İçeriğe Yönlendir

Focus II - Sigorta Arızası

Oktay Kaya

Recommended Posts

Oktay Kaya

Selamun aleykum arkadaşlar.aracimda cam suyu fıskiyesinden kola basmama rağmen şu puskurtmuyordu.fakat silecekler calisiyordu.ayni zamanda geri vites lambaları bazen yanıp bazen yanmıyordu.sis lambaları hic yanmıyordu.sigortalara baktım hepsi sağlam.elektrikciye gittim.tabla arızalı dedi.bayagi maliyetiymiş galiba.kablolu köprü attı.su bi hepsi çalışıyo.ilerki zamanda bi sıkıntı yaratırmı.yardiminizi bakmıyorum.saygilar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tabla denen gem modülüdür o da içerde sağdaki sigorta tabnlasına entegredir. Teşhis yöntemini bilmiyorum ancak bir daha baktırın derim. su fıskiyesi koldan veya su motyorundan arızalaı olabilir. geri vites müşürü , gem modlünüden daha olası bir arıza mesela, sis farı soketi de çamurlşnamış olabilir. Hemen misli pahalı gem modlüne girişilmez

Yorum bağlantısı
Oktay Kaya

Ama usta bu kabloyu bağlayınca bütün sorunlar çözüldü.su motoruna baktı arızalı olsa şimdi de çalışmaz kolda öyle.yaptigi ışlem başka bi sigortadan başka sigortaya kablo çekti.bu ışlem araca zarar verir mi acaba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

belirtilen aksamlar 1 saniye ile 10 saniye arası çalışanlar, sis farı hariç, kendi sigortalrına elektrik gelmiyor demek,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...