İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Ne yapmalıyım Koray bey, sıfır Passat'mıı alayım.  12 yaşında arabayı ayağa kaldırıyorum. İlk gün ile şu anki hali arasında dağlar kadar fark var. 

3-4 sene önce sıfır Passatlar 100-120 bin bandında idi ne hale geldi piyasa. 
Bineceksen aynen devam el mahkum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

3-4 sene önce sıfır Passatlar 100-120 bin bandında idi ne hale geldi piyasa. 
Bineceksen aynen devam el mahkum.

Ama 4 sene önceki maaşlarda aynı oranda düşük idi.  

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

4 sene önceki maaşın 4 kat mı düşük?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

4 sene önceki maaşın 4 kat mı düşük?

Hee :D 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Oran olarak düşük ama makas dardı şimdi fermuar bir diş kaptı ya kapanmıyor ya da sapı elinde kalıyor.

Broadway 7 bin lira idi şimdi 25 bin lira. Benim araba 48 bindi şimdi 150 bin lira.

Yeni araba almak için 15 bin kredi almıştım şimdi 70 bin liraya neredeyse bir o kadar daha vereceğim mesela.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Bu gün arabayı teslim alışımın yıl dönümü. Bu güne kadar yaptığım yol 18419 km . Benzinli Hipermil yapan biri olarak size ne LPG benzin olarak kıyaslama yapacam. 

Arabanın yakıt tüketim ortalamaları.  (lpg tüketimleri Hyundai i10da karşılaştığım yüzde farkına göre çıkardım) 

Hipermil Benzin Ortalaması    7,55 litre 
Hipermil Lpg Ortalaması     10,1925 litre 
Fabrika Benzin Ortalaması     9 litre 
Fabrika Lpg Ortalaması     12,15 litre 

18419 km yol yapınca , bugünkü litre fiyatlarına bakarak, tl cinsinden yakıt maliyeti. 

Hipermil Lpg bedeli 8279
Fabrika Lpg bedeli 9869
Hipermil Benzin bedeli 10819
Fabrika Benzin bedeli 12897

ACtC-3c96KieZdXWqNXnSPkSIjVIN4B7AEYcclCY

Gördüğünüz gibi Hipermil sayesinde, fabrikanın önerdiği yakıt tüketiminin 2000 tl altında yakıt maliyeti çıkardım. 

Lpg takıp hipermil yapsaydım 2500 tl cebimde kalırmış. Peki bu benim lpg montajı + Subab değişimi + ek bakım maliyetlerimi amorti eder miydi. 

Tabiki asla amorti etmezdi. Hipermil tekniklerimi geliştirip, arabanın durumunu daha iyi hale getirdiğim son iki ayda tüketim hızla düşmeye başladı Şu an 6,4 - 6,5 litre ile geziyorum. 

Bu sene sonunda, pandemide biterse arabanın kullanım kmsi 10000 km altına düşecek. Trafik azalırsa yakıt maliyetlerimde aşağı çekilecek.

Merak edenler için lpg taksam ne kadar tasaruf ederdim paylaşmak istedim. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Oran olarak düşük ama makas dardı şimdi fermuar bir diş kaptı ya kapanmıyor ya da sapı elinde kalıyor.
Broadway 7 bin lira idi şimdi 25 bin lira. Benim araba 48 bindi şimdi 150 bin lira.
Yeni araba almak için 15 bin kredi almıştım şimdi 70 bin liraya neredeyse bir o kadar daha vereceğim mesela.

Benim 4 sene evvel çok fena borçlarım vardı. İkinci evin kredisi ödüyordum. Şu an 3 ncü evin borcunu ödüyorum ama eşim çalışıyor. Durumum 4 sene evvele göre çok çok daha iyi. 4 sene evvelki alım gücü ile şu anki alım gücüm arasında çok fark var. ( kendi nezhimde) Bu nedenle sıfır arabaya yönelmek istiyorum.  Geçiçi ikinci el bir araba alıp , 2 yıllık gelişim planımızda sıfır bir corolla eklemeyi düşünüyorum. 

4 sene evvel yaktığım benzin maliyeti çok fazla dokunuyordu. Şimdi yakıt maliyetleri hiçbir aile bireyine dokunmuyor. Arabayı alan depoyu doldurur sürerim modunda. Araba fiyatları arttı ama benzin fiyatları aynı oranda artmadı.  Halen cazip fiyata satıldığını düşündüğümüz sıfır arabalar var. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Bu gün arabayı teslim alışımın yıl dönümü. Bu güne kadar yaptığım yol 18419 km . Benzinli Hipermil yapan biri olarak size ne LPG benzin olarak kıyaslama yapacam. 

Arabanın yakıt tüketim ortalamaları.  (lpg tüketimleri Hyundai i10da karşılaştığım yüzde farkına göre çıkardım) 

Hipermil Benzin Ortalaması    7,55 litre 
Hipermil Lpg Ortalaması     10,1925 litre 
Fabrika Benzin Ortalaması     9 litre 
Fabrika Lpg Ortalaması     12,15 litre 

18419 km yol yapınca , bugünkü litre fiyatlarına bakarak, tl cinsinden yakıt maliyeti. 

Hipermil Lpg bedeli 8279
Fabrika Lpg bedeli 9869
Hipermil Benzin bedeli 10819
Fabrika Benzin bedeli 12897

ACtC-3c96KieZdXWqNXnSPkSIjVIN4B7AEYcclCY

Gördüğünüz gibi Hipermil sayesinde, fabrikanın önerdiği yakıt tüketiminin 2000 tl altında yakıt maliyeti çıkardım. 

Lpg takıp hipermil yapsaydım 2500 tl cebimde kalırmış. Peki bu benim lpg montajı + Subab değişimi + ek bakım maliyetlerimi amorti eder miydi. 

Tabiki asla amorti etmezdi. Hipermil tekniklerimi geliştirip, arabanın durumunu daha iyi hale getirdiğim son iki ayda tüketim hızla düşmeye başladı Şu an 6,4 - 6,5 litre ile geziyorum. 

Bu sene sonunda, pandemide biterse arabanın kullanım kmsi 10000 km altına düşecek. Trafik azalırsa yakıt maliyetlerimde aşağı çekilecek.

Merak edenler için lpg taksam ne kadar tasaruf ederdim paylaşmak istedim. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. 

Zaman konusunda hipermilin var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu gün arabayı teslim alışımın yıl dönümü

pasta çay ile kutlama yapmalı

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

1.4 TDI İbiza verelim :) Şaka bir yana aradığım otomatik Honda aracı bulursam satacağım bende.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Zaman konusunda hipermilin var mı? 

30 dakika da eve ve işi gidiyorum. Gazlasam 25 dakikada ulaşırım. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim 4 sene evvel çok fena borçlarım vardı. İkinci evin kredisi ödüyordum. Şu an 3 ncü evin borcunu ödüyorum ama eşim çalışıyor. Durumum 4 sene evvele göre çok çok daha iyi. 4 sene evvelki alım gücü ile şu anki alım gücüm arasında çok fark var. ( kendi nezhimde) Bu nedenle sıfır arabaya yönelmek istiyorum.  Geçiçi ikinci el bir araba alıp , 2 yıllık gelişim planımızda sıfır bir corolla eklemeyi düşünüyorum. 
4 sene evvel yaktığım benzin maliyeti çok fazla dokunuyordu. Şimdi yakıt maliyetleri hiçbir aile bireyine dokunmuyor. Arabayı alan depoyu doldurur sürerim modunda. Araba fiyatları arttı ama benzin fiyatları aynı oranda artmadı.  Halen cazip fiyata satıldığını düşündüğümüz sıfır arabalar var. 

Geçen sene ayçiçek yağı 30-35 liraydı şimdi 80-85 lira.

Çaya enteresan şekilde zam gelmedi lakin. Geçen sene 29 lira idi bu sene 37 lira.

Ben 2008 de göreve başladığımda maaşım 39 gram altın yapıyordu. Şu an 10 gramdan da düşük. Allah'tan altın borcum yok altınla maaş almıyorum.

Cazip fiyata satıldığını düşündüğümüz arabalar seninde benimde işimizi görmez.

Tam 80 bin lira ev borcum kalmış. 2023 Ocak 'ta bitiyor. O tarihe kadar sıfır araba treni kaçar mı bilmiyorum. Çünkü 200 bin liralık araba otomatik olunca 300 bini geçiyor. Safi fiyatı 129 bin otomatik olanı ise 139 bin.

Hani sen diyordun ya ben basta olsam benzini 10 lira yaparım. 50 kuruşluk zam bile birçok üründe 10 lira zam koydu. Artık 5 litre ayciceg yağ ambalajları yerine 4 litrelik olanları görüyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Üçkaleler yazdı:

1.4 TDI İbiza verelim :) Şaka bir yana aradığım otomatik Honda aracı bulursam satacağım bende.

1,4 tdi bize pahalı kacar ama :( en az 80 ni vardır heralde. . 80 liraya çıkarsam Corollaya giregim açıkcası :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

80 liraya çıkarsam Corollaya giregim açıkcası

80 e hangi corolla var? ae101 mi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
80 e hangi corolla var? ae101 mi
AE101 var mı 80 e bende onu merak ettim [emoji16]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

AE101 var mı 80 e bende onu merak ettim emoji16.png

biri illa sıkışıp o rakama iner , bulunur yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Cruze + 80 = 2019 corolla 

ufak bir veri hatası olmuş yani... 80 derken yanındaki cruze u görmemiştim

Ali Darbaz yazdı:

Satmakmı, ikinci arabayı almak istiyoruz, yetmiyor bir tane. Daha dün Darbaz ailesi olarak genel istişare toplantısı yapıldı. Devremülk tatilinden sonra tekrar araba bakacaz. 

yani cruze satılacak üste 80 konup corolla alnırken ikinici bir araba daha alıncak ona da bütçe 40 mı olacak . pejo hayırlı olsun yeniden

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

ufak bir veri hatası olmuş yani... 80 derken yanındaki cruze u görmemiştim

yani cruze satılacak üste 80 konup corolla alnırken ikinici bir araba daha alıncak ona da bütçe 40 mı olacak . pejo hayırlı olsun yeniden

Veri hatasını biz yapmadık ki :D Eksik veriyi biz nasıl yorumlayalım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Akbal yazdı:

Veri hatasını biz yapmadık ki :D Eksik veriyi biz nasıl yorumlayalım.

müşteri her zaman haklıdır, veznede ödemeyi alırken hesaplaşırız.. çin deyişi

Ali Darbaz yazdı:

Tek araba idare ederiz  gene. 

tek olacak ise mpv lazım, pejoda outbreak denen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

müşteri her zaman haklıdır, veznede ödemeyi alırken hesaplaşırız.. çin deyişi

tek olacak ise mpv lazım, pejoda outbreak denen

Abi bizim aile epi topu 5 + 1 kişi.  Mpv bize büyük gelir. 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Ali Darbaz yazdı:

1,4 tdi bize pahalı kacar ama :( en az 80 ni vardır heralde. . 80 liraya çıkarsam Corollaya giregim açıkcası :(

yok yahu o kadar değil. Gerçi o kadar isteyenler var ama benim ki değil :) Aklımda 65 e vermeyi düşünüyorumda biraz daha fazlasına ilana koyarım heralde . Bi tane i-shit 😆 civic bulayımda kendime önce :)

Corolla güzel olur valla , bir önceki kasası bende vardı 2016 yayla gibi araba hala yolculuklarda ararım onun genişliğini 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi bizim aile epi topu 5 + 1 kişi.  Mpv bize büyük gelir. 

mpv ler 5 kişilk zaten, baş ve bagaj avantajı var, boyları cruze ile aynı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

mpv ler 5 kişilk zaten, baş ve bagaj avantajı var, boyları cruze ile aynı

Yok abim yok, ben sevmiyorum mpv. Grand Picasso severim ama onlarda artık yaşlandı. 

En ucuz Cruze :( . Bu ucuz Cruze ise benim araba 110 bin eder. Bu LXT motor üstelik. 109 beygir olan. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-kazasiz-hasarsiz-temiz-aile-araci-925531165/detay

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...