İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Otoyolda en sağdan 90 ile gidersen ağır vasıtalarla başın derde girer. Orta ya da soldan gitmek zaten facia. Günümüz koşullarında binek araçla otoyolda 90 ile gitmek için bir sebep yok. 110 mantıklı mesela, otobüs hızıyla ortadan gidilebilir. Ama yol müsait olunda sağa geçip ortadan 120 ile gelenlere yol vermek lazım. Orta şeritte olunca katiyyen sağa geçip arkadan yol vermeyenler var. Çok fena küfür yiyorlar.

İstanbul’a yaklaşınca en büyük sıkıntım. Orta şeritte 110-120 ile gidemiyorum. Soldan zaten yardıranlar gidiyor. Ortada hız çok değişiyor. Tır-otobüs ortaya çok giriyor. Nereden gideceğiz kardeşim. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İstanbul’a yaklaşınca en büyük sıkıntım. Orta şeritte 110-120 ile gidemiyorum. Soldan zaten yardıranlar gidiyor. Ortada hız çok değişiyor. Tır-otobüs ortaya çok giriyor. Nereden gideceğiz kardeşim. 

İstanbul'a 100 km yaklaşınca tüm kurallar devre dışı. Onun için Sapanca'da Shell'de durup bi kahve alıp öyle çıkıyorum. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı fulledim. Babama teslim ettim. 

300 km yol olmuş. 160 liralık benzin yakmış. Sadece evet epi topu 20.6 litre benzin yakmış. 6.8 litre çıktı tüketim. Tripleri sıfırladım. Araba şu an babamda. Yarın sabah yolcular. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Babam yapacağını yaptı, sabah yola çıktı 110 120 basmış gaza. 7 litre benzin yakmış 100 km ortalamayla. Yarım depo yakıtı bitirmiş balıkesire gidene kadar. 

Ben hanımın işyerine otobus ile geldim. Çok hızlı geldim. Levente pahalı olan kanyon avm yerine ucuz olan yandaki özdilek avmede eşimi bekliyorum. Çoçuksuz hayatı unutmuştuk, geçmişte olduğu gibi takılacaz. 

Otobus çakılı ayakta geldim. Sivas hafikli olmanın verdiği covid-19 mukavemeti güvendiğim için sıkıntı yapmadım. 

Kös kös bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Kovit hemşeri seçmez pek güvenme

Bende kendi kendimi ti ye alıyom abi. Biliyon benim kafayı.😃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hanımla istanbul street food challenge yapıyoz. 

Levent

Şişhane

Karaköy

Kadiköy 

Finalde midye dolma ve kokoreç kaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Levent
Şişhane
Karaköy
Kadiköy 
Afiyet bal şeker olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Levent

Şişhane

Karaköy

Kadiköy 

Maslak’ta kahve var deseler gelmezsin :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

kanyon avm yerine ucuz olan yandaki özdilek avmede eşimi bekliyorum

1400 de oradaydım tühhh

Ali Darbaz yazdı:

bol acılı kokoreçe midye ile gelen limonu da sık bir dene harika oluyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Öğlende bi 45 midye üstü çeyrek kokoreç gömdüm bende. 

Midyeyi bol bol yiyin denizler bu haldeyken bi kaç seneye bitane midye bulamayacağız. 

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Midye seven biri olarak, Marmara'nın hali ortada iken uzunca bir müddet uzak durulması gerekir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdal Aydın yazdı:

Midye seven biri olarak, Marmara'nın hali ortada iken uzunca bir müddet uzak durulması gerekir diye düşünüyorum.

Midye dipte. Marmara dibi hep kirliydi. Kirli olmasa bile ağır metaller var. Özellikle karadeniz’de. Kokoreç iyidir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Midye dipte. Marmara dibi hep kirliydi. Kirli olmasa bile ağır metaller var. Özellikle karadeniz’de. Kokoreç iyidir. 

düşündüm de? kokoreç te dipte :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

düşündüm de? kokoreç te dipte :)

Koko kırmızı çizgimiz. Kuyruk yağı oranı iyi olacak. Silindir şeklinde kesilen parçalar közde tekrar kızartılacak. Sonra iri parçalı ve az baharatlı olacak. Koku geliyorsa topuklar kıça vura vura kaçılacak :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Koko kırmızı çizgimiz. Kuyruk yağı oranı iyi olacak. Silindir şeklinde kesilen parçalar közde tekrar kızartılacak. Sonra iri parçalı ve az baharatlı olacak. Koku geliyorsa topuklar kıça vura vura kaçılacak :) 

yine bi düşündüm, usta 3/4 sarsana bol acılı olsun dedim içimden

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Karidesli tostumu yerken neler okuyorum burada

o karidesin o bıyıklarıvar ya... ne hoş değil mi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

o karidesin o bıyıklarıvar ya... ne hoş değil mi

Abi karides döner yapılmamış. 

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi karides döner yapılmamış. 

olmaz olsun öyle tatil

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Midye una bulanır, yumurtaya batırıp daha sonrasında blender'dan geçirilmiş yeşil doritos cips ile kaplanır, yağda kızartılır. Yanına mayonez, ezilmiş sarımsak ve tatlı toz biber ile sos yapılır. Midyeyi kızarttığınız yağı sanayide sobada yakı... Neyse o yasaktı dimi, pardon. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ebrar Tüfek yazdı:

Midye una bulanır, yumurtaya batırıp daha sonrasında blender'dan geçirilmiş yeşil doritos cips ile kaplanır, yağda kızartılır. Yanına mayonez, ezilmiş sarımsak ve tatlı toz biber ile sos yap....

Ebrar Sen naaptın yaa🥺 🥺

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

yahu ben anlamadım. Nasrhira otelinde günde 22000 adım attım. 

Dün hanımla yaptığımız istanbul challenge de sadece 18900 adım atmışım. 

Evden durağa 1.5 km. 

Levente 2 km. 

Karaköy galata arası 2 km

Kadiköyde 3 km 

Duraktan eve 1.5 km yürüdüm. 

Hayvani şekilde yiyip içtik. 300 tl den fazla hesap ödedim. Ama yinede 18900 adım atmışım. Tuhaf

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

hayvani şekilde yiyip içtik. 300 tl den fazla hesap ödedim. Ama yinede 18900 adım atmışım. Tuhaf

Ona ödeme vardı ondandır. Sen ödeyince az yakar 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...