İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Aytac Sakal
Ali Darbaz yazdı:

Antalya tatiline gitmiştim. Cruze ile hipermil yaptım. Gece giderken 5,5 litre yaktı. öğlen sıcağında dönüşte ise 6,5 litre yaktı. 

Metin Akbal yazdı:

Demekki ben gece gitsem 5 litre yakacakmisim. Gerçi 5.1 yakmistim emoji4.png

Bende uzun yolda gece yolculuğunu seviyorum daha az trafik oluyor birde Yerleşim yerlerinde kırmızı ışık yerine kontrollü geçişler daha çok oluyor.

Örneğin İzmirden Gece 01 00 çıkarım çok durmadan Samsuna daha çabuk ulaşıyorum.

Haliyle daha az yakıyor az biraz tabi 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Antalya tatiline gitmiştim. Cruze ile hipermil yaptım. Gece giderken 5,5 litre yaktı. öğlen sıcağında dönüşte ise 6,5 litre yaktı. 

gece istanbul’dan antalya’ya gittim. Sabit 110 ile. 4,5 tüketim. 

uzun yolda piller zaten destek olmuyor. Fazla işlevi yok. Ama bu arabanın motoru ve şanzımanı da çok iyi. Düz yolda 1400-1600 devirle gidiyor 110 km hızla. Ama o hızda iş tırmanmaya gelince, 5000 devir çevirecek illa :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ama bu arabanın motoru ve şanzımanı da çok iyi. Düz yolda 1400-1600 devirle gidiyor 110 km hızla. Ama o hızda iş tırmanmaya gelince, 5000 devir çevirecek illa [emoji4] 

Zaten bizim yoğurt ekşi oluyor genelde [emoji3]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

uzun yolda piller zaten destek olmuyor. Fazla işlevi yok. Ama bu arabanın motoru ve şanzımanı da çok iyi. Düz yolda 1400-1600 devirle gidiyor 110 km hızla. Ama o hızda iş tırmanmaya gelince, 5000 devir çevirecek illa :) 

Turbo olacaktı ki birde 🙂 1400-1600 devirde gidiyorken tork düşük olacak. 1750 civarına gelince torku vermeye başlayacak falan... 

Sistemi maliyeti bilemem ama tüketim daha düşük olurdu bence

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Turbo olacaktı ki birde [emoji846] 1400-1600 devirde gidiyorken tork düşük olacak. 1750 civarına gelince torku vermeye başlayacak falan... 

Sistemi maliyeti bilemem ama tüketim daha düşük olurdu bence
Suziki hibritler öyle, 2000 devirde turbo devreye giriyor. Gerçek tüketimi bilmiyorum nedir.
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tork yetmiyor. 1400 dd benzinlinin rolantisi sayılır.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Tork yetmiyor. 1400 dd benzinlinin rolantisi sayılır.

Valla öyle geçitlerde yokuşlarda 90’a kadar düşebiliyorum. 

mesela denemek için ankara yönü, bolu tüneli’ne 110 ile tırmandık. 4000 devir. 4 kişiydik arabada. Ama sabırlı biriyim. 90’la da çıkarım yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Valla öyle geçitlerde yokuşlarda 90’a kadar düşebiliyorum. 

mesela denemek için ankara yönü, bolu tüneli’ne 110 ile tırmandık. 4000 devir. 4 kişiydik arabada. Ama sabırlı biriyim. 90’la da çıkarım yani. 

Doğrusu da bu zaten. Bu pahalılıkta. Atmosferik benzinlide aynı süratte yokuşu çıkacağım dersen sömürmeye başlıyor. Ya önceden gardı alıp hızlanıp girmeli ya da sürat kaybetmesine izin vermek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba dostlar, 

Arabanın 80 km tüketim testini tamamladım. 4,7 litre tüketim elde ettim. 70 km hızla ise 4,4 litre yakıyorduk. arada 0,3 litre fark ediyor. 

Bunu %14 tasarruf söz konusu. 

https://youtu.be/HJoatbHXhY0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar, 

Arabanın 80 km tüketim testini tamamladım. 4,7 litre tüketim elde ettim. 70 km hızla ise 4,4 litre yakıyorduk. arada 0,3 litre fark ediyor. 

Bunu %14 tasarruf söz konusu. 

https://youtu.be/HJoatbHXhY0

keşke rampa daha uzun olsa idi aşağıya kadar 3.7 de olurdu

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Lool, Babam Cruze bana bıraktı. Kardeşim kendine başka araba almak istesiği için , babam kardeşimin hissesini aldı. Babamın ev borcu ödediği için, arabanın tüm yıllık yükünü bana iteledi. Arabayı komple bana gecirdi... Araba artık 3 kişi tarafından fonlanamayacak. Komple benim fonlamam altına girdi... Arabanın bakımından sigortalarına kadar komple benim cüzdandan ödenecek. Vaşşş. Bu ekonomik krizde kötü oldu .. :( Baba sözüyle araba bana bırakıldı.  Ruhsatta kardeşimin adının yazıyor olması sadece sigortası düşük çıksın diye devam ediyor.

AM-JKLXFCqIng_rxCvp_aiHPCQS4lG4ED_kogMAO

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Lool, Babam Cruze bana bıraktı. Kardeşim kendine başka araba almak istesiği için , babam kardeşimin hissesini aldı. Babamın ev borcu ödediği için, arabanın tüm yıllık yükünü bana iteledi. Arabayı komple bana gecirdi... Araba artık 3 kişi tarafından fonlanamayacak. Komple benim fonlamam altına girdi... Arabanın bakımından sigortalarına kadar komple benim cüzdandan ödenecek. Vaşşş. Bu ekonomik krizde kötü oldu .. :( Baba sözüyle araba bana bırakıldı.  Ruhsatta kardeşimin adının yazıyor olması sadece sigortası düşük çıksın diye devam ediyor.

AM-JKLXFCqIng_rxCvp_aiHPCQS4lG4ED_kogMAO

bunu satıp bizdeki albea’yı alsaydınız yakıtın 4 litreye inerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Araba artık 3 kişi tarafından fonlanamayacak. Komple benim fonlamam altına girdi...

satılınca gelen mebalğ kimin olacak?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

330 sayfa ne konuşuldu burda Allah aşkına

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fikri Keleş yazdı:

330 sayfa ne konuşuldu burda Allah aşkına

özet: yokuş aşağı tüketimi ölç mutlu ol hayat kısa

• Beğen 3
  • Mutlu 9
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bunu satıp bizdeki albea’yı alsaydınız yakıtın 4 litreye inerdi

Cruze güzel araba hacı.. Kullanması zevkli. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Cruze güzel araba hacı.. Kullanması zevkli. 

O zaman öff pöff demiyeceksin. Sen albea 1.3 dizel ile 4 litre yakardın o yollarda

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O zaman öff pöff demiyeceksin. Sen albea 1.3 dizel ile 4 litre yakardın o yollarda

Zaten 5 yakıyor cruzla.yahu ondaki hybrid Cruze 🤣

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

La ben bezine üf püf demedimki şimdi. Arabanın kaskosunu Kardeşim, Arabanın trafiği babam öderdi. Bende bakımlarını yaptırırdım. Muayene zamanı ise hep beraber kimde para varsa öderdi..  Şimdi babam göçüyor Sivas'a , Kardeşim başka araba almanın peşinde. Bütün bu masrafların hepsi bana biniyor. :( 

Yakıtla ne derdim olsun, en son geçen yaz tatilinde benzini kendi cebimden ödedim ben. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

La ben bezine üf püf demedimki şimdi. Arabanın kaskosunu Kardeşim, Arabanın trafiği babam öderdi. Bende bakımlarını yaptırırdım. Muayene zamanı ise hep beraber kimde para varsa öderdi..  Şimdi babam göçüyor Sivas'a , Kardeşim başka araba almanın peşinde. Bütün bu masrafların hepsi bana biniyor. :( 

Yakıtla ne derdim olsun, en son geçen yaz tatilinde benzini kendi cebimden ödedim ben. 

1.3 albea da az masraflı. Çıkarsa bile çözümü ucuz. Cruze zaten sabıkalı

Ali Darbaz yazdı:

1.3 albea da az masraflı. Çıkarsa bile çözümü ucuz. Cruze zaten sabıkalı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1.3 albea da az masraflı.

ama albea 150 bin, bu cruze 50 bine geldi

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ama albea 150 bin, bu cruze 50 bine geldi

Hele bi daha öf pöf desin :) 

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Cruze ile siz....

Ne bileyim...

Dunyanin en verimli surucusu(boyle bir tabir var mi bilmiyorum) ile dunyanin en verimsiz, hantal araci...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...