İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

5 saatte eve zor döndüm

Yarım debriyaj 100 km yol yaptık resmen havalimanını bile göremedim 

Dahada işim harici hiçbişeye gitmem avrupa yakasına

Sabah ali fotoğraf attığında trafik durumuna baktım. Atatürk havalimanı’nın 5km çapındaki her yer koyu kırmızı trafik rengindeydi. Bugünün böyle olacağı çok belliydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hamama giren terler diye atasözü var, Aziz Sancar da oradaymış

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Çağlar Bayur yazdı:

hamama giren terler diye atasözü var, Aziz Sancar da oradaymış

Aziz Sancar dün oradaydı galiba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Aziz sancar ödül dağıttı. Ben  hiç trafik görmedim. Çekmeköyden 40 dakikada gittim. Siz çok hata yaptınız. Sabah 7 de gelemeyecekseniz gelmeyin böyle yerlere. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

İlk teknofeste ben de gittim böyle bir talihsizlikle karşılaştım. Ulaşım işi ciddi sıkıntı. Bir şeyleri görmek için illa ki saatleri feda etmek mi gerekli yoksa güzel bir ulaşım ve park organizasyonu ile bu işi çözmek mi? Pandemiden önce intercityde yapılan organizasyona da katıldım ve ulaşım alanında sıkıntı yaşamadım. Sadece 7 de gitmek yetmiyor ki bu işin bir de dönüşü var. Aile ile gittin mi perişan bir halde geri dönüyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Giderken 50 dakika 

Gelirken 1 saat 10 dakika sürdü. 10 dk trafik ve 80 km hız limiti ile sürdüm. Hipermiler olmanın nimetleri. İyi bir yolculuk planlaması yaptım. Çiçek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu aralar bu arabaya durmak haram. Her gün ama her gün kontak açıyor.  

AM-JKLXgaydy15uuFCYOOoGvC0q22ZnHiefHas59

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Gelirken 1 saat 10 dakika sürdü.

E5 ten dönüş yaptı isen gece 01:00 de falan mı yola çıkıldı dönüşte?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

E5 ten dönüş yaptı isen gece 01:00 de falan mı yola çıkıldı dönüşte?

Yok abi tüp geçitten girdim. Abi google maps bana açık yolları gösteriyor. Onun tavsiyesine uyarak geldim. Çokda zor olmadı 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yok abi tüp geçitten girdim.

onu desene, ben de park yeri aramadım, (şoförüm kapıya bıraktı)

vesile ile araba ile tüketim hesaplarken yol ücretlerini katmıyorsak, karşılaştırma verisi olmaz.

İstanbul dan bursaya tüm yolu  toplam 6lt yakıt ile gidebiliriz o zaman .

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

onu desene, ben de park yeri aramadım, (şoförüm kapıya bıraktı)

vesile ile araba ile tüketim hesaplarken yol ücretlerini katmıyorsak, karşılaştırma verisi olmaz.

İstanbul dan bursaya tüm yolu  toplam 6lt yakıt ile gidebiliriz o zaman .

Abi trafiğe girsem türp geçide verdiğim paranın daha fazlasını benzin olarak yakardım zaten. Eskiyen debriyaj, ağrıyan ayaklarda  artısı olurdu. Hiç riske gerek yok. 7,3 litre benzin tüketim ortalaması ile eve gelmişim. Çiçek.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi trafiğe girsem türp geçide verdiğim paranın daha fazlasını benzin olarak yakardım zaten. Eskiyen debriyaj, ağrıyan ayaklarda  artısı olurdu. Hiç riske gerek yok. 7,3 litre benzin tüketim ortalaması ile eve gelmişim. Çiçek.. 

fazlası azı değil, istanbulda bildiğim bir rotada, bildiğim saat diliminde 1 saate şu kadar az yakıp gittim denince, olamayacağın anladım da, gagıldan gelip okuyan anlamaz :rofl: gerçek falan sanırlar. adamlara arabalarını yaktırırsın

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

1 saate şu kadar az yakıp gittim denince

Abi ben bişey anlamadım. :( 1 saat 10 dakikada evime vardım . Trafiğe girmemimi istiyordun anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi ben bişey anlamadım. :( 1 saat 10 dakikada evime vardım . Trafiğe girmemimi istiyordun anlamadım. 

46 tl lik kestirme tünelden geçince toplam tüketimin önemi kalmaz.

3 araba var çıkış varış noktası aynı: yeşilköy-çekmeköy pazar trafiği

birisi tünelden 1.10 saatte gidip 7,3 yaktı

diğeri tünleden geçmeyip 2,2 saatte gidip 9 lt yaktı

diğerini özel şoförü taşıdı

hangisi daha az tüketmiş olur?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

46 tl lik kestirme tünelden geçince toplam tüketimin önemi kalmaz.

3 araba var çıkış varış noktası aynı: yeşilköy-çekmeköy pazar trafiği

birisi tünelden 1.10 saatte gidip 7,3 yaktı

diğeri tünleden geçmeyip 2,2 saatte gidip 9 lt yaktı

diğerini özel şoförü taşıdı

hangisi daha az tüketmiş olur?

Abi ben gene seni anlamadım. tüp geciti kullanmak neden sıkınt oluyorki. Neyi neyle kıyasladığınıda anlamadım. Trafikten nefret ederim, neresi boş ise ordan giderim. Hipermilciyim diye paralı otoyolları kullanmayacağım anlamını nerden çıkardınki. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

. tüp geciti kullanmak neden sıkınt oluyorki. Neyi neyle kıyasladığınıda anlamadım.

tünele verdiğim para ile ben 185 km yol gidiyorum. hipermilci hangimiz olduk bu örnekte?

Ali Darbaz yazdı:

Hipermilciyim diye paralı otoyolları kullanmayacağım anlamını nerden çıkardınki. 

çıkarmadım: ancak tüketim hesabına gişe ücretleri katılmaz ise karşılşatırma verisi olmaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tünele verdiğim para ile ben 185 km yol gidiyorum. hipermilci hangimiz olduk bu örnekte?

çıkarmadım: ancak tüketim hesabına gişe ücretleri katılmaz ise karşılşatırma verisi olmaz

Allah Allah, yahu ailemi neden trafikte süründüreyim. Debryajımı neden trafikte eskiteyim. Nerese boş ordan basar giderim. Hemen hemern her gün paralı yollardan gidiyorum zaten. Şimdimi anormal geldi. Yakıt tüketimi düşürmek arabayı eskitmemek için her yoldan giderim ben. Tüp geçit parası benim öğle yemeğinde yediğim hamburgerden pahalı değilki. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ailemi neden trafikte süründüreyim.

konu tekink, ben olsam hazır yeşilköye kadar gitmişim, sahile iner lokantaya dalardım

Ali Darbaz yazdı:

Hemen hemern her gün paralı yollardan gidiyorum zaten. Şimdimi anormal geldi.

yogh diğer videoda da yazmıştım

Ali Darbaz yazdı:

öğle yemeğinde yediğim hamburgerden

sağlıklı değil, biz evden sefer tası veriyoruz okul için. çorba mutlaka olmalı menüde

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli dostlar. 

Arabamız bu gün golünü attı. 2 farklı anlama gelen bir arıza ışığı yaktı. 

Kod 79  ilk anlamı yağın seviyesi düşük demek. Kontrol ettiğimde yağ seviyesi gayet iyi durumda. 

İkinci anlamı ise yağı ve filtreyi değiştirin demek. 

142022 km'de arabamız. 128883 yağı değiştirmiştim. Daha 15000 km olmadan 13133 km'de motor yağımı değiştir diyor.

Bir önceki yağı 18000 km'de değiştirdiğimi düşünürsek trafiğin yarattığı yıpranma açık şekilde gözler önene seriliyor. 

İlk defa bu araba bize code 79 gösteriyor. Daha önce kullandığım yağlarda 15000 km geçmiş olmama rağmen hata almamıştım. 

AM-JKLXz6Y-in_cuNiVDaYUEoUHCH2Gn9AHrEUrH

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Yağ soğutucu ne alemde?

Kapağı açamadım. Öğlen açıcam.

Görünürde bişey yok. İçeri kamera tutum sıkıntı göremedim

Yağ dolum kapağını açtım içeri baktım ordada bişey yok. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Torque den kontrol etsene orada ne diyor.

Birde yağ değişimi 1 yılı geçti mi?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Torque bişey bulamadı. Pro car scannerde bişey bulamadım. Sadece arabanın Dıc sistemi kode 79 verdi 

Zaten yağa baktımda epey renk değiştirmiş durumda. geçenlerde bunu dile getirmiştim. Motor yağı iyice kötüleşti. Bayramda 38 derece sıcakta trafikte 5 6 saat kalmıştık. Köyde ise dağ bayır klima açık gezmiştik. Yağı aşırı ısıda haşlayıp durdum. Mühtemelen bu nedenle erken bozuldu. 

Metin Akbal yazdı:

Motor yağı bu senen 2 nci ayda değiştirildi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...