İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Çalışdık çabaladık. Azim ve sabırla tırmalaya tırmalaya hedefimize ulaştık. Yenemez dediler, başaramazsın, geninde yok dediler. Ama yılmadık, vazgeçmedik. deposunun yarısını 8,4 litre ile yakan arabayı, çeyrek depo  kullanarak 7,4 litreye çektik. Yarım depoda 8,4 litreden , %25 ek kullanım ile 7,4 litreye düşürmek mücize. Halen 200 km üstünde menzil gösteriyor. Çok büyük çaba ve azimin ürünü. Bir şeyi başarmış olmanın verdiği mükemmel duygu ile paylaşıyorum. 

ACtC-3chO6fgTq1PRYp3UFZjFiPvjBt3xMfkzTus

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ümit Türk yazdı:

Tebrik ederim. 

İnşallah başka yerler bozulmuyordur :) 

Lpg yoksa hiçbiyeri bozulmaz arabanın :D

• Beğen 1
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Gök

senin instagramda  hikayeni izledim. bu sabahtı sanırım

yeminle bunalıma girdim :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

senin instagramda  hikayeni izledim. bu sabahtı sanırım

yeminle bunalıma girdim :D

Benim kafa çok güzel, bana " sen ne alıyorsan bende almak istiyorum" diyorlar :D

Ama bunun ilacı yokki :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Benim kafa çok güzel, bana " sen ne alıyorsan bende almak istiyorum" diyorlar :D

Ama bunun ilacı yokki :D

Senin olay daha çok almamak üzerine :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın lastiğin değerleri değişmiş. Eskiden yakıt ekonomisi D hatırlıyorum. 

ACtC-3cYRnHGY-AhYFmrrgInjDPx5sXwZ4nOZPtf

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı model isminde farklı kauçuk veya desende ufak değişim yaparlar

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın lastiğin değerleri değişmiş. Eskiden yakıt ekonomisi D hatırlıyorum. 

ACtC-3cYRnHGY-AhYFmrrgInjDPx5sXwZ4nOZPtf

eski tip etiket bu, yeni farklı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Mübarek cuma günü, son dönüş yolunda , babamızın isteği üzerine Ünalandaki evin kirasını almaya gittim. 7 yıldır ev kirada, ilk defa para kira almaya gidiyorum :D.

Onuda mecburiyetten, kendisi dışarı çıkamadığı için gönderiyor beni. :D  Eski Emara nazır evim ve sokağım. :D Hanımı buraya taşınmaya ikna edemedim. :D

ACtC-3esZvKNPzspmyd2QZIWoRNScHjkSUEgbfRf

ACtC-3faJYXX9z4wwqjOfCrOkyUYIOEs3FWVrwd_

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bankaya yatmıyor mu

Abi 7 senedir aynı emekli amca oturuyor. Bankadan felan anlamıyor. Anlasa zaten sıkıntı olmayacak. Birde babamın işgüzarlığı . Fatura yatırmaya şübeye giden tiplerden :D Baba diyom otomatik ödesin diyorum, "sen karışma" deyip posta koyuyor bana :D

Abi bu devirde kirasını sorunsuz ödeyen kiracı bulmak çok zor . Her az düzenli ödesinde ben almaya gideyim. İş yerime epi topu 15 km mesafede. Ordan eve Çekmeköye otoban var zaten. 80 sabit gidiyorum. :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

kontröle falan denk gelirse cruze gider elden

Kontrol montrol hikaye. İlk günkü önlemler kayboldu gitti. 80 sabit git gel :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Kontrol montrol hikaye. İlk günkü önlemler kayboldu gitti. 80 sabit git gel :D

o değil, onun cezası zten sadece 3000 TL, kiranın kine cruze u teslim edersin

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Dün açık yolda 50 km den fazla yol yaptık. Tüketim 7,4 litre altına düşmedi. :( Sanırım sınıra ulaştık. Vitesi boşa atıp lastikleri 39 psi hava bassam etkiler ama , gerek yok.  Vites boş atmadan sürünce, motor su ve yağ pompaları, alternatör yüksek devirde  çalışmayı devam ettiriyor. Arabayı eve fan açmadan getiriyorum. Buna şükür. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

39psi hava, en yüksek 60,70 km hızla biraz daha düşebilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

39psi hava, en yüksek 60,70 km hızla biraz daha düşebilir. 

Hava 28 derece. Hızım düşük olduğu için cam açıyorum. Fan kullanmayı denedim. En az 3 kademe açmam lazım. Oda işime gelmiyor. Klima kapalı olunca fanında fazla bir espirisi olmuyor.  80 sürate kadar cam açmakta sıkıntı görmüyorum.  

Uzun yolda klimanın ne yaktığını biliyorum. 100 sabit hız ve klima kapalı  5 yolcu ile 6.4 litre kadar tüketim çıkarıyor. 

Bakalım sonraki dolumda kaç litre yakacaz. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Klimayı 1. kademe açıp  , dış havayı  kapalı devre yapıp , sıcaklık ayarını biraz yüksek yaparsan kompresör daha az devreye girer.( fiestada öyle) Böylece tüketim pek etkilenmez. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Klimayı 1. kademe açıp  , dış havayı  kapalı devre yapıp , sıcaklık ayarını biraz yüksek yaparsan kompresör daha az devreye girer.( fiestada öyle) Böylece tüketim pek etkilenmez. 

Cruze hava girişi biraz ters. Hızlı gidince önden gelen hava ızgaralardan çıkmıyor. Fan açmadan içeri hava gelmiyor. Motor kaputunun altındaki hararet doğrudan etkiliyor klimanın performansını. Kitabına göre yüksek verim alabilmek için 2500 devirle en az 50 km hızla yol almam lazım. O da istanbul trafiğinde pek mümkün değil.  Şimdi araba soğutmuyor felan sanmayın. Araba az yakıp çok soğutması için 2500 devir ve en az 50 km hızı yapmam lazım. 

Her gün böyle işe gidiyorum. Motor suyu operasyonel sıcaklığa ulaşması 10 dakika alıyor. Motor yağı ısınması 14 ncü dakikayı buluyor. 101 derecede sabit olduğunda en verimli tüketime ulaşıyoruz. Ama 15 dakika sürmeden verimli sürüşe geçemiyorum. 

https://youtu.be/TietVEDd0M4

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Hızlı gidince önden gelen hava ızgaralardan çıkmıyor.

poleni sök kendi girer hava

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   4 kullanıcı

• Ersen Tapan
    • Ali Darbaz
    • Ali Gök
    • Çağrı Alaf
  • Yeni Oluştur...