İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Melih Bozkurt

Herkese merhabalar,

Aracımdaki merceklerde 6000k xenon bulunmakta. Ben bunları 4300k ile değiştirmek istiyorum. Ancak daha önceden bakmayarak d2s siparişi vermiştim, bugün takmaya kalkıştığımda çok farklı bişey olduğunu gördüm. Bu ampulün tipi nedir? nerden bulunur ? Yardımlarınız için teşekkürler :)

20130106160222.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

çin işi mercek var galiba standart bi ampul değil üste adı geçmiş zaten :p

G1 G3 G5 G8  çin malı bi-xenon merceklerin ampulü :good1:

g3 de değil gibi yani burdakine bakınca

http://www.ebay.co.uk/itm/H4-4300K-HID-Xenon-Replacement-Bulbs-for-Aftermarket-G3-Bi-xenon-Projector-Lens-/261144231195?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3ccd68bd1b

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

çin işi mercek var galiba standart bi ampul değil üste adı geçmiş zaten :p

g3 de değil gibi yani burdakine bakınca

http://www.ebay.co.u...=item3ccd68bd1b

G tipi bi ampulmüş te G kaç bilmiyom :Dhttp://www.ebay.co.uk/itm/2Xenon-HID-Replacement-Bulbs-for-G1-G3-G5-G8-Bi-xenon-Aftermarket-Projector-Lens-/261151750624?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item3ccddb79e0</p>

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Ben de ne güzel mercekli farım var diyorum :D çin malı çıktı mercek :D neyse satılık 4300k d2s var. İlgilenen olursa :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de ne güzel mercekli farım var diyorum :D çin malı çıktı mercek :D neyse satılık 4300k d2s var. İlgilenen olursa :D

Kaç lira ? Çin malı mı ?

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Evet çin malı, ebayden aldım Mehmet abi. Lazımsa eğer satılık değil hediye olur. Adres almam yeterli :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok öyle olmaz... Kaça aldın.. ?

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

İlle de karşılık sayacaksak ben de sizden focus havalandırma yönlendiricisi almıştım bedelsiz. Onun yerine sayalım o zaman :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

M-tec H7 metal gövdeli ampüllerin içleri bu ampülle aynı. Çevçeveyi sökünce kullanılır.

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

Servet abi çok hayırlı bi bilgi paylaşımında bulundun. Hemen araştırıyorum :) Ben de eski plastik gövdeli h7 leri kesmeyi düşünmüştüm :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlle de karşılık sayacaksak ben de sizden focus havalandırma yönlendiricisi almıştım bedelsiz. Onun yerine sayalım o zaman :)

Yedek ampule ihtiyacım var ama maliyetini ödemek isterim..

Ben hava yönlendirisini tamamen unutmuştum, hatta şimdi bile hatırlayamadım :)

Yorum bağlantısı
Melih Bozkurt

M-tec H7 metal gövdeli ampüllerin içleri bu ampülle aynı. Çevçeveyi sökünce kullanılır.

Servet abi bu m-tec xenonları bulabileceğimiz bi yer var mı? Ben bakındım biraz da yanlış arıyorum heralde, bulamadım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi bu m-tec xenonları bulabileceğimiz bi yer var mı? Ben bakındım biraz da yanlış arıyorum heralde, bulamadım.

MFK marka olan xenon kitlerine bak. H1 ve H7 aynı şekilde.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Emre Kural

Xenon kit eklenen araçlarda aydınlatmanın Orjinal ekipman taşıyan araçlardaki gibi olmamasının sebebi ne olabilir. Mercek yapısı , ampul ün oem olup olmaması , balastın kalitesi ve uygunluğu.. Sizce en büyük yüzde hangisine aittir? Hepsinin ayrı ayrı önemi vardır eminim ama fikrinizi öğrenmek istiyorum

post-6636-0-22102900-1374423705_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Xenon kit eklenen araçlarda aydınlatmanın Orjinal ekipman taşıyan araçlardaki gibi olmamasının sebebi ne olabilir.

Zaten soru içinde cevabı vermişsiniz " ekipmanın OEM olmaması " ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Kural

Zaten soru içinde cevabı vermişsiniz " ekipmanın OEM olmaması " ;)

OEM değil ama hella far mesela slovenia üretimi. balans kore ampuller piyasadan philips 85122+ yani bunlar da OEM sayılmıyor değilmi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

OEM değil ama hella far mesela slovenia üretimi. balans kore ampuller piyasadan philips 85122+ yani bunlar da OEM sayılmıyor değilmi?

Dünyaca ünlü markaların hemen hemen hepsi maliyetleri en aza indirmek için fason üretim yaptırır.Önemli olan üretimin yapıldığı yer değil ürünün belirtilen standartlara uyup uymadığıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

1. Mercek

2. Ampul

3. Seviye ayarı

4. Balast

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Kural
(düzenlendi)

Ampulü değiştirmek daha mantıklı sanırım. benim bir yer de gördüğüm Philips D2S 85122 CM %200 daha fazla ışık yazıyor. Bu % 200 normal 85122 ye göre mi yoksa standart halojene göre mi söylenmiş anlayamadım. Bir de Osram Xenarch var 66240 sanırım. ikisinin arasında kaldım şu an.

tarihinde Emre Kural tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Halojene göredir.

ECE normlarına göre üretilmiş oem d2s/d1s xenon ampulleri 3200 lümen civarında ışık veriyor. Işık gücü olarak aralarında ciddi fark zaten olamaz. Renk tonu farklılıkları olabiliyor.

Osram xenarc biraz sarımsı ışık verir, philips 85122 daha beyazdır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Kural

Benim balastım h7 philips kitinin balastı, ampullerim d2s philips. bir satıcıya sordum aklımı karıştırdı. senin balastlar uygun değil hella balast alman gerek dedi. bu balastlar yeterli değil mi benim farlarıma??

post-6636-0-78315500-1374676560_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Farla bir ilgisi yok balast 35W olduktan sonra sorun olmaz . Balast ın ampul bağlantı soketleri farklı ise D2S adaptör uymayacağı için uyarmış olabilir...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...