İçeriğe Yönlendir

Astra - Disk Tornalatma ve Balata Önerisi

Okan Erdem

Recommended Posts

Okan Erdem

Arkadaşlar 120-130 dan sonra fren yaptığımda hafif titremeler ve çok fazla fren kullandığımda da frene basınca sürtünme uğultuları duyuyorum. Bugün ustama götürdüğümde diskleri tornalayalım dedi. 4 teker için balata önerisine ihtiyacım var. Frende ötme yapmayan güzel bir ürün önerisi yapabilir misiniz? Ayrıca diski tornalamak çözüm olur mu? Önerir misiniz? Malum disk fiyatları ucuz değil ve 4 teker disk :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Torna islemi yuzeyde incelmeye neden oluyor.İsini iyi yapan bir ustada bir sefere mahsus iyi olcum yapilarak yapilabilir.Balata olarak kaliteli markalari tavsiye ederim.Trw olabilir, bosch, delphi forumca begenilen urunlerden..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
2 saat önce, Okan Erdem yazdı:

Arkadaşlar 120-130 dan sonra fren yaptığımda hafif titremeler ve çok fazla fren kullandığımda da frene basınca sürtünme uğultuları duyuyorum. Bugün ustama götürdüğümde diskleri tornalayalım dedi. 4 teker için balata önerisine ihtiyacım var. Frende ötme yapmayan güzel bir ürün önerisi yapabilir misiniz? Ayrıca diski tornalamak çözüm olur mu? Önerir misiniz? Malum disk fiyatları ucuz değil ve 4 teker disk :)

Diskler daha önceden tornalanmamış , et kalınlığı yerinde ise torna yapılabiliyor yapıldık tan sonra bir zaman daha rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bu işi meslek haline getiren Frenciler var  işleri sadece fren bu gibi yerler daha güvenli diye düşünmekteyim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben eski arabada tornalatmistim bir seferlik kurtarir.

Balata olarak Astra J ciler en cok Hi-Q kullanir Bosch TRW Delphi ses yapiyor. Hi-Q 1000 km oldu toz anlaminda GM den daha iyi, frenlemede guzel. Fiyat performans urunu. Yukarida link paylasilmis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

toz yapan balata görevini yapıyordur balatanin aşındığı anlamına geliyordur balata aşınmıyor ise disk aşınıyordur bu yüzden kaliteli olan trw alın derim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
9 saat önce, Okan Erdem yazdı:

Bu tornalamanın 2 yöntemi var sanırm. Biri araç üzerinde , diğeri sökerek. Bir arkadaşın aynı sorunu vardı tamirci ben üzerinde yapar hallederim demişti. 15-20 gün sonra sorun tekrardan peydah oldu . Sonra küçük sanayide büyük bir fren servisi var oraya gidip sorunu çözmüştük. mümkünse iki kere iş yapmamak için uzman bir frenciye gitmenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Disk tornalatma gecici cozum oluyor malesef.Torna yapilinca disk inceliyor daha kolay yamuluyor.Orjinal disk 110 bin km dayandi. 30 bin km dayanmadi yeni aldiklarim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim orjinal diskler 150 bin km gitti, usta incelmiş zaten iyice dediği için tornalatmadım yeni aldım meyle marka (170 TL) . 1 buçuk sene 25 binde şuan değişim yaptığım orjinalinden daha beter titriyor özellikle rampa aşağı 100 km falan giderken fren yaparsam. 

Orjinal 500 lira üstünde şuan (keşke o zaman 350 ye orjinal alsaymışım) yenisini almadan torna şansımı deneyeyim diyorum bende ama hangi yöntem daha doğru bilemedim. Üstünde mi sökerek yapılan mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Benim orjinal fren diskleri 176 binde üzerindeydi sattığım aracın. Tamirciye sorduğumda gayet iyi durumda demişti.

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ustam diskleri kontrol etti ve torna kurtarır dedi. Sanırım bu kez torna yaptıracağım. Hi-Q önerilerinizi dikkate alıp araştıracağım. Sanırım bu ürünü alırım. Bu arada disk değişimi için delphi marka ürünü çok tavsiye eden var, fiyatıda makul sayılır. Düşünceniz nedir?

Yorum bağlantısı
Okan Erdem
16 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ben eski arabada tornalatmistim bir seferlik kurtarir.

Balata olarak Astra J ciler en cok Hi-Q kullanir Bosch TRW Delphi ses yapiyor. Hi-Q 1000 km oldu toz anlaminda GM den daha iyi, frenlemede guzel. Fiyat performans urunu. Yukarida link paylasilmis.

Hocam astra j balatası Astra H  a uyumlu mu? İnternette baktım bu ürünü karşıma Astra j çıkıyor genelde

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hocam astra j balatası Astra H  a uyumlu mu? İnternette baktım bu ürünü karşıma Astra j çıkıyor genelde
Valla bilgim yok. Eski balatanin parca noyu sorgularsan net bilgi alabilirsin.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
2 saat önce, Okan Erdem yazdı:

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Ustam diskleri kontrol etti ve torna kurtarır dedi. Sanırım bu kez torna yaptıracağım. Hi-Q önerilerinizi dikkate alıp araştıracağım. Sanırım bu ürünü alırım. Bu arada disk değişimi için delphi marka ürünü çok tavsiye eden var, fiyatıda makul sayılır. Düşünceniz nedir?

Ben Delphi kullanıyorum Passat aracımda. Geçen yaz 4 disk ve 4 balata hepsi Delphi marka şeklinde değiştirdim. 15.000km’den fazla yaptım sanırım. Şu ana kadar bir problemim olmadı. Ne ses ne titreme. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Erdem
20 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Ben Delphi kullanıyorum Passat aracımda. Geçen yaz 4 disk ve 4 balata hepsi Delphi marka şeklinde değiştirdim. 15.000km’den fazla yaptım sanırım. Şu ana kadar bir problemim olmadı. Ne ses ne titreme. 

Evet bir kaç yerde delphi önerisi geldi. Delphi sanırım kaliteli bir ürün.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...