İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Araba 8,1 litre yakıt tüketti. 

VQNJLn.png

1760/3010=0,58lira/km

0,58x100=58tl/100km

58tl/6,70=8,7lt/100km

böyle çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hatta sivas’ta 6,90 mış benzin. Böyle olunca daha da fazla çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hatta sivas’ta 6,90 mış benzin. Böyle olunca daha da fazla çıkıyor. 

Ben düz hesap 7 ile çarptım. Ondan öyle yüksek cıktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün cruze Sivas dan döndü. 8.1 litre benzin yakmış. 380 liralık + depodan bir miktar benzin yakmışlar. 

Benim cruzela şehirdışı ortalamam 6.5-7 litre oluyordu. Şehiriçi trafiğe çok girdiyse 8 normal sanki

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Bunlar hem gezen hemde ortalığa zıcan, bostana girip ortalığı eşeleyen tipten tavuklarmış 
3010 km yol için araba 1760 liralık benzin yakmış. Sizce durum nasıl [emoji4]

Baban emekli mi? Emekli ayligini yola gommus gelmis :)

1400 km yola 340 lira vermistim lpg ile.
Yarin Corum-Ankara-Corum yapma ihtimalim var hem yag hem triger devirdaim bakimim var tek basimayim muhtemelen 700 km yolum var gorelim ne yakacak.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

1400 km yola 340 lira vermistim lpg ile.
Yarin Corum-Ankara-Corum yapma ihtimalim var hem yag hem triger devirdaim bakimim var tek basimayim muhtemelen 700 km yolum var gorelim ne yakacak.

Hocam şunu söylüyecem. 38 yıllık şöför belki 40 oldu. Cruze ile yaptığı bu yolculuktan okadar memnun olmuşki, Arabaya daha fazla para harcamak , fabrikadan çıktığı hale getirmek için kollarını sıvadı. 

Asla lpg takmayı düşünmüyor. :) 3010 km yolun 1000 km'si Sivas köy yollarında olmuş :) 

Onur Oflaz yazdı:

Benim cruzela şehirdışı ortalamam 6.5-7 litre oluyordu. Şehiriçi trafiğe çok girdiyse 8 normal sanki

Bizim cruze hic bir zaman boş gitmiyor. Geniş aile aracı olarak havuz arabası olduğundan hep 4 5 kişi full bagaj geziyor. O yuzde o dediğiniz değerleri sadece benim yaptığım yol testlerinde yakalıyorum :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Hocam şunu söylüyecem. 38 yıllık şöför belki 40 oldu. Cruze ile yaptığı bu yolculuktan okadar memnun olmuşki, Arabaya daha fazla para harcamak , fabrikadan çıktığı hale getirmek için kollarını sıvadı. 
Asla lpg takmayı düşünmüyor. [emoji4] 3010 km yolun 1000 km'si Sivas köy yollarında olmuş [emoji4] 
[emoji4] 

Simdiden kolay gelsin :)
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben Gebze’den Bodrum’a 4,3 ortalama ile geldim 110 altına inmeden yer yer 150-160 gibi hızlar ile.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:

Yarin Corum-Ankara-Corum yapma ihtimalim var hem yag hem triger devirdaim bakimim var tek basimayim muhtemelen 700 km yolum var gorelim ne yakacak.

aksam 8den sonraya kalırsa gelirim dükkana.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sabah 9 da tükandayim agam. Kalir mi bilmemde bakariz duruma.
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:

Sabah 9 da tükandayim agam. Kalir mi bilmemde bakariz duruma.

öglene biter abbas yolcu. :) erken biterse carsıya gel yemek yiyelim yada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
öglene biter abbas yolcu. [emoji4] erken biterse carsıya gel yemek yiyelim yada
Bakalim kismet insallah gorecek adam cok
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Metin Akbal yazdı:
Okay Kaygusuz yazdı:
öglene biter abbas yolcu. emoji4.png erken biterse carsıya gel yemek yiyelim yada

Bakalim kismet insallah gorecek adam cok

hepsine haber sal gelen gelsin de ben şurda olacagım de :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

@Çağlar Bayur abi, 

İyimi ettik kötümü ettik bilmiyorum.  Termostad göbeği çatlayınca, Çin işi termostadı ve eski gövdeyi sökmüştük. Araba 98 derece aşmıyordu :) 

Termostad gövdesini çatlayıp, biz komple aşağidaki termostadı aldık taktık. Şimdi araba 99 dereceden aşaği inmiyor. 

mXZj5P.png

Abi ilk video Çin termostadı, İkinci Video ise made in ingiltere olan gm oem termostadı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Darbaz zaten gm motorları yüksek sıcaklıkta çalışmıyor mu?

hava 25 derece , 15 dakika çalıştırdım 102 derece ulaşınca termostat açıldı sadece. Fan felan hiç devreye bile girmedi :) Eskiden 96 derecede fan açardı. Bunda çıt yok :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

hava 25 derece , 15 dakika çalıştırdım 102 derece ulaşınca termostat açıldı sadece. Fan felan hiç devreye bile girmedi :) Eskiden 96 derecede fan açardı. Bunda çıt yok :) 

E tamam işte. Çin işiymiş eskisi. Antifriz olmasa kaynama da yapmıyor basınçtan galiba. Yani sıcak motorun avantajı ne ki gm böyle bi tasarım yapıyor anlamadım

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dün gece Cruze memelketten geldiğinde kapıda karşıladım. 

Geldiği gibi bir yanık lastik kokusu burnumun direğini kırdı. 

Araba tıka basa dolu ve yere basıktı. Gecenin zifir karanlığında hiç bişey anlayamadım. Sabah oldu hayraoldu.

Titiz bin inceleme ile kokunun kaynağını buldum :( Yalnız lastiğin nere sürtüğünü bulamadım.

Aklıma gelen tek şey lastiğin dışa kamberleşip  süspansiyon öğelerine sürtmüş olabilceği. Ama bişey çıkmadı. 

Sizin yorumlarınız nedir. 

1-zqiW36yQZOaStO_bYUA19cRMTR8rUToXX918EdZppE1IeuECtrwOkZasFrk3dWv8AWMUt89iechJZXtMbHtVYv-2v5kzmLehobs-X8KY7gTxshejLCaxIR3kEyNBKQ5hbcsfA6YiTdTTB7E3bSqqNNPhhkq0YOmLB77qVwg30Qe3Kh0sgGhaT42ZwHtEgWhyk2fzQyRxBAKdhTcXjRTMsqpAiGHtcBpuK2TIqhooavAEXG_-lXl5snTKPDuOeCksjAjlNg1fPpLGi9sbW4Lxz7V_VuCQYOqBCpHbZgJzAgk9Fa7Fty5ec0iXWDMRHPFC6vhKVgF24dOn_ENtoN9zpyI6ClZkVq0Pw7-4o4Ek-qDDJqM72gYiHN8CjUssBytdiOnD85C5I37_2cJNRZ_dxuBYtxIuJT6KlfPpbf69PPGpDfQZfvIILbDm_M_FqIFFwvsww6UId8ZvI7sgiDJhVLslVe9-PIUyNAbpSe5EtdE-GpAkWaUxqqys2wFpmWtmv1TKDLY1eKUnBTjZj1fgzz_haD91YU4fo3SG8YlkrDosG3MAwQjONPpc1e_QNTgyHzCoZUYhHH0iBUxDKJ61mMoiVAQVxDF-mTbluldl4FADrelGUPL9yExb_WZKAswGlV24j-qCUe3odvBS3HiJMXHSgLcbI-cQtf_bmOxe9BvcwbFBcZFDUG=w768-h576-no

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Biz de memleketten gelirken dolduruyoruz ama sizinkiler aracı test etmişler resmen :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Beyler cruze intake manifold sicaklığı dış hava sıcaklığı ile aynı görünüyor. Fabrikadan cold air intake sistemli.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kangoo öncesi aklıma geldi arka amortisör esnemiyordu genelde dip basık geliyor idik Sivas dan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...