İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Ateşleme Bobini ve Buji Kablosu

Selim Göktentürk

Recommended Posts

Selim Göktentürk

Merhaba arkadaşlar. Aranızda yeniyim. 98 model 1.25 fiesta aracım var. Araç çok fazla tekleme silkeleme yapıyor. Bujileri daha önce değiştirdim. Ateşleme bobinini ve buji kablolarını değiştireceğim. Fakat doğru oem numarası hangisi emin olamadım. 

Aracın üzerinde;

autocraft marka yan sanayi bir ürün var. Oem numarası 88sf-12029-a2a yazıyor. Zetex marka buji kablosu var ve uçları tırnaklı

İnternetten 98 fiesta ateşleme bobini ve buji kablolarını arattırdığımda ;

Ateşleme bobininin oem numarası 988f-12029-ae çıkıyor. Buji kablosununda uçları tırnaksız

Şase no ile sorgulattırdığımda;

Ateşleme bobini için oem numarası 988f-12029-ad çıkıyor. Buji kablosu yine tırnaksız

Sizlerden ricam sizlerin aracındaki ateşleme bobininin oem numarası nedir, bunlardan herhangi birini alsam sorunsuz çalışır mı. Parçalar illa orjinal mi olmalı. Buji kablosu orjinal motorcraft 200 tl. Hadi onu bi şekilde alırım. Ateşleme bobini orjinali 300 tl falan. Önerebileceğiniz kaliteli yan sanayi var mı 120-150 tl civarında

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şase no ile sorgulayıp ford yedek parçacısından sorguda ne çıkıyorsa onu alın

Yorum bağlantısı
Selim Göktentürk

Teşekkür ederim. Peki önerebileceğin bi marka var mıdır hocam

Yorum bağlantısı
Ali Anar

Merhaba,

bende de aynı sorun var. buji ve buji kablolarını değiştirdim biraz azaldı ama hala devam ediyor. sırada ateşleme bobini var . motorcraftın fiyatı ankarada 125 tl . bir yere daha sordum aynı ürün 250 tl dediler. bence almadan önce iyi araştırın. çin malı varmış 100 tl dediler.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

125 nere 250 nere bir yanlışlık olmalı aynı ürün ise. Yine de bedava gerçi.

1.4 corsanin degiştim bu hafta orjinal delphi marka kdv dahil 525 tl.

4 buji orjinal GM marka kdv dahil 130 tl.

Yorum bağlantısı
Selim Göktentürk
19 saat önce, Ali Anar yazdı:

Merhaba,

bende de aynı sorun var. buji ve buji kablolarını değiştirdim biraz azaldı ama hala devam ediyor. sırada ateşleme bobini var . motorcraftın fiyatı ankarada 125 tl . bir yere daha sordum aynı ürün 250 tl dediler. bence almadan önce iyi araştırın. çin malı varmış 100 tl dediler.

Hocam motorcraft bobine 125 diyosa sahtedir. 300tl civarinda her yerde. Persembe gunu degistirdim kabloyla bobini. Kablo motorcraft aldim, bobin zegen marka yan sanayi aldim

Yorum bağlantısı
Onur Okudan

Ben 2000 model fiestamin bobini iki ay once degistirdim motorcraft 300 tl idi ama ellerinde yoktu o yuzden bosch aldim motorcrafttan farki olmaz sikinti yasamazsin dediler suanda kullaniyorum 255 liraya almistim tavsiye ederim

Degistirmisken bujileride degistirin ama onlari mutlaka motorcraft taktirin 55tl

Yorum bağlantısı
Selim Göktentürk
4 saat önce, Onur Okudan yazdı:

Ben 2000 model fiestamin bobini iki ay once degistirdim motorcraft 300 tl idi ama ellerinde yoktu o yuzden bosch aldim motorcrafttan farki olmaz sikinti yasamazsin dediler suanda kullaniyorum 255 liraya almistim tavsiye ederim

Degistirmisken bujileride degistirin ama onlari mutlaka motorcraft taktirin 55tl

Bujileri 3 ay once motorcraft ile degismistim. Digerlerini de persembe degistim. Kablo motorcraft aldim, bobin yan sanayi aldim 120 tlye. Simdilik silkeleme sorunum gitti cok sukur

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Anar

Hocam ford parçası satan yere sordum zannetmiyorum sahte olacağını. dediğim yer Ford'a parça bile veriyorlarmış .plastik aksam üretiyorlarmış.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdal Daban
On 21.05.2019 at 13:32, Ali Anar yazdı:

Hocam ford parçası satan yere sordum zannetmiyorum sahte olacağını. dediğim yer Ford'a parça bile veriyorlarmış .plastik aksam üretiyorlarmış.

😂

Yorum bağlantısı

Merhaba,

Benim araçta da tekleme sorunu vardı . BUji ve buji kablosunu değiştirdim sorun hala devam ediyordu. Arıza ateşleme bobinindeymiş. 125 tl ye hallettim .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...