İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Kesene bereket, her gün şuradan ses mi geliyor demektense bir seferde halletmek iyidir. Arabanın ruhsat sahibi de yabancı değil sonuçta.

Faturalara saysın :) 

hayırlı olsun güle güle kullanın. Aynısı mazda’da oldu bana. Şanzıman yağ, filtre, standart bakım, rot, 4 amortisör, 4 z rot, takozları, bilyaları, v kayış ve rulmanları değiştirip 1000km sonra sattım. Sırf titizliğimden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Gitti yengenin temizlik robotu parası [emoji1]
Masraf kötüdür sıkıntıların düzelmesi iyidir. Durum böyle olunca arabaya daha çok bağlanıyorsun o kadar masraf yaptım satmam kullanırım diyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Abi hayırlı olsun hangi şanzıman yağı konuldu? Bir de vites halatındaki yağlanan yer tam olarak neresi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Behlül Baş yazdı:

Abi hayırlı olsun hangi şanzıman yağı konuldu? Bir de vites halatındaki yağlanan yer tam olarak neresi?

Shellin varilinden dolma altın sarısı bir yağ doldurdu. Geçen senede doldurmuştu. 1 sene kullandım, sorun görmemiştim. Aynından gene koydu. 

İki vites telinin bağlandığı mekanizmada açıkta duran yay var. O yayın olduğu bölgeye dot4 hidrolik pıskırttı. Benim yay bulunan mekanizma yamulmuş. Onu düzeltti. 1 - 2 2-1 zor gecerdi. Şimdi direk geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Hayırlı olsun güle güle kullan.
Balatanın uzerindeki rakam üretim tarihimi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gürbüz yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullan.
Balatanın uzerindeki rakam üretim tarihimi?

Olabilir abi. Çünkü Opel Asconadan beridir debriyaj neredeyse aynı. Şanzımanda özünde 30 yıllık Getrag mühendisliği F16. Daewoo lisansı altında üretilmiş adı D16 olmuş. Arabanın içindeki en yeni teknoloji müzikseti ve havayastıkları olabilir. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yazık ediyorsun Ali. 

Akü zayıflamıştır diyip aküyü, debriaj eskimiştir diyip balatayı değiştiriyorsun. 

Akü basmaz olana kadar, debriyaj kaçırana kadar kullanılır. 

Bunları değiştirip mutlu olacağını sanıyordun ama bak olmadı diye.. neden, çünkü başka bir yere yara açtın şimdi. 

• Beğen 10
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ali bey bence yağ, antifriz, balata, filtre, z rot değişimi gibi ufak tefek bakımları kendin yapmalısın. Teknik döküman biliyor okuyorsun. Yoksa böyle daha çok zarardasın tasarruf edecem diye eldeki bulgurdan oluyorsun ve moral motivasyon bozukluğu da cabası.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Ali bey bence yağ, antifriz, balata, filtre, z rot değişimi gibi ufak tefek bakımları kendin yapmalısın. Teknik döküman biliyor okuyorsun. Yoksa böyle daha çok zarardasın tasarruf edecem diye eldeki bulgurdan oluyorsun ve moral motivasyon bozukluğu da cabası.

Hocam zaten yağ bakımı ile rot ve zrot değişimi için 100 tl fiyat verdi usta. Esas sıkıntı debriyaj. Araba resmen param parca edildi. Elimizde kalan parçalar oldu. Sanayi ortamı lazım. Çok zorluk çektik. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Opel, Cruze forumlarında tavsiye edilen ehil bir usta vardır mutlaka koskoca İstanbulda. 

Mesela Ankara’da Opel dedin mi BB Car İlhan Usta gelir akıllara.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Opel, Cruze forumlarında tavsiye edilen ehil bir usta vardır mutlaka koskoca İstanbulda. 

Mesela Ankara’da Opel dedin mi BB Car İlhan Usta gelir akıllara.

Ustadan yana sıkıntım yoktu, fazla özgüveni olan bir adamdı sadece. Arabayı beraber yaptık, Zorluk çıkan kısım arabanın 11 yıldır sökülmemiş plastik aksamları idi. Sökerken elimizde kaldı. Yenilemek zorunda kaldık. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Zorluk çıkan kısım arabanın 11 yıldır sökülmemiş plastik aksamları idi. Sökerken elimizde kaldı. Yenilemek zorunda kaldık. 

Tüm araçlarda oluşabilecek bir durum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

foto açısı dik, yatay olsa daha iyi olur, perçine kadar inmiş ise bitmiş zaten, baskı ve volant yüzey rengi nasıldı?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Fotoğraf açısı sebebiyle çok net olmasa da sanki perçinlere gelmiş gibi görünüyor, yani bitik.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

foto açısı dik, yatay olsa daha iyi olur, perçine kadar inmiş ise bitmiş zaten, baskı ve volant yüzey rengi nasıldı?

Murat Sahın yazdı:

Fotoğraf açısı sebebiyle çok net olmasa da sanki perçinlere gelmiş gibi görünüyor, yani bitik.

Resim yüksek çözünürlükte parmağınızla zoom yapabilirsiniz. Perçin komple telefonu kaplar. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Resim yüksek çözünürlükte parmağınızla zoom yapabilirsiniz. Perçin komple telefonu kaplar. 

perpektif önemli zoom yanıltır, ilk yollanan dünya dışı teleskobun kamerasına ölçek koymayı unutmuşlardı, karınca ile titanik fotosu aynı boyutta kalmıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Valla mis gibi olmuş. Senden araç gözü kapalı alırım. Her yerden kısıyorsun fakat arabaya geldimi akıtıyorsun :)

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

volant ve baskı yüzeyi var mı?

Volant pırıl pırıl çıkmıştı, resim çekmedim. Videoda biraz görünüyor. 

https://youtu.be/xHdLwgpPpRU?t=138

Ümit Türk yazdı:

Hayırlı olsun uzun vadede masraf olmaz sanırım. 

Öndeki seslerden kurtulduk. Şimdi arka torsiyondan gelen tıkırtıları kafaya takmaya başladım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mert Üçkaleler yazdı:

Valla mis gibi olmuş. Senden araç gözü kapalı alırım. Her yerden kısıyorsun fakat arabaya geldimi akıtıyorsun :)

Mantikli bencede.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...