İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

17bin adım sonrası güneş etkisi, insan bünyesi bunca yürüyüşe uygun değil. güncel tıp 5 bin max. diyor,

Çıtayı alçalmayalım. Zaman ve imkan olsa yarın bu güzergaha revan olurum.huods4w.jpeg

DÜNYANIN YÜRÜNEBİLECEK EN UZUN YOL GÜZERGÂHI

Haritada yer alan ve Cape Town’dan, Rusya Magadan’a toplam 22.387 km’lik bir mesafeyi kapsayan bu rota, dünyada yürüyerek gidilebilecek en uzun güzergâh, durmaksızın yürünmesi koşuluyla 4492 saat, yani 187 gün sürüyor.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Koray Demir yazdı:

Çıtayı alçalmayalım. Zaman ve imkan olsa yarın bu güzergaha revan olurum.huods4w.jpeg

Haritada yer alan ve Cape Town’dan, Rusya Magadan’a toplam 22.387 km’lik bir mesafeyi kapsayan bu rota, dünyada yürüyerek gidilebilecek en uzun güzergâh, durmaksızın yürünmesi koşuluyla 4492 saat, yani 187 gün sürüyor.

Cape Town'dan Mısır'a kadar yürüyerek geçebilen olursa kimse sırtını yere getiremez onun artık :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Koray Demir yazdı:

Haritada yer alan ve Cape Town’dan, Rusya Magadan’a toplam 22.387 km’lik bir mesafeyi kapsayan bu rota

Alonso da, aynı karting arabası ile bile, Türkiye şampiyonuna fark atmıştı, yani yürüyen var yürüyebilen var. Darbaz ın chevysine binse pist rekoru bile kırabilir ALonso o derece

Sani Gerşon yazdı:

Cape Town'dan Mısır'a kadar yürüyerek geçebilen olursa kimse sırtını yere getiremez onun artık :)

rota içinde tehlikeli ülkeler var, İtalyan gelini hatırlar mısın?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
rota içinde tehlikeli ülkeler var, İtalyan gelini hatırlar mısın?

20 ülkeyi sağ salim geçtikten sonra en son otostop yapılacak yerde gebzede yapması büyük hata idi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

20 ülkeyi sağ salim geçtikten sonra en son otostop yapılacak yerde gebzede yapması büyük hata idi

Gebze garip bir yer abi, 10 sene önce bana trafikte silah çekmişlerdi Önüme atlayan arabaya “dıt” diye kornaya bastım diye . Sonra mahkemelik olduk adamla , silahını aldılar elinden ; o ayrı:)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cem Işık yazdı:

Gebze garip bir yer abi, 10 sene önce bana trafikte silah çekmişlerdi Önüme atlayan arabaya “dıt” diye kornaya bastım diye . Sonra mahkemelik olduk adamla , silahını aldılar elinden ; o ayrı:)

İyi yapmışsın abi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arkadaşımın eşine yanı başında tacizde bulundu birisi. Arkadaş dediğim de insana benzeyen bi yaratık. Taciz edeni 9gün komada kalacak şekilde sevdi. Sonra karşı taraf şikayetçi oldu. Şikayet edenleri de sevdi şikayeti geri aldılar
  • Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

Gebzeye çıkan servis aracımızın (mobilya yetkili servis) personelleri yapılan işlem karşılığında para istedi diye ağzının içine silah sokmuşlardı. 

Öyle böyle ellerinden kurtuldular. 

Gebzeyi oldum olası sevmem. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebze Anadolu'dan batıya geçişin köprüsü. Medeniyeti öğrenmek yerine daha beter hâle getiriyorlar. 2004ten beri bende buradayım ancak gebzenin içini bilmem merak ettiğim de yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ruhsat derdi de yok , alınır sökülür

Adam arabaya lpg takmış. Belliki hoşuna gitmemiş. Üstelik candana yaptırmış. Beğenmediği içinde satıyor. Gayet belli. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Adam arabaya lpg takmış. Belliki hoşuna gitmemiş. Üstelik candana yaptırmış. Beğenmediği içinde satıyor. Gayet belli. 

ilk sahibinden kelepire düşürmüş,almış.  lpg siz binilmeyeceği için taktırmış, satacağı için de ruhsat masrafı yapmamış. 35-40 a almıştır bunu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Koray Demir yazdı:

Mümkünmüş.. rekor denenebilir.. 

Var mı geçmişte rekor denemeleri 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ümit Türk yazdı:

Boş yolda navigasyon mantığı nedir ? 

Virajları önceden görmek falan mı?

Yersiz internet harcıyor sanki. 

Bende kullanıyorum. Trafikte sıkışma varsa mesela, hemen alternatif yol öneriyor. Virajları görebiliyorum, eds sistemlerinin yerini gösteriyor.

Metin Akbal yazdı:

Bazen EDS ikazı gözünden kaçarsa navigasyon sesli uyarıyor falan ;) Hatta yandex te yola not ekleyenler oluyor trafik kazası radar uyarısı vs emoji4.png Açtığım konu vardı bayramda yandex haritalar yorumları şeklinde. Millete eğlence lazım. Yok hamileler bu yoldan gelmesin, böbrek taşına iyi geldi, yolda kaldım bir şişe su verenim yok mu vs emoji16.png

Evliliğin ilk yılında gittiğim Akdenizde başlayıp Egede sonlanan tatilde çok işime yaramıştı. Hiç ceza yemeden dönebilmiştim.

Mert Gulkokan yazdı:

aga doktora git koç grubu ücretsiz destek sağlar sanırım

Sağlar sağlar, vakit gelmiş bence de :D 

Koray Demir yazdı:

Sudan, Suriye ve Türkiye gibi ciddi risk barındıran ülkeler var güzergahta. Ihh beğenmedim, çok tehlikeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben neredeyse 3 yıldır D100 karayolunu bir uçtan diğer uca gitmek istiyorum. Ama hiç fırtsatım olmadı 

1920px-D_100_harita.svg.png

1788 km yol 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ben neredeyse 3 yıldır D100 karayolunu bir uçtan diğer uca gitmek istiyorum. Ama hiç fırtsatım olmadı 

1788 km yol 

servet 2019 da gitmişti bunun benzerini, sonra Hİlton da kahvaltı etmiştik , yaptığı yol da belgesele çekildi yayınlanacak

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1788 km yol 
Edirne den Batum a gittim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
servet 2019 da gitmişti bunun benzerini, sonra Hİlton da kahvaltı etmiştik , yaptığı yol da belgesele çekildi yayınlanacak
Ne zaman yayınlanacak abi tarih belli mi?
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mümkünmüş.. rekor denenebilir.. 

Var mı geçmişte rekor denemeleri 

Eski profesyonel bisikletçiyim günde 180 km pedal basardık. Pek rekor sayılmaz en iyi denemem bir keresinde ekip olarak 7 günde aralıksız pedal kesmeden 915 km yol yapmıştık, 2 kişinin yediği öğünü yiyip günde 8000 kalori almama rağmen gün aşırı 1 kilo kaybediyordum. Tabi o zamanlar yaş 18 bünye çelik gibi. 
(5 yılda her gün en az 1 saat, hafta sonları 4 saat civarı ortalama günde 2 saat

60 ay x 30 gün x 2 x 15 km ort. hız= 54.000 km bu periyotta totalde katettiğim mesafe)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Eski profesyonel bisikletçiyim günde 180 km pedal basardık. Pek rekor sayılmaz en iyi denemem bir keresinde ekip olarak 7 günde aralıksız pedal kesmeden 915 km yol yapmıştık, 2 kişinin yediği öğünü yiyip günde 8000 kalori almama rağmen gün aşırı 1 kilo kaybediyordum. Tabi o zamanlar yaş 18 bünye çelik gibi. 
(5 yılda her gün en az 1 saat, hafta sonları 4 saat civarı ortalama günde 2 saat

60 ay x 30 gün x 2 x 15 km ort. hız= 54.000 km bu periyotta totalde katettiğim mesafe)

Sadece bisiklet binince kalça üstünde kaslarda herhangi bir gelişme oluyor mu? Sanki sadece karın gelişiyordu. Omur kol göğüs çalışmıyor değil mi? Ben de olmamıştı yani

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sadece bisiklet binince kalça üstünde kaslarda herhangi bir gelişme oluyor mu? Sanki sadece karın gelişiyordu. Omur kol göğüs çalışmıyor değil mi? Ben de olmamıştı yani

Ağırlıklı olarak bacak ve kalça, karın ise dolaylı olarak çalışır. Bisiklette üst vücut kas grubu sadece denge ve stabilizasyon için devreye girer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

Ne zaman yayınlanacak abi tarih belli mi?

pandemi girdi araya, diğer seyahatleri kaldı, bilemiyoruz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba dostlar. 

Direk ilan milan açmadan burdan sorayım. Üsküdar Ünalanda evimizi satıyoruz. Ev 30 yıllık. Yatırımlık arayan varsa alsın derim. Kiracısıda var içinde. 

Evin konumuda paylaşayım : https://goo.gl/maps/rGLxmRsNxqYk1UBz9 Önüne dacia logan mcv park edilmiş ve. 

Evin sokağın başı Emaar'a açılıyor. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Tansu Kalafatoğlu
  • Yeni Oluştur...