İçeriğe Yönlendir

Mondeo Boya İçin Usta

Alişan YILMAZ

Recommended Posts

Alişan YILMAZ

Merhabalar, üzüm beyazı(sahra sarısı) mondeo mk4 aracım var. Bu araç için biraz değişimlere gitmeyi düşünüyorum. Spoiler, tampon eki, yan marşpiyel v.s gibi eklentiler takacağım yalnız boya sorunu var. Ön ve arka tamponu boyattım yalnız ciddi şekilde boya farkı var muhtemelen altın rengine boyanmış. Gelelim aklımdaki soru işaretlerine;
1- Ankara'da boya işinde gerçekten işinin ehli önerebileceğiniz yer/usta var mı ?
2- Ben bu eklentileri nereden temin edebilirim(Ankara içi olursa daha iyi olur).

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim :) İyi geceler.

Aracın rengi
RraAQY.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yer bilmem de Mondeo da bu rengi ilk kez gördüm ve başarılı buldum :)

Tamponda ne yaparsanız yapın ton kolay tutmaz. Sıfır araçlarda bile ton farklı olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
7 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Yer bilmem de Mondeo da bu rengi ilk kez gördüm ve başarılı buldum 

Tamponda ne yaparsanız yapın ton kolay tutmaz. Sıfır araçlarda bile ton farklı olabiliyor.

Evet tamponlar plastik ama hocam metal kısımları da tutturamıyorlar :D Lansman renk ben de çok beğeniyorum ama işte rengin verdiği sıkıntı da oluyor. 

7 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Şaşmazda BOSSMER var Seyit usta. Gidip bir görüşün isterseniz.

Teşekkürler hocam görüşeyim bakalım

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sarı altına ne renk astar atıldı?

Abi galiba bej veya beyazımsı bi renkti 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonra sarıyı atınca su gibi hare hare oldu mu? olmadı ise çamurluğa göre derinliği olmadan mat gibi sarı mı kaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
43 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sonra sarıyı atınca su gibi hare hare oldu mu? olmadı ise çamurluğa göre derinliği olmadan mat gibi sarı mı kaldı

Çağlar abi hare yok şuan üzerinde ama araç altın rengine döndü sarıdan daha kahverengimsi bi sarıya döndü.  MK3 kasasındaki altın rengine döndü diyebilirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

spesifik olarak o rengi görmedim ancak ya (baz) alt katı farklı renk ya da asıl renk farklı verniği şeker vernik olabilir. . yani klasik renkler gibi tek başına rengi oluşturmuyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

spesifik olarak o rengi görmedim ancak ya (baz) alt katı farklı renk ya da asıl renk farklı verniği şeker vernik olabilir. . yani klasik renkler gibi tek başına rengi oluşturmuyor olabilir.

Yani hocam aracı görseniz bunu yapan kör mü dersiniz o derece :D galiba en kötü durumda boya sökülüp boyacıya veriliyormuş aynı renk yapılsın diye 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
15 saat önce, Alişan YILMAZ yazdı:

Teşekkürler hocam görüşeyim bakalım

Görüşürseniz 16 plaka beyaz Focus'un sahibi yönlendirdi derseniz hatırlar. Yine de hatırlamazsa profil fotografımı gösterin :biggrin:

6 saat önce, Alişan YILMAZ yazdı:

Yani hocam aracı görseniz bunu yapan kör mü dersiniz o derece :D 

Fotografı yok mu? yükleseniz daha net fikir verilebilir

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
5 saat önce, Alptuğ Özcan yazdı:

Görüşürseniz 16 plaka beyaz Focus'un sahibi yönlendirdi derseniz hatırlar. Yine de hatırlamazsa profil fotografımı gösterin :biggrin:

Fotografı yok mu? yükleseniz daha net fikir verilebilir

Hocam güneşte çok belli oluyor yarın çekeyim 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
On 20.05.2019 at 03:52, Alişan YILMAZ yazdı:

Merhabalar, üzüm beyazı(sahra sarısı) mondeo mk4 aracım var. Bu araç için biraz değişimlere gitmeyi düşünüyorum. Spoiler, tampon eki, yan marşpiyel v.s gibi eklentiler takacağım yalnız boya sorunu var. Ön ve arka tamponu boyattım yalnız ciddi şekilde boya farkı var muhtemelen altın rengine boyanmış. Gelelim aklımdaki soru işaretlerine;
1- Ankara'da boya işinde gerçekten işinin ehli önerebileceğiniz yer/usta var mı ?
2- Ben bu eklentileri nereden temin edebilirim(Ankara içi olursa daha iyi olur).

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim :) İyi geceler.

Aracın rengi
RraAQY.jpg

maşallah hastayım şu arabalara ya:) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
7 saat önce, Ümit Türk yazdı:

maşallah hastayım şu arabalara ya:) 

Teşekkürlere hocam en güzeli sizlerin olsun :) 

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Güzel renk gerçekten, bugün işyerinde sokakta aynı renk araçtan görünce çektim 😉

mXjLq4.jpg

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
9 dakika önce, Ömer Budak yazdı:

Güzel renk gerçekten, bugün işyerinde sokakta aynı renk araçtan görünce çektim 😉

mXjLq4.jpg

Biliyorum bu aracı, dikimevinde görmüştüm 1.6i olması gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam hatta bizim ford grubunda beni sobe diye çekmişler sonra fark etmişler ben değilim :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...