İçeriğe Yönlendir

Accord - Hararet Sorunu

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba araba durduğu zaman hararet yükseliyor , az ilerleyince hemen yarıya düşüyor, stop etmeden rölanti halinde beklerken hararet tavan yapıyor , sonra az 20 km hızla 50 metre gidince hemen ortaya geliyor , acaba neden olabilir , yedek su haznesi deki suya baktım su 1 ay önce koyduğum gibi duruyor , ayrıca fokurdama kaynama da yok , araç 96 Euro Accord 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devirdaim problemi gibi. Acil baktırmanız lazım yoksa motoru elinize alırsınız.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sani hocam 10 gün önce değiştirdim devir daimi acaba yanlış mi takdilar

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Sani hocam 10 gün önce değiştirdim devir daimi acaba yanlış mi takdilar
Devirdaim yanlış zor takılır bence hava yapmış olabilir sistem
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Hava almak için 13 anahtar bir vida var acaba onumu açmam lazım araç çalışır haldeyken , birde devir daim çalıştığını nasıl anlarım , radyatör kapağını açıp arabayı calistirsam araç sogukken , sonra beklesem yukarıdan deliğe baksam su akışı varsa devir daim çalışıyor anlamı çıkar mı 

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Abi devir daim ne zaman çalışmaya başlar ? Kontağı çevirir çevirmez mı , yoksa belirli bir sıcaklığa gelimcemi devirdaim devreye girer ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Abi devir daim ne zaman çalışmaya başlar ? Kontağı çevirir çevirmez mı , yoksa belirli bir sıcaklığa gelimcemi devirdaim devreye girer ? 

Devirdaim triger kayışına bağlıdır ve motor dönmeye başladığı andan itibaren devirdaim yapar. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devirdaim sürekli devrede ama muhtemelen yeterli devirdaim yapamıyor ki araç dururken hararet yapıyor, yolda rüzgarı yiyince soğuyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Teşekkürler

Devir daim devrede ise eğer motordan geri gelen  su hortumu olan üst hortum sıcak , motora giden alt hortum üst hortumdan soğuk ise devirdaim işini yapıyor diyebilirmiyiz

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...