İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2013 Titanium X Ses Sorunları

İslam Çetin

Recommended Posts

İslam Çetin

Yaklaşık 1 ay önce fiesta aldım birkaç tane sorunum var

1- Aux'tan müzik dinlerken özellikle ses 10'dan yüksekse sanki gidip gelir gibi ses kısılıp açılıyor. Her şarkıda yok tiz ya da mid ağırlıklı bir şarkıda bu sorunu yaşamıyorum bas ağırlıklı şarkılarda daha fazla yapıyor. Sol ön hoparlör patlak gibi ama sesi biraz açınca %85-90 oranında düzeliyor(Radyoda baya kötü ama Aux'ta düzeliyor). Sizce teypten mi yoksa hoparlörü değiştirsem düzelir mi?
2-Müziğin sesini biraz açınca bas vurdukça sağ ön kapı taraflarında zın zın titreme oluyor. Kapılara yalıtım yapan/yaptıran oldu mu? Yalıtımla düzelir mi acaba diye düşünüyorum.
3-Klimadan gelen ses. Çalıştırınca gelenden bahsetmiyorum. O bütün otomatik klimalılarda var bildiğim kadarıyla.. Sürekli bir ses var yeni başladı sanırım daha önce fark etmemiştim varsa da. AC kapalıyken ses kesiliyor. Islık sesi gibi hafiften geliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Aynı iletiyi fiestam grubunda da görmüştüm buradan yazayım bari :)

- Auxta temassızlık olabiliyor birazcık girişi oynatarak düzelebilir. Mümküse yuvayının içini temizlemeye çalış. Bir de kaliteli bir kablo edin.

- benimkinde de bas vurdukça hafif bir zırıldama gibi geliyordu ses, kapı içinde bir parça boşluk yapıyor ondan dolayı oluyor. Kapı yüzünün sökülmesi lazım.

- anahtar yuvasının oradaki ızgara gibi olan yerden mi geliyor?

Bir de eq ayarını pop yapınca bas çok veriyor, klasik ve bas +1 üzerine çıkınca plastik kaldırmıyor o kadar bası.

Yorum bağlantısı
İslam Çetin
14 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Aynı iletiyi fiestam grubunda da görmüştüm buradan yazayım bari :)

- Auxta temassızlık olabiliyor birazcık girişi oynatarak düzelebilir. Mümküse yuvayının içini temizlemeye çalış. Bir de kaliteli bir kablo edin.

- benimkinde de bas vurdukça hafif bir zırıldama gibi geliyordu ses, kapı içinde bir parça boşluk yapıyor ondan dolayı oluyor. Kapı yüzünün sökülmesi lazım.

- anahtar yuvasının oradaki ızgara gibi olan yerden mi geliyor?

Bir de eq ayarını pop yapınca bas çok veriyor, klasik ve bas +1 üzerine çıkınca plastik kaldırmıyor o kadar bası.

Eq denemek hiç aklına gelmedi deniycem hocam teşekkürler. İlerde yalıtım yaparız artık kapılara kökten çözülür tabi kesiklik işi düzelseydi.

Klimadan gelen ses orta konsolun arkasından geliyor kesin klimayla ilgili çünkü ac kapattığım zaman kesiliyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Klasik-Tiz 4-bas+1 benim için ideal ayar bu. Sesi de 15 üzerine çıkmamak lazım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İslam Çetin

Aux girişini neyle temizleyebilirim? Bir de çakmaklığı temizlemem lazım çakmak çalışıyor ama şarj cihazı için elektrik alamıyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bende de şu sorun var iphone bagladıgım zaman diyelim sıralı radyo var telefonda sabit bir kanalda tutamıyorum önceden takdıgım kanalda okey ledıgım kanalda kalır calardı son zaman iponeden müzik dinlemek mumkun degıl kanal kanal gezıyor otm olarak 

Yorum bağlantısı
İslam Çetin
7 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Bende de şu sorun var iphone bagladıgım zaman diyelim sıralı radyo var telefonda sabit bir kanalda tutamıyorum önceden takdıgım kanalda okey ledıgım kanalda kalır calardı son zaman iponeden müzik dinlemek mumkun degıl kanal kanal gezıyor otm olarak 

Tam anlamadım auxa basıp harici cihaz menüsüne giriyorsunuz ama radyoya mı geçiyor telefon bağlıyken? Haber çıkıyosa TA'ya basınca gidiyor ama farklı bir şey sizinki sanırım.

Samsung Galaxy S8 var bende şarj edemiyorum sürekli bağlanıp tekrar bağlantı kesiliyor. Müzik dinlemek zaten olmuyor. Androidleri ipod gibi gösteren bir kablo yapmışlar ama 40 dolar falan fiyatı var.  Çinliler yapsa da 3 5 dolara alsak.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
15 dakika önce, İslam Çetin yazdı:

Tam anlamadım auxa basıp harici cihaz menüsüne giriyorsunuz ama radyoya mı geçiyor telefon bağlıyken? Haber çıkıyosa TA'ya basınca gidiyor ama farklı bir şey sizinki sanırım.

Samsung Galaxy S8 var bende şarj edemiyorum sürekli bağlanıp tekrar bağlantı kesiliyor. Müzik dinlemek zaten olmuyor. Androidleri ipod gibi gösteren bir kablo yapmışlar ama 40 dolar falan fiyatı var.  Çinliler yapsa da 3 5 dolara alsak.

yok usb den iphone baglıyorum iponeden radyo uygulaması açıyorum aux dan görüyor ipohne baglantısını okleyip ıstedegım radyo kanalını seciyorum  5 sn çalıp diger kanala gecıyor eskıden böyle bir sey olmuyordu paso gezıyor  5 sn bir tüm kanalalları 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İslam Çetin
24 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

yok usb den iphone baglıyorum iponeden radyo uygulaması açıyorum aux dan görüyor ipohne baglantısını okleyip ıstedegım radyo kanalını seciyorum  5 sn çalıp diger kanala gecıyor eskıden böyle bir sey olmuyordu paso gezıyor  5 sn bir tüm kanalalları 

Son zamanlarda güncelleme yaptıysanız bağlantıda bir değişiklik olmuş olabilir belki ondan dolayı uyumsuzluk oluyordur. AUX'tan bağlamayı deneyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...