İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Son fotoğrafı göremiyoruz.. Her zamanki gibi yüklesene. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Allah Allah... 

Neden resimlerde böyle çıkıyor anlamadım. Gene paylaşıyım.. 

Xb9WR7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Bazı yeni detaylar öğrendim. Paylaşayım. 

Saate 120 km hızla giderken otomatik cruze hızı tutmak için ihtiyacı olan beygir, manuale göre 5 hp daha fazla. 

Manual cruze sadece 5 hp ile saate 52 km hız yapabilir.

Uzun lafın kısası, insanin ayak el kombinasyonu ile değiştirdiği vitesin kazanımı tam 5 beygir.  Sonra neden araba çok yakıyor demeyin. Beygirlere sahip cıkın. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tork konvertörlü için böyle.

Çift kavrama beygir harcamıyordur.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Cruze'u sivasa gönderidik. 1 ay sürecek bir ayrılık durumu var. Babam sağ salim sorunsuz Sivas'a varmış. 850 km yol için 500 liralık benzin yakmış. 4 kişi bagaj full . Tem kapalı olması sebebiyle ağır  trafike girmiş . Viaport'an Şekerpınar'a kadar 2 saate varabilmiş. Akabinde kapalı yolsan dolayı d100 den , İzmit'e kadar gitmişler. 

Bu şartlar altında 850 km yolda 500 tl yakması, benim önceden tahmin ettim 100 km de 7 litre benzin sarfiyatına yakın bir değere ulaşmış. 

Yakıttan felan derdimiz yok. Bu arabadan babam memnun. Benim içimi sıkan ekonomik ömrü 10 yıl olan bir otomobilin sorun çıkartmadan tek seferde 1000 km lik bir yolculuğa çıkması. Alındığından beri tüm servis bakım işlerini yaptık. Yine aldığımızdan beri 1000 km toplam yol yapamadı. Şimdi Sivas'a varmış olması, çabalarımızın sonucu . Artık 1 ay Sivas yazından kavurlacak araba. Umarım sıkıntı çıkmadan geri döneceği güne kadar sağlam kalmayı başarır. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Merhaba 
Cruze'u sivasa gönderidik. 1 ay sürecek bir ayrılık durumu var. Babam sağ salim sorunsuz Sivas'a varmış. 850 km yol için 500 liralık benzin yakmış. 4 kişi bagaj full . Tem kapalı olması sebebiyle ağır  trafike girmiş . Viaport'an Şekerpınar'a kadar 2 saate varabilmiş. Akabinde kapalı yolsan dolayı d100 den , İzmit'e kadar gitmişler. 
Bu şartlar altında 850 km yolda 500 tl yakması, benim önceden tahmin ettim 100 km de 7 litre benzin sarfiyatına yakın bir değere ulaşmış. 

Yakıttan felan derdimiz yok. Bu arabadan babam memnun. Benim içimi sıkan ekonomik ömrü 10 yıl olan bir otomobilin sorun çıkartmadan tek seferde 1000 km lik bir yolculuğa çıkması. Alındığından beri tüm servis bakım işlerini yaptık. Yine aldığımızdan beri 1000 km toplam yol yapamadı. Şimdi Sivas'a varmış olması, çabalarımızın sonucu . Artık 1 ay Sivas yazından kavurlacak araba. Umarım sıkıntı çıkmadan geri döneceği güne kadar sağlam kalmayı başarır. 

Fiuuuvvv. Lpg sart.

Ekonomik omrunu fazlasiyla asan ne araclar var cokta abartmamak gerek :) O kadarda eski bir arac degil sonucta. Km de dusuk.

Cok dusunme bu kadar takilma.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

araba düşündükçe bozulan bir meret.

araba aklına gelmesin hiç bozulmaz :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Fiuuuvvv. Lpg sart.

Ekonomik omrunu fazlasiyla asan ne araclar var cokta abartmamak gerek :) O kadarda eski bir arac degil sonucta. Km de dusuk.

Cok dusunme bu kadar takilma.

Bu arabanın yakıtı bize dert olmuyo abi. Ekonomi istendiğinde i10 aktif kullanılıyor. İ10 aynı yolu yani sivasa gitmek için 191 tl yakıt parası harcardı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

araba düşündükçe bozulan bir meret.

araba aklına gelmesin hiç bozulmaz :D 

Geçen hafta başında termostat çatlayınca korktuk . Parayı basıp orjinali taktık. Sırf bu yolculuk için araba bir haftadır hazırlanıyordu. Gideceği günden 1 gün önce arka stop farı patladı. Hem fren hemde stop farı olarak çalışıyormuş. Onuda değiştirdik. Lastiklerin hepsi lifte kaldırıp incelendi. Lastikcinin onayını aldık. 

Arabayı olabilecek en kusursuz hali ile gönderdik. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Sivas şehir merkezi ve 60 km stabilize yoldan sonra Cruze memlekete 8.3 litre tüketimle vardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Tem kapalı olması sebebiyle ağır  trafike girmiş . Viaport'an Şekerpınar'a kadar 2 saate varabilmiş. Akabinde kapalı yolsan dolayı d100 den , İzmit'e kadar gitmişler. 

Tem neden kapalı. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tem neden kapalı. 

İzmit doğu sapanca yönü otoyol yenileme var. Gece geçildi ise kapalı oluyor. Aynı şeklide Kurtköy çayırova hattı onarım var 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın yazdı:

İzmit doğu sapanca yönü otoyol yenileme var. Gece geçildi ise kapalı oluyor. Aynı şeklide Kurtköy çayırova hattı onarım var 

yarın akşam o zaman felç olacak ankara yönü otoyolda . doğrumu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yetişmeye çalışılıyor. Yandex ve Google açık çıkın yola. Duruma göre İzmit batı veya hereke kaçış yapın. Ve hatta köprüden geçip İznik, Pamukova hattından kaçılabilir 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Atagenç yazdı:

95lik termostat yapmışlar :)

Bu ürün bir tuzak. Cruze termostadı elektrikli. Elektrikli yöntemle 85 derecede açarken arıza durumunda mekanik 105 derecede açıyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sivas şehir merkezi ve 60 km stabilize yoldan sonra Cruze memlekete 8.3 litre tüketimle vardı.
Hizli gidilmis anliyorum. Ortalama hiz nedir?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

850 km 500 TL [emoji33]
Ben 500 TL ye şehir dışı 2000 km yi deviririm.
110-120 liralık mazot ile buradan Ankara’ya gidiyorum. Hemde 110 un altına inmeden.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Harbi çok yakmış. Bende 825km şehir içi bir depo ile gidiyorum. Mazot pahalı iken 360TL filan yapıyordu. Son indirimle birlikte 330TL’ye doluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Harbi çok yakmış. Bende 825km şehir içi bir depo ile gidiyorum. Mazot pahalı iken 360TL filan yapıyordu. Son indirimle birlikte 330TL’ye doluyor. 

Şehir içinde 6,1 ile geziyorum ortalama ve 850 km yapıyorum. Depo 55 lt alıyor 55/6,1=900 km gitmem lazım Yol Bilgisayarına göre. Buradan çıkan sonuç gerçekte yb den 0.2 lt fazla yakıyor demektir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dizel ve benzin arasında fark kalmadı, LPG’li bir şeylere mi geçsem derken böyle tüketimleri görünce benim dizele şükrediyorum. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Mustafa Arıkan yazdı:

Dizel ve benzin arasında fark kalmadı, LPG’li bir şeylere mi geçsem derken böyle tüketimleri görünce benim dizele şükrediyorum. :) 

dizeli alırken kazanmıyoruz da artık yakarken kazanıyoruz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...