İçeriğe Yönlendir

C-Max II - Yine Enjektör Galiba

Mehmet Fatih Bayrak

Recommended Posts

Mehmet Fatih Bayrak

Merhaba arkadaşlar 2011 c- max titanyum x aracım var.geçen yıl enjektörler arızalandı 4 taneside sıfır orjinali ile değiştirdim şu aralar yine sıkıntı var gibi geliyor bana motor soğukken kalkışlarda şıkırdama sesi var motor sıcakken çok belli olmuyor ama var bi sıkıntı. Motor sıcakken rolantide anlık tüketim önce 0.3 lt yakarken şuan 0.6-05 in altına düşmüyor. Bir yıl boyunca opet şhell dışında mazot almadım sıkıntı enjektörmü yoksa başka ne olabilir pazartesi gidecem ustaya ama yinede fikirlerinizi alabilirmiyim sırf buyüzden dizel araçtan soğudum

Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

Yaklaşık 1 aydır var bu sıkıntı pazartesi bi bilgisayara bağlattığımda çıkar herhalde 1de garantisi vardırdır bu enjektörlerin herhalde daha 1 yıl olmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
21 dakika önce, Hakan KÜÇÜK Ankara yazdı:

takip

Boş mesaj atmayın Hakan Bey.. Ustasınız, bir fikriniz vardır onu yazın lütfen..  

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hakan KÜÇÜK_2
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Boş mesaj atmayın Hakan Bey.. Ustasınız, bir fikriniz vardır onu yazın lütfen..  

Arkadaş servise götüreceğini söylemiş. Çözüm bulamazsa yardımcı olabilir miyim diye takibe almak istedim konuyu... O yüzden takip yazdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Şimdi, Hakan KÜÇÜK Ankara yazdı:

Arkadaş servise götüreceğini söylemiş. Çözüm bulamazsa yardımcı olabilir miyim diye takibe almak istedim konuyu... O yüzden takip yazdım.

Takibe alın tabi ama.. 

Fikriniz vardır illaki.. takip yazana kadar onu yazın :)

Yada yazmadan da takibe alabilirsiniz.. üst sağda takip etme seçeneği var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

Merhaba arkadaşlar bugün sanayideydim önce motor ustama gittim bilgisayara bağladı hiç hata kodu görmedi bir sıkıntı yok dedi teste çıktı araçla herşey normal dedi . Ordan çıktım enjektörleri takan pompacıya gittim ordada sürüş testine çıktılar yok sıkıntı dediler dedim motor ısınınca sıkıntı yok zaten motor sabah ilk çalışmada motor ısınana kadar gaza bastığımda hareket halinde şakırtı sesi geliyor dedim onada normal dediler istersen sökelim dediler cesaret edemedim açıkçası belki sağlam bozulacak diye korktum.şimdilik böylen devam etmeye karar verdim hatamı ettim bilmiyorum artık.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

hayırlısı olsun hakkınızda. cok enterasan durumlar, bu arabalar valla psikolojıyı bozuyor ellesen bir dert elletmesen bir dert.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Fatih Bayrak

Arkadaşlar hayırlı bayramlar aracımda şakırdama sesi düzeldi kendiliğinden dünde akü kutup başını söktüm 5dk sonra geri taktım ısınmış motor 0,5-06 l/h yakarken eski haline döndü çok şükür ısınmış motor 0.3l/h yakıyor şuan için [emoji846][emoji846]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Fatih Bayrak

Evet çağlar abi yakıt istasyonunu değiştirdim büyük ihtimal yakıtla ilgili idi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...