İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Lastik orjinal ölçüde ise vur kır parçala sürtmez lastik hiçbir yere. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Süspansiyon kenarına sürtmüş gibi duruyor. Ama mesafe çok fazla. 

XbpJdO.jpg

Servet Aydın yazdı:

Lastij ölçüsü tutuyor. O konuda sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Beyler cruze intake manifold sicaklığı dış hava sıcaklığı ile aynı görünüyor. Fabrikadan cold air intake sistemli.

Bugün 120’deb aşağı düşmedim sakarya yolunda 140’larda intake sıcaklık 28 idi. Dışarısı da 26 zaten. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Cold air İntake sistemi Cruze motoru için, emilen hava sıcaklığı artıkca verimin nasıl düştüğünü gösteren bir grafik. 

Başta  20 derece sıcaklıkta 1 kw için 365 gram benzin yakarken , 25 derecede 370 ve 30 derecede 380 gram benzin yakmaya başlıyor. 

Bu resmi görebiliyormusunuz ? 

Zmf2bLSaf2hicnyDF6KzvunUme-l-z0IOWQTXgD9

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her araç için geçerli olan bir grafik. Normaldir.

Resimi görebiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Opel grubunda giren havanin onemi yok o her kosulda fazla yakit yakma derdinde 😁

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Her araç için geçerli olan bir grafik. Normaldir.

Resimi görebiliyoruz.

Ozaman ben size resimleri google fotoraflardan payalaşabilirim :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Lastikteki sürtme olayı çözüdü. Teker çıkarıldı. El freni telini tutan klavuzdan ayrılıp tekere sürtmüş.  Telin plastik kılıfı sıyrılmış.  Çıktığı yere geri bağladık. Kabloyuda sarmaladık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Tel içine su girerse freni bırakmaz keşke tel degişseydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Lastikteki sürtme olayı çözüdü. Teker çıkarıldı. El freni telini tutan klavuzdan ayrılıp tekere sürtmüş.  Telin plastik kılıfı sıyrılmış.  Çıktığı yere geri bağladık. Kabloyuda sarmaladık. 

Teli değişin Ali riske girmeyin.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba ile teste çıktım. El freni indirip indirip geri geri geliyordumki küt diye ses geldi. İlk incelemede hiç birşey bulamadım.

Akabinde 20 km sürdüm. Şu an için hiç bir sorun görünmüyor. Küt sesi aynı kopma sesi gibi. Yağmurdan sonra yapışan el frenin hareketle kopması gibi. Ama teker yarım tur dönmüştü.

IMG_20191006_1232262e0b2e25744b523b.jpg
IMG_20191006_122729_HDRaa7545b5c71f8f4c.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Balatadan geliyordur o ses.

Buldum. Babamın onardığı kablo yerinden yine çıkmış.  Ses ona ait. 

IMG_20191006_1311135c2825cceca00c42.jpg

Soru şu.. el freni teli ile hidrolik fren hattı ayrı oluyor dimi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Buldum. Babamın onardığı kablo yerinden yine çıkmış.  Ses ona ait. 
IMG_20191006_1311135c2825cceca00c42.jpg
Soru şu.. el freni teli ile hidrolik fren hattı ayrı oluyor dimi. 

E heralde. Fren hattı ayrı el freni ayrı.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İz eskiden kalma. Babamın onarımında sorun yok. Sanırım yağmur yüzünden balata yapışmış. Kütleme ordan gelmiş. Hiç bir sorun bulamadık.. 

Arabanın 2009 dan kalma stepnesi sıfır gibi duruyor.

IMG_20191006_170329-2000x15003da834a9e8f
IMG_20191006_170839-2000x15000039068beed
IMG_20191006_170613-2000x15002a853d2410b
IMG_20191006_170956-2000x150024ee4da5c74
IMG_20191006_171949-1500x2000e5e20176ac9

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Coşkun Basan yazdı:

Tel içine su girerse freni bırakmaz keşke tel degişseydi

kışın donuyorda hiç birakmıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
kışın donuyorda hiç birakmıyor
Şimdiden başlamış zaten bırakmamaya
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Arabayı yıkattıktan sonra elektronik el freni nasıl sıkıyorsa benim araçta da bir küt sesi geliyor diyorum arka taraf koptu esasında yıkama sonrası el freni çekmemek lazım sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sinan Akgöl yazdı:

Arabayı yıkattıktan sonra elektronik el freni nasıl sıkıyorsa benim araçta da bir küt sesi geliyor diyorum arka taraf koptu esasında yıkama sonrası el freni çekmemek lazım sanırım. 

Balata yapışıyor sudan dolayı. Olağan durum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Servet Aydın yazdı:

Balata yapışıyor sudan dolayı. Olağan durum 

Abi yalnız bu durumda hiç bir arabada olmamıştı bunda oluyor sürekli çok ağır kütleme geliyor. Olağansa kütlemeye devam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli arkadaşlar. 

Araba bizde 4000 km tamamladı. Arabada bazı değişklikler oldu . Anlatmam gerek. 

Öncelikle araba Sİvas'a git gel 1000 liralık benzin yaktı. Akabinde otoyolda iyice bir boğazı temizlenmiş arabanın. Sırasıyla yeni gelişmelerden bahsedeyim. 

Debriyaj kavraması daha iyi olmuş. Eskiden bahsettiğim Motor freni etkisi oldukca azalmış. Gaza basılınca çalışma sesinden çok emiş sesi alıyor kabine. 

Çok güzel emiş sesi geliyor. adama keyif veriyor. Vites geçişleri eskisinden dahada yumuşamış.

Motora bakılınca gördüklerim. Önce iyi haber arabanın sağından solundan su izleri tamamen kayboldu. Külbitör kapağın kenasında su sızıntıları olduğunu daha önce göstermiştim. onlar artık yok. Motor suyu eksiltme yapmıyor. 

Otobanda sürmenin arabayı yükte kullanmamın etkisindenmidir bilinmez. Belkide Dexos 2 yağın kokusu böyledir. Yağ kapağını açıp kokladığımda nahoş bir koku aldım. Benzin kokusunu andırıyordu. Sonra kendi i10 aracımın motor kapağını açtım hiç bir koku alamadım. 

Yağ çubuğunu çektim baktım. Eser miktarda yağ eksildiğini gördüm. Arabanın 1 ayda 3000 km yaptığını düşününce, anormal bulmadı. Yağım eksilmiş fakat benzin kokusunu alıyorum. 

Ayrıca yağın kıvamı felan normal. Biraz kararmış. Ama elimde referans araba olmayınca normalmi anormalmi bilemiyorum. Youtube referans alınca rengi durumu kıvamı normal görünüyor. 

Şimdi 1,6 benzin yakan bir otomobilin yağ dolum kapağından benzin kokusu almak ne kadar doğal bir durum olabilir. 107000 km devirmiş araba. Yorumlarınızı beklerim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

egzos çıkışı ne renk ? grimsi mi kapkara simsiyah mı? tahminim grimsi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

egzos çıkışı ne renk ? grimsi mi kapkara simsiyah mı? tahminim grimsi?

İlk çalıştırmada buharlı ısınınca normal egzoz geliyor. Sık sık egzos kontrolu yapıyorum. Bunun egzosundan çiğ benzin kokusu bile gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

koku izafidir yanıltır, uzun yoldan gelince egzos içi rengi nasıl olmakta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...