İçeriğe Yönlendir

2017 ve 2019 corolla

Mehmet DÖRT

Recommended Posts

Mehmet DÖRT

Es Selamun Aleyküm hayırlı geceler. Yeni araç alma niyetim var. İki model arasında kaldım. 

1) 2017  1.6 MDS Advance 20.000 km bayi çıkışlı LPG li

2) 2019 1.6 MDS vision giriş paket. 0 km

Fiyatları yakın. Donanım ve genişlik noktasında 2017 öne çıkıyor. 

Diğer noktalarda fikrim yok. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

Yol tutuş, yalıtım, sürüş keyfi, malzeme kalitesi, konfor gibi noktalarda hangisi daha iyidir? images?q=tbn:ANd9GcStVpqk2cR4ZIL4tE-cnjex5_6916981516f3.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT

Bunu izledim. Hibrid ile kıyasladıkları için yeterli gelmedi açıkçası. Yine de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bu toyota neden hep iğrenç tipsiz araçlar yapıyor anlam veremiyorum, heralde şirketin kuruluşundan beri tasarımcı aynı hiç değişmediği için adamlar çok itici araba yapıyor. ben olsam 2 sinide almam sırf tiplerinden dolayı, yeni kasa civic e baktım şahane ötesi araç özellikle içi çok güzel. ben 2 sinin yerine Civic öneriyorum :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

yeni yenidir ama bu boş paket çok ruhsuz duruyor, yeni kasalarda arka süspansiyonlar tam bağımsız, bütçe müsaitse bir üst donanıma bakın bence.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Sıfır olanı alırdım, çelik jant atıp çıstak çıstak binerdim. Hem de modeli yüksek olurdu. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece model farkı yok kasa farkı var, yaş farkı var, km farkı var. Sıfır başkadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yeni, düşünme bile...

Mondiden sonra fazla tutmazsın elinde ama olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

130 bin veriyorsun arabada çelik jant yok, dolu olanı alırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT
8 dakika önce, Seçkin Kaçar yazdı:

130 bin veriyorsun arabada çelik jant yok, dolu olanı alırım.

Benim için fiyat o seviyelerde olmayacak. İkisi de aynı desem yeridir

21 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yeni, düşünme bile...

Mondiden sonra fazla tutmazsın elinde ama olsun :)

Evet farkındayım 😀. Bir gençleştirme isteği oluştu 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Yeni kasa trafikte özellikle lansman rengi çok hoş geliyor gözüme. Çok fotojenik değil, ama trafikte corolla baya değişmiş dedirtiyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
(düzenlendi)

Eskisini alırım en azından satarken zararım minimum olur. Şahsen çok fazla binmez, elden çıkarırdım. Toyota corolla ruhsuz bir araba.

tarihinde Gökhan Albayrak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Toyota corolla ruhsuz bir araba.

Beklentiyle ilgili bir şey sanırım, AE101'den beri 20 yıldır Corolla kullananlar var.

Bizde AE101'den önceki kasa vardı, o güzeldi ama. :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2017 si ile sıfırı nasıl yakın fiyatta olabiliyor? donanım arasındaki fark ne kadar çok? hem de görünüm de aynı değilken eskisinde? sıfır alırdım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
4 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Beklentiyle ilgili bir şey sanırım, AE101'den beri 20 yıldır Corolla kullananlar var.

Bizde AE101'den önceki kasa vardı, o güzeldi ama. :) 

Toyota ‘yı uzun süreli kullananlara sorun, ilk iki veya üç cümleden ilki sorunsuz oluyor. Yani binenler tutkulu değil mantıklı insanlar. Ben böyle yorumluyorum. Bana göre de ileride araba benim için bir taşıt olursa bende toyota satın alır mantıklı mantıklı binerim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ülkemizde İkinci el araçların ne kadar pahalı olduğunun bir göstergesi.

Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT

Sorunsuzluk ve uzun vadeli aile kullanımı için Toyota nın iyi olacağını düşündüm. Çevredeki kullananlarda hep bu sorunsuzluktan bahsediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Benimde anlamadığım corolla sorunsuzdur eyvallah ama bakımlı olan her araç sorunsuzdur diye düşünüyorum. Önemli olan bakımlarının zamanında yapılması.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Biraz da tercih eden ve kullanan kitlenin kullanım tarzı ile alakalı, mesela ben yumurta gibiyken mersedes boyaları kendi kendini temizler sanırdım hiç kirli merso görmezdim, meğer şoför marifeti imiş..

makas atan bir corollaya pek rastlanmaz genelde...

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

Adı çıkacağına canı çıksın demişler, hem olumlu hem olumsuz manada 😀 Efsane kasalarla üzerine yapışan ‘’Sorunsuz’’ damgasını bir türlü üzerinden atamıyor Toyota. Üç yıl 2002 model VVTI 1.6 Toyota’ya sahip olmuş biri olarak söylüyorum ki sorunsuz olarak bilinen Toyota aslında pek de öyle değildir. 2001-2004 model VVTI olanlar kronik yağ eksiltir, 2012 model dizeller yağ eksiltme konusunda epey Toyota’nın başını ağrıtmıştır. Hatta o zamanlar aktif olduğum Toyota forumda epey kişi mahkemelikti. Mmt şanzımanlı Toyotalarda da memnuniyetsizlikler olmuştu. Auris’lerin trim sesi de bir başka Toyota sorunudur. Hatta Toyota forumda o zamanlar Toyota Takırtukuris diye bir başlık dahi açılmıştı. Hasılı epey şikayetçilerdi sahipleri anımsıyorum da. 

Toyota alınır, güzel arabadır. Peki niye o kadar olumsuz şey söyledim derseniz, dikkat çekmek için. Bir Ford ne kadar sorunsuzsa, Toyota da o kadar sorunsuzdur. Sorun çıkarmayan Mercedes de görmedim, BMW de Audi de. Benim tavsiyem kendinizi algılara kaptırmayın. Her araç eşyanın tabiatı gereği sorunludur, bozulur. Beğeniyorsanız Toyota alın, sorunsuz diye değil, zira öyle bir araba yok. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Toyota "sorunsuzdur" lafı bana çok anlamsız  geliyor, ailemde 20 yıllık süreçte 5 focus, 3 mondeo, 1 fusion, 1 fiesta kullanıldı Allah'a şükür bir sıkıntı problem yaşamadık.  Yıpranmaya dayalı parçalar dışında bir sorunda olmadı. Onlarda bütün araçlarda olabilecek sorunlardı. Fren balatası,  baskı balata, termostat gibi. Toyotayı birazda kullananlar yüceltiyor bence. 

Aracınızın bakımını düzenli olarak yetkili ve bilgili kişilere yaptırdıktan sonra bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

On 17.05.2019 at 18:43, Gökhan Albayrak yazdı:

Toyota ‘yı uzun süreli kullananlara sorun, ilk iki veya üç cümleden ilki sorunsuz oluyor. Yani binenler tutkulu değil mantıklı insanlar. Ben böyle yorumluyorum. Bana göre de ileride araba benim için bir taşıt olursa bende toyota satın alır mantıklı mantıklı binerim. 

3 saat önce, Onur Doğan yazdı:

Benimde anlamadığım corolla sorunsuzdur eyvallah ama bakımlı olan her araç sorunsuzdur diye düşünüyorum. Önemli olan bakımlarının zamanında yapılması.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet DÖRT

Verdiğiniz her bir cevap için teşekkür ederim . Peki kıymetli üyeler. Multidrive S şanzıman hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Sağlam, konforlu, heyecana ve sportif kullanıma gelmeyen bir şanzıman.

Arkadaşta var 2016 sanırım, sakin kullanınca çok güzel. Basmaya çalışırsan bağırıyor ama gitmiyor (1.6 atmosferikte), en iyisi basmamak. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...