 2 derecenin altında lastik yok hükmünde

ben aldığımda yeni idi eski sahibi almış . ben bidaha cooper almam

ama şu bir gerçek kolay erimiyor üzerinden kopmalar vs yok çok güzel. daha önce gooeadyer kullandım hep onlarda 20 bin yaptığımda üzerinde dişler kopmalar vs başlıyordu bunda 30 bin yaptım nazar değmesin desenin de eksik yok. bide taşa çamura giriyoruz sadece asfalttada değil

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

goodyear wrangler iğrenç bir lastiktir. yok hükmünde. kumho bile daha iyi o derece. cooper pahalı değilmiydi? petlas alın bence.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ali Bey'in lastiği off road lastiği, siz binek soruyorsunuz sanırım.

Ben iki takım aldım. 

Birisi zeon cs6, 195/60/15 idi. Lastikte sorun çıktı, balans problemi oldu. Lastikleri garantiye gönderdim. İki tanesi değişti. Sonrasında yaklaşık 50-60 km kullandım. 

Şimdi de zeon cs8, 225/55/17 aldım. Henüz 3-4 bin km oldu. İki lastik için izlenimlerim

Sessiz değil ama çok da gürültülü değil. Cs6'dan sonra nokina geçince farkı daha iyi anladım. Nokian çok sessizdi.

Kuruda ve ıslakta problem yaşamadım.

Fren mesafeleri iyiydi. Özellikle c6 için daha fazla yorum yapabilirim, energy saver ile abs'nin devreye girdiği durumlarda hiç abs devreye girmedi. 

Çabuk bitmiyor. 50-60 km sonunda hala 3-4 mm diş vardı.

İki lastikten cs6 daha iyiydi. cs8 alırken cs6 deseninde olanına da baktım ama bulamadım. Her iki lastik de İngiltere üretimiydi. 

Cooper tercih etme sebebim fiyatıydı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...