İçeriğe Yönlendir

Focus I - Hararet Sonrası Arıza

Ömer Sarıgül

Recommended Posts

Ömer Sarıgül

Merhaba arkadaşlar 2000 focus sw aracımdaki yeni oluşan arızadan bahsetmek istiyorum. Geçenlerde hararet muşuru arızası nedeniyle araç fanları açmadı ve tam eve geldim araç su kaynattı. Ustaya gittim muşur arızalı çıktı fomoco marka yenisini aldık takti test ettik fanlar düzeldi hararet sorunu bitti.

Bu sefer araçta hem lpg hem benzinde ara sıra ani hızlanmalarda boğulma yapmaya yapmaya başladı sanki motor korumaya almış hızlanmaya izin vermiyor misali. Hararet sonrası motor korumaya geçiyor mu. Arıza ışığı yanmıyor, maf sensörü diyecem ama öncesinde hiçbir sorun yoktu hararetten sonra başladı. Yer adana usta ani sıcaklar geldi kısaca afr haritası soğuk havadaki ayarlarda kalmış olabilir biraz benzinde kullan düzelir dedi. Benzinde kullandım bir süre düzelmedi öyle olsa geceleri serin havada çalışması normal olması gerekirdi.

Biraz uzun oldu ama😁 konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Çalışması değişirdi ama ve zorlama halinde su kaynatmadı. Su eksiltme duman atmada yok

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Çağlar hocam kompresyonada baktırmak gerekli doğru. Contadan da olabilir haklısınız. Conta kaçırıyor ise sürekli boğması gerekirdi. Egzozdan buhar yada su gelmiyor su eksilmiyor. Genelde araba sollarken tam hızlanıyor benzin lpg hava yapmış gibi birden pısıyor. Sürekli olmasada 3 sollamadan 1 inde yapıyor bunu nerdeyse gazı çekip tekrar basıyorum bir süre sonra düzeliyor

Unuttum demeyi

Ustaya gittiğimde test sürüşüne çıktık adam iyi bastı benzin gaz ikisinde de problem çıkarmadı😀 onda çıkmadı sorun bise yok dedi

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Arkadaşlar konuda geçti ama başına gelen olur belki. Aracım hızlanırken gaz kesiyordu sorunu hallettim gaz kelebek sensörü(tps) voltajlarını ölçünce hatalı değer verdiğini gördüm. Yenisiyle değiştim düzeldi. Hararet sorunu ile tesadüfen aynı ana tekabül etmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu gibi olaylarda hep bir kötü tesadüf de gelişir.. 

Geçmiş olsun. Bilgi için teşekkürler. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Anlamış değilim bende daha önce hiç gaz tepkilerinde sorun yoktu. Biraz araştırdım sensörü test etmek kolaymış 😁 ölçünce çıktı meret

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...