İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Erkan Işık yazdı:

Evde niken h7 led ampülleri vardı Passat b7 yakayım dedim birini cıkarıp takdım pırpır yapıp söndü sonra hiç yanmadı  ampül arabada arıza ışıgı yakdı sorum şu niken led ampülleri pasata uymazmı kısalara takmısdım

Konu xenon ama.. :)

Orijinali halojen ise, yerine led taktıysan ve pır pır canlanmak yerine pır pır edip öldüyse led bozuktur. Arıza ışığı yakması da normaldir.. 

Yada, araç ledi arızalı halojen kabul edip akımı kesmiştir.. 

Tekrar halojen takıp dene, ledi evde 12 volt vererek dene. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

İlk hali ile ayar yapılsa daha iyi olurdu. Şimdi hepten dağılmış ışığı.

Led bozuk olabilir. Aküden direk voltaj alıp dene. Olmadı cuma akşam kızı almaya geldiğim zaman bakarız vakit olursa.

Tamam abi beklerim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Abdullah Dönmez

Arkadaşlar merhabalar, sis farı ve normal far takmayı düşünüyorum beyaz ışık; ama böyle çok rahatsız edici farlar var. Sahiplerine kötü şeyler söylüyorum :) o tip olmayan beyaz ışıklar var mıdır? İnsanları rahatsız etmeyecek şekilde olan yani. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Abdullah Dönmez yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, sis farı ve normal far takmayı düşünüyorum beyaz ışık; ama böyle çok rahatsız edici farlar var. Sahiplerine kötü şeyler söylüyorum :) o tip olmayan beyaz ışıklar var mıdır? İnsanları rahatsız etmeyecek şekilde olan yani. Teşekkür ederim.

var, ancak fiyatları da takanı rahatsız eder.

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Can Aksoy
(düzenlendi)

Arkadaşlar selam ford focus aracımda resimde gördüğünüz orjinal adaptif Bi-xenon farlar var , bu farlara hangi tip Xenon ampülü almalıyım ? piyasada D1S D2S D3S gibi çeşitler var benimkinin orjinali nedir bilen var mı ve fiyat performans olarak hangi ampülü önerirsiniz ?

Screenshot 2021-12-06 144549.jpg

tarihinde Can Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)

Farlarınızda D3S xenon ampul var , Osram - GE - Bosch tavsiye ederim . Bu markaları bulamazsanız yada pahalı gelirse Philips kullanabilirsiniz ...

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Aksoy
22 saat önce, Mahmut Akbulut yazdı:

Farlarınızda D3S xenon ampul var , Osram - GE - Bosch tavsiye ederim . Bu markaları bulamazsanız yada pahalı gelirse Philips kullanabilirsiniz ...

Hocam sizin önerebileceğiniz fiyat performans oranı yüksek bir ampül var mıdır ?

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Okan Erdemir
Servet Aydın yazdı:

6.k ne marka olursa olsun zayıf olacak. 5.k'yı geçmeyin. Ton olarak beyaz zaten. Aliexpress sitesinde sipariş adeti çok olan satıcılardan alın. 

Abi selam 

Olayı tam anlamadım sormak istedim 

Benim mondeo mk4 mercekli var ben osram 8000k aldım ve aydınlatma az temizlerim iyice farları 4500k lık mı almam gerekiyor daha iyi aydınlatması için 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi selam 
Olayı tam anlamadım sormak istedim 
Benim mondeo mk4 mercekli var ben osram 8000k aldım ve aydınlatma az temizlerim iyice farları 4500k lık mı almam gerekiyor daha iyi aydınlatması için 
8000k masmavi yanar renk mavilestikce verim düşer maksimum 5000k önerilir.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...