İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın
cruze... ezber bozar
O kadar dertli idi niye dizel otomatiği alın diyip durdun [emoji533]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
park halindeki bir chevy e dışardan voltaj vermek istemezdim
Hiçbir araca birşey olmaz doğru voltaj sınırı ile.
Sarj kontrol mu neyse ondan koysak?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

O kadar dertli idi niye dizel otomatiği alın diyip durdun emoji533.png

o ayrı dünya, cruze postu altında suv motoruna modifiye yeni nesil dertsiz şanzıman vardı 163 ps kemiksiz, 250+km/h

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

o ayrı dünya, cruze postu altında suv motoruna modifiye yeni nesil dertsiz şanzıman vardı 163 ps kemiksiz, 250+km/h

1,6 ile 2,0 dizel şanzımanı aynı, dişli oranları farklı abi. 6gt30 ve 6tg40.  1,6 modellerin yenilerinde 6tg40 kullanıldı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir takı çok şeyi değiştrir, 3.0 motorlar için hazılrnamış bir şanzımandı 2.0d epica dan sonra kullanıldı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Opel servisi arkadaş farklı düşünüyor. Kiona kokteylini yudumlarken
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Opel servisi arkadaş

ooo çoktan maldivlere ray döşemiştir

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ooo çoktan maldivlere ray döşemiştir

Direksiyon pompası bozulduğunda ne olur abi ?

Benin vantilatör kayışı yerinden çıkıp araba ekranda akü şarj ışığı yakana kadar ( ilginçtir hararetde olmadı) 1 dakika hidrolik direksiyon iptal araba sürdüm. Kaputu açana kadar kayışın yerinden çıktığını anlamamıştım. Hafif direksiyon ağırdı, ama 5 kişi ve full bagajdan dolayı olduğunu düşünüyordum. 

Uzun yolda hidrolik pompası kitlenirse nasıl zorluklar yaşarım. Merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Direksiyon pompası bozulduğunda ne olur abi ?

Benin vantilatör kayışı yerinden çıkıp araba ekranda akü şarj ışığı yakana kadar ( ilginçtir hararetde olmadı) 1 dakika hidrolik direksiyon iptal araba sürdüm. Kaputu açana kadar kayışın yerinden çıktığını anlamamıştım. Hafif direksiyon ağırdı, ama 5 kişi ve full bagajdan dolayı olduğunu düşünüyordum. 

Uzun yolda hidrolik pompası kitlenirse nasıl zorluklar yaşarım. Merak ettim. 

pompa kitlenmesi başka yolda bırakır, kayışı kopartacağı için. pompa yağ basmaz ise birşey olmaz, direksiyon ağırlaşır , şahin olur. ancak yola devam eder, grönland a kadar bile gider. akü devirdaim kayışa bağlı değil ise devam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Benim direksiyon pompasının tıpatıp aynısının çalışma videosunu buldum. Acayip bilgilendim. Benim pompa 1200 devirden sonra ötmüyor 

Rölantide pompa maksimum güçte çalışıyor, 

Devir arttıkca pompa kendini kapatıyor. devirdaim kısa yoldan devam ediyor . Yeni sıfır gıcr gıcır bir pompa alana kadar iader edecem rölantide zırlamasına.

https://www.youtube.com/watch?v=iFNIyDB9xlQ

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir yaşıma daha girdim. Cruze hakkında direksiyon sistemiyle ilgili yeni bir bilgi öğrendim. 

Değişken Eforlu Direksiyon (VES) sistemi veya MAGNASTEER®, araç hızı değiştirdikçe, direksiyon çevirmek için gerekli efor miktarını değiştirir. Sistem, dönüşlerin ve park yapma manevralarının kolay olması için, düşük hızlarda minimum direksiyon çevirme eforu sağlar. Yüksek hızlarda direksiyon çevirme eforu artar ve daha sıkı bir direksiyon tutuşu (yol hissi) ve yön dengesi sağlanır. VES servo direksiyon sistemindeki temel torsiyon çubuğuna paralel olarak çalışır.

VES kontrol modülü yüksek hız yolunda iletişim sağlar ve araç hızı ile direksiyon simidi açısı hızını kullanarak, direksiyon dişli çubuğu ve pinyon sistemindeki VES ayar elemanına, her hız için uygun akımı kumanda eder. Ayar elemanı elektromanyetik bir elemandır ve bir çok kutuplu halka şeklinde daimi mıknatıstan, kutup parçasından ve her iki tarafta elektromanyetik bobin ünitesinden oluşur. Bobinlerden -3 ile +3 Amper arasında akım geçmesi için komut verildiğinde, direksiyon çevirme eforu aracın hızına adapte edilir.

Düşük hızlarda, yaklaşık 5 km/saat (3 mph), bobinler manyetik kuvvetler birbirlerini itecek şekilde kutuplaşır ve aralarındaki halka mıknatısı döndürmek için hemen hemen hiç efor harcanması gerekmez.

Orta hızda, yaklaşık 70 km/saat (45 mph) bobinlerden akım geçmez ve direksiyon çevirme sadece hidrolik olarak desteklenir. Yüksek hızlarda bobinler, manyetik kuvvetler birbirlerini çekecek şekilde kutuplaştırılır ve aralarındaki mıknatısı döndürmek için yüksek efor gereklidir.

VES kontrol modülü HS GMLAN yolu üzerinden haberleşir.

VES kontrol modülü ayar elemanındaki arızaları tespit edebilme yeteneğine sahiptir. Tespit edilen herhangi bir arıza, sistemdeki akım değerinin sıfıra düşmesine sebep olur. Direksiyon çevirme sadece hidrolik olarak desteklenir ve bir DTC verilir.

Yani anlıyorumki, en az 70 km hıza yapmalıyım. Böylece arabanın elektrik tüketimi düşer. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

99 yılından beri hemen hemen tüm hidrolik sistemlerde vardır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Arabamı 6 ay sonra ilk defa yıkattım. Arabayı en son sonbaharda yıkamıştım. Ondan sonra yağmur ve kar ile yıkandı. Vodafone Redli olmanın verdiği 8 defa araba yıkatma bonusu ile bedave Autoclup adlı yerde yıkattım. Kurumsal yıkamacı gördü otomobil. Ama yıkattığığa biraz pişman oldum. Arabanın tüm çizikleri vurukları belli oldu :D 

ACtC-3dXmEaDsJ8iaQ8C8svFxZfxs9vg-HhoVIJw

ACtC-3fwIXIoqxuSPuoasDTlNCLenhTzr6FHtRFB

ACtC-3fBMiBXhnAMIjF5Tt57vXqQhsrJaJ3UbY4l

ACtC-3d4XcI7m6fM4veBjR_PgoEUb7okngFuwJafACtC-3eUSVnCUBc2Dxyn2DwLoOVQx6leqbX3mNWhACtC-3fH4Zbt8k1x-ijMdGrDhOvPCDIm-QKwN6TKACtC-3djXTx6EF0w8pzbJBCrhKmAOXOs_8S4KBx7ACtC-3fKwOd7CIKq9zgbFJ1z9XjpogTBc2bB31a0ACtC-3f1Ob1jg8kT2l-9GGpqBGrYKD3HrBWm_t_r

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Arabamı 6 ay sonra ilk defa yıkattım. Arabayı en son sonbaharda yıkamıştım. Ondan sonra yağmur ve kar ile yıkandı. Vodafone Redli olmanın verdiği 8 defa araba yıkatma bonusu ile bedave Autoclup adlı yerde yıkattım. Kurumsal yıkamacı gördü otomobil. Ama yıkattığığa biraz pişman oldum. Arabanın tüm çizikleri vurukları belli oldu :D 

ACtC-3dXmEaDsJ8iaQ8C8svFxZfxs9vg-HhoVIJw

ACtC-3fwIXIoqxuSPuoasDTlNCLenhTzr6FHtRFB

ACtC-3fBMiBXhnAMIjF5Tt57vXqQhsrJaJ3UbY4l

ACtC-3d4XcI7m6fM4veBjR_PgoEUb7okngFuwJafACtC-3eUSVnCUBc2Dxyn2DwLoOVQx6leqbX3mNWhACtC-3fH4Zbt8k1x-ijMdGrDhOvPCDIm-QKwN6TKACtC-3djXTx6EF0w8pzbJBCrhKmAOXOs_8S4KBx7ACtC-3fKwOd7CIKq9zgbFJ1z9XjpogTBc2bB31a0ACtC-3f1Ob1jg8kT2l-9GGpqBGrYKD3HrBWm_t_r

Lastiği ters mi takmışlar?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Lastiği ters mi takmışlar?

Bende ters lastik yok. hepsi aynı yöne bakar. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Bende ters lastik yok. hepsi aynı yöne bakar. 

En son foto fena yanıttı beni. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı komple boyatıcaz. Artık satarken boya takıntısı olan aramasın. Araba iyice palyaçoya benzedi, Fakir bir duruşu var. Çizikleri göcükleri hepsini düzelttirip komple boyanacak. 

@Çağlar Bayurabi komple boyama şu sıralar kaça çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Arabayı komple boyatıcaz. Artık satarken boya takıntısı olan aramasın. Araba iyice palyaçoya benzedi, Fakir bir duruşu var. Çizikleri göcükleri hepsini düzelttirip komple boyanacak. 
[mention=2758]Çağlar Bayur[/mention]abi komple boyama şu sıralar kaça çıkıyor. 
Iyi iscilik 10 bin vardir bence
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ali Darbaz yazdı:

Vodafone Redli olmanın verdiği 8 defa araba yıkatma bonusu ile bedave Autoclup adlı yerde yıkattım.

Bende Redliyim ama bu bonusa nasıl sahip olacağım abi ?

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

@Çağlar Bayurabi komple boyama şu sıralar kaça çıkıyor. 

Kaç sene daha kalacak sizde? 

1-2 sene ise değmez. o şekilde satın bence. 

rahat 10 bin çıkar. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bende Redliyim ama bu bonusa nasıl sahip olacağım abi ?

Yanımda uygumasını indir. 

Fırsatlar dünyasına arama kısmına otovınn yaz. Otovınn üzerinden yıkama veriyorlar.  Autoclupların hepsinde geçiyor. 

ACtC-3fbx5awUoluxf9Nijb6kiipYwl0BbrWnjTY

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

mevcut durumunda komple  boyalı değilse boyatma derim

Levent Güzelkalp yazdı:
Ali Darbaz yazdı:
[mention=2758]Çağlar Bayur[/mention]abi komple boyama şu sıralar kaça çıkıyor. 

Iyi iscilik 10 bin vardir bence

Ümit Türk yazdı:

Kaç sene daha kalacak sizde? 

1-2 sene ise değmez. o şekilde satın bence. 

rahat 10 bin çıkar. 

Bu arabayı ekonomik olarak sıkıntı çekmediğimiz sürece satmayız. Ailenin tüm isteklerine cevap verebiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...