İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

sorular aynı zira yol şartları aynı

Abi gördüğün gibi 2 nin altına inmiyorumki. 

Metin Akbal yazdı:

Yeditepe dediğin bu yollar mı? Bayağı araziymiş yahu emoji4.png 3-4 kere durduğunu gördüm bunu senin kalabalık trafik demen normal tabi :)

Altimetre ile ölçerim yarın. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sapma %15 ise fakir karışım olabilir
Hakaret sayarım. Senin gibi bir mühendis üstelik AFR ayarı yaptırmıştın. %20-25 ten fazla ise sapma o zaman sorun var demektir. Benzin ve lpg ms eğrisi birbirine ne kadar yakın ise o kadar optimum stabil bir tuketim ve performans demektir. Fakir karışım olsa arıza ışığı yakar zaten ;)
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi gördüğün gibi 2 nin altına inmiyorumki. 

Altimetre ile ölçerim yarın. 

soruyu bir daha soralım, 1den 2 ye atamadandur kalk dur kalk  kaç km yolu kaç saate gidiyorsun şehir içi ise. sonra gagıldan gelen biri hakkaten şehir içi tüketimi ölçtün sanır falan arabasını yakmasın

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eksik power çalışıyor sanırım. Metinle role kalksak 3 boy atarım heralde. [emoji14]

[emoji23] Benim arabanın ciğerleri açık. Bizim gittiğimiz yollar. Trafik yok idare et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
aaa aynı istanbul şehir içi
Yok abi 7 tepe ile bir tutma. Bura Ağrı dağın eteği.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

İstanbul'da 38 km ortalama hızım olsa arabaya binince ilk yapacağım şey sport tuşuna basıp keyfini çıkarmak olur. 22 23 km yi zor görüyorum, 19 a düştüğü oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

yol müziği de güzel tam apexte gazlamalık

Arona TSI DSG niyetime giriyor gibi. TSI a rampa mı dayanır.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

soruyu bir daha soralım, 1den 2 ye atamadandur kalk dur kalk  kaç km yolu kaç saate gidiyorsun şehir içi ise. sonra gagıldan gelen biri hakkaten şehir içi tüketimi ölçtün sanır falan arabasını yakmasın

6 ay boyunca (eşim esik çalıştığı imes ümraniye bölgesi) senin bu dediğini 7 km yolu 45 dakikada gidiyordum. 1-2 1-2 . Bunumu soruyorsun. 

Metin Akbal yazdı:

emoji23.png Benim arabanın ciğerleri açık. Bizim gittiğimiz yollar. Trafik yok idare et.

@Mehmet Ozyurek abi moderatörün kendine torpil geçiyor. Videoları oynar çıkıyor. :D Senin motorun sesi çok geliyor. Mühtemelen Lpg yüzünden tok kapı sesi gibidir. Liqui Moly yokmuydu sende. Motorun sesi çok geldi bana :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

7 km yolu 45 dakikada gidiyordum.

süper hızlı, 2.3 km 90 dak buralarda

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

süper hızlı, 2.3 km 90 dak buralarda

yahu abi, bu arabaların şehir içi tüketimi NEDC ile ölçülmüş. Adam 9 diyor. Ben NEDC den çok daha beter trafiğe giriyorum, 8,5 litre ortalama çıkıyor. Arabaı fabrikasının verdiği labratuar sonucunun altında yakıyorum. Çok daha beter kondiyonda. 

NEDC sürüş grafiği aha aşağı bıraktım. 

Standard-and-optimized-NEDC-driving-cycl

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

[mention=23]Mehmet Ozyurek[/mention] abi moderatörün kendine torpil geçiyor. Videoları oynar çıkıyor. [emoji3] Senin motorun sesi çok geliyor. Mühtemelen Lpg yüzünden tok kapı sesi gibidir. Liqui Moly yokmuydu sende. Motorun sesi çok geldi bana [emoji3]

Canım rampa çıkıyoruz araba 4000 rpm den fazla. Kamera benim kafamla aynı nokta da değil motora yakın noktada. Benim arabama çamur atmayı bırak [emoji16] Tost makinasıyla çekmiyoruz biz. Kamera sabit.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sesi 3 kat artırdığım halde motor sesi yok [emoji3]. Xiaomi Yi Kamera. 

Rüzgar sesini mi çok alıyor senin araba? Yalıtımda sorun var sanırım.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Rüzgar sesini

Videoyu editlerken sesi %300 artırdım. Çünkü hiç ses yoktu. Video editlerken sende yapabilirsin %400 e kadar artırmak mümkün :D.

Duyduğun ses kademe 1 kalorifer fanının sesi. :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

NEDC sürüş grafiği aha aşağı bıraktım. 

grafiği de al gel kaveler benden , araba geri dönünce, medyacıların içtiği kave hem de bol köpüklü

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Videoyu editlerken sesi %300 artırdım. Çünkü hiç ses yoktu. Video editlerken sende yapabilirsin %400 e kadar artırmak mümkün [emoji3]
Ben editlemem yol bilgisayarını yola çıkınca sıfırlamam motor ısınmasını beklemem neyse o :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Ben editlemem yol bilgisayarını yola çıkınca sıfırlamam motor ısınmasını beklemem neyse o :)

Ben zaten sprit monitörde log tutuyom hocam. İmzamdaki linkden ulaşabilirsin. Herşey berrak :D.

Motorun sesini duyamadığım için mikrofon bağlayıp kayıt etmiş adamım :D

https://youtu.be/IIEACM29O_A

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

yol bilgisayarını yola çıkınca sıfırlamam

senden vlogger olmaz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben zaten sprit monitörde log tutuyom hocam. İmzamdaki linkden ulaşabilirsin. Herşey berrak [emoji3].
Motorun sesini duyamadığım için mikrofon bağlayıp kayıt etmiş adamım [emoji3]. 

1500 devirde motor sesi duymaya çalışmakta ne biliyim.
Çağlar Bayur yazdı:

senden vlogger olmaz

Aynen takipçi sayım 129 abi 😁 Gerçekleri çarpıtsak kaç abone gelir?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

1) Neden nispeten açık ve akıcı trafikte 8-9 litre yaktıklarını paylaşıyorsun?

2) 6-6.5l litre ortalamalarına ait trafik video kaydın var mı?

3) Önceden de İstanbul trafiğe girdiğini söylüyordun şimdi güzergahın otoban olduğunu belirtmektesin trafik dediğin bir kaç hafif duraksamadan mı ibaret yoksa 

İstanbul şehir içi trafiği= Otoban mı sence?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1) Neden nispeten açık ve akıcı trafikte 8-9 litre yaktıklarını paylaşıyorsun?
2) 6-6.5l litre ortalamalarına ait trafik video kaydın var mı?
3) Önceden de İstanbul trafiğe girdiğini söylüyordun şimdi güzergahın otoban olduğunu belirtmektesin trafik dediğin bir kaç hafif duraksamadan mı ibaret yoksa 
İstanbul şehir içi trafiği= Otoban mı sence?
Ben olsam merak ederim bir gün komple trafikte sürerim bu araba gerçekte şehir içinde ne kadar yakıyor. Kahve de beleş üstelik [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Gerçekleri çarpıtsak kaç abone gelir?

Epi topu 3 4 defa sıcak motor ile soğuk motoru kıyaslayan ölçümler yaptım. Aradan 2 sene bilemedin 1,5 sene geçmiş halen ordasın. :D Denemeleri yaparken yola çıktığımda sıfırladığımda kendi söylüyorum. :D Bizzat ne yaptığımı yazıyorum. Yani sakladığım bir konu veya bişey yok. Hipermil tekniğini hobi olarak yapıp , neden kendi kendimi kandırayım. Arabanın deposunu bile kendim doldurmuyorum.   Adı üstünde sıcak motor testi. Videonun bazılarının başlığında bile yazar. Hocam ayıp ediyorsun. Dürüstlüğüm ile alay ediyorsun gibime geliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...