İçeriğe Yönlendir

Focus III - Titreme Sorunu

Vasfi Gişten

Recommended Posts

Vasfi Gişten
(düzenlendi)

Günlük kullanımda hiçbir sıkıntı yok ama araç 110km hız ile giderken bariz bir sallantı titreme yapıyor bu titreme pedallarda direksiyonda arabanın her yerinde hissediliyor hızı 100 e düşürdüğümüzde yada 120 ye çıkardığımızda titreme geçiyor. Lastiklerde balans olabilir diye düşündüm ilk ama oda hızlandıkça dahada artmaz mı ? Fikri olan yardımcı olursa sevinirim.

5. vites yada 6. viteste olması fark ettirmiyor devir değişince sallantı devam ediyor. Araç 95lik 1.6 dizel.

tarihinde Vasfi Gişten tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Lastikler ve jantlara baktırın balans var aracınızda.Aks kafası olsa sağa sola dönüşlerde tak diye  bir ses duyardınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
10 saat önce, Ferhat Yavuz yazdı:

Lastikler ve jantlara baktırın balans var aracınızda.Aks kafası olsa sağa sola dönüşlerde tak diye  bir ses duyardınız.

Dogru cümle "balans yok" olacak. 

Balans,  denge demek.

Araclarda balans sorunu belli hizlarda olur,  altina inince veya ustune çıkınca titresim azaldigi icin yokmuş gibi hissederiz. 

Aracin lastik balanslarini yaptirin,  bir de jantlarda yamukluk var mi kontrol ettirin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vasfi Gişten

Evet sıkıntı lastik balansıymış. Bakım için Ustaellere gitmiştim onlarda balans deyince yaptırdım sıkıntı kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...