İçeriğe Yönlendir

Google, Huawei ile İşbirliğini Kesti

Selim Kaya

Recommended Posts

Ali Gök
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

vestel candır

benden uzak allaha yakın olsun vestel telefon

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

benden uzak allaha yakın olsun vestel telefon

kasko şirketi wanted yazmış vesikalık altına diyorlar

Yorum bağlantısı
Ali Gök
5 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kasko şirketi wanted yazmış vesikalık altına diyorlar

bir hdı kasko birde vestel kan döktürür adama :kutlama::D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Vestel arge de çalışan çok samimi arkadaşım beyaz eşyayı vestek alma diye tavsiye verdi :)

Bosch çamaşır makinesi 6. yılında olmadık bir arıza çıkarınca bu seferde yerli olsun diye Vestel aldık. Şimdilik memnunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Alır mısın?

hiç düşünmedim ne yalan söyliyeyim. 

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Yeni işletim sistemi yapması uzun ve zor bir süreç.

Büyük bir firmayla ortaklaşa yazılım üretmek ise belirsiz. Nokia denemişti. Şuan kim Windows Mobile kullanıyor?

Maalesef Huawei Google'a bağlıydı ve bu olay onların pazar payını alt üst edecek. Sevinen taraf Oppo, Xiaomi tarafları olur. Pazar payları artacak.

Şu anki cihazlar ise güncelleme almaz diye düşünüyorum. Google himayesinde iken bile çok geç gelen güncellemeler nasıl yetişecek? Güncelleme desteği çok sınırlı kalacaktır.

Bu olayların olacağı belliydi (ekstra vergi, çıkarılan olaylar ve bu). Gerisini zaman gösterir.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bosch çamaşır makinesi 6. yılında olmadık bir arıza çıkarınca bu seferde yerli olsun diye Vestel aldık. Şimdilik memnunuz.

Arkadaşın Siemens bulaşık makinesi tam 2. yıl sonunda kart yaktı. Büyük bir mühendislik başarısı. Ama bu tür şeyler bu markalara pek de zarar veremez. Reklamlar her şeyi temizliyor nedense..

Ben de yerli olsun diye ankastre seti Beko aldım. Pişman eder etmez bilemiyorum ama sonuç olarak her markada başa gelebiliyor. Konuya dönecek olursak, bizim acilen artık yerli telefona dönmemiz lazım çünkü en çok satılan şeylerden biri telefon, ortaya çıkabilecek açığın haddi hesabı yok..

Genel bilgi:

ihalar, sihalar diğer uçaklar gibi bir seyrüsefer cihazına bağlı olarak da uçabilir. Mevcutta olmasaydı bile bunu yapmak çok zor olmazdı. Ayrıca üzerindeki gelişmiş kameralar sayesinde yeri görerek uçmanın çok da zor olmadığını da eklemiş olayım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ülkemize yapılanlardan aşinayız aslında biz bu hamlelere. Görmek,anlamak gerekir tabi. Bunuda herkes yapamaz. İha,siha ve birçok yerli savunma araçları buna en iyi örnek. Güçlü bir siyasi irade olmadan bunları yapamazsın. E onlarda işi biliyor bu ülkede kime saldıracaklarının farkındalar. Önemli olanda bu savaşta nerde durduğun. Allah zalimlere fırsat vermesin.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

AOSP üzerinden mi devam edecekler yoksa yeni OS mu geliyor, merak içindeyim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
12 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Twitter'a yazmıştım, linkini bırakayım.

yani aypon istenen verileri aşırıyor mu? onun için sorunsuz?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
24 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yani aypon istenen verileri aşırıyor mu? onun için sorunsuz?

Aşırılmasına müsade ediyor bence, + parası Califorrnia'ya gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Xiaomi de satislari cok arttirdi. Onlara da yasak koyabilirler. Applein satisinin azalmasinin nedeni fiyatinin cok yukselmesi ve yeni cikan telefonun gercek anlamda bir yenilik getirmemesi. Telefon sektoru islemci konusunda gereken hizi coktan gecti. 4-5 senelik ust seviye telefonlar hala yeterince hizli. Son bir kac yildir orta seviye islemciler de yeterince hizli. Ust seviye donanima ihtiyac duyacak yazilim yok su anda.

Tabi siyasal ekonomik durumlar vs de var. Amerika çinlilerin teknolojisini bitirmeye calisiyor ama bugune kadar ne batan devler gorduk. Şu anda çin teknoloji konusunda oldukca iyi ve boyle durumlar neticesinde dunyanin teknoloji hakimi olabilecek kapasite var. Amerikalilar kendi sonunu hazirliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
18 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Vestel arge de çalışan çok samimi arkadaşım beyaz eşyayı vestek alma diye tavsiye verdi :)

garanti biter vestel gider atasözünü de diyeymiş :)

androyu huveye vermeyerek  klasik gerçek abd gerçek yüzünü göstermiş oldu, abd için sadece kendi menfaatı vardır, gerisi yoktur, ios ne olacak peki sadece kendisi üretiyor, darbe vuracaklarsa üretim ve parça vermeyi kessin uzak doğulu tüm ülkeler, kendi üretsinde görelim bakalım abd yi,  bakalım ne yapacaklar, birşey yapmazlarsa bu ülkelerin hepsi samsung xaommi oppo falan, hepsi el altından tehditi kabul etmiş demektir, bugün huveye yarın onlara...

bakalım ne yapacaklar...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
20 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Ali Bey mesleginiz geregi siz daha iyi bilirsiniz diye dusunuyorum, Amerikan GPS disinda EU Galileo ve Rus Glonass uydulari da var yukarida kullanabilecegimiz (nitekim guncel cep telefonlari kullaniyor). Elbette bunlar da tek dugmeyle kapatilabilir, en iyi cozum kendi uydularimizi atmak sanirim. Bu arada IHA sadece GPS tabanli degildir diye umuyorum. 

doğrudur, şuan rus ve abdnin uydular tam çalışıyor, eu uyduları henüz tam değil, bu arada kendi uydumuzu üretip atamayız, ekonomi yetmez şuan için, teknolojik olaraksa sanırım yeterli düzeydeyiz, uzaya taşımak içinse henüz daha yolumuz var...

bu arada eskileri sevmez şimdikiler, eskiler olmasa şimdi yörüngeye falan uydu koymayı unutabilirdin, zamanında akıllı olan gerçek devlet adamlarımız sayesinde şuan yörüngeye uydu yerleştirme hakkı olan az sayıda ülkeden biriyiz, ya olmasaydı düşün, elin kolun bağlı adamlara muhtaçtık...

savaş durumuna gelince, ülke sınırları içinde İHA yada topçu uçak aklına ne gelirse gelsin nokta atış yapacak sistem hazır, uyduya gerek yok, yani karada ve hava sahan içinde, uzaya çıkarsak keklik gibi avlarlar.... şaunki düzeyimiz bu ve ne yazıkki daha ötesi için gelirimizi bazı telefon üreten firmaların değerinden daha öteye çıkarmak gerekir, bunu içinde çalışmak-üretme vatanı düşünmek akıl mantık ve bilimi kullanmak lazım, bu da bizde zor çünki toplumun büyük kesimi boş  ve aşırı cahil kendini düşünen ve yaşayan tipler, çok üzgünüm, azınlıktaki insanlarımızla anca bu şekilde yavaş yol alabiliyoruz, herşeyden önce toplumu adam etmek lazım.....

9 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Xiaomi de satislari cok arttirdi. Onlara da yasak koyabilirler. Applein satisinin azalmasinin nedeni fiyatinin cok yukselmesi ve yeni cikan telefonun gercek anlamda bir yenilik getirmemesi. Telefon sektoru islemci konusunda gereken hizi coktan gecti. 4-5 senelik ust seviye telefonlar hala yeterince hizli. Son bir kac yildir orta seviye islemciler de yeterince hizli. Ust seviye donanima ihtiyac duyacak yazilim yok su anda.

Tabi siyasal ekonomik durumlar vs de var. Amerika çinlilerin teknolojisini bitirmeye calisiyor ama bugune kadar ne batan devler gorduk. Şu anda çin teknoloji konusunda oldukca iyi ve boyle durumlar neticesinde dunyanin teknoloji hakimi olabilecek kapasite var. Amerikalilar kendi sonunu hazirliyor olabilir.

dediğim gibi abd nin devri geçiyor, ne olur onu düşünelim, ya adam olur ses etmez ki bu hayal, yada şu bu derken WW3 olacağı kesin...  reset.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada eskileri sevmez şimdikiler, eskiler olmasa şimdi yörüngeye falan uydu koymayı unutabilirdin, zamanında akıllı olan gerçek devlet adamlarımız sayesinde şuan yörüngeye uydu yerleştirme hakkı olan az sayıda ülkeden biriyiz, ya olmasaydı düşün, elin kolun bağlı adamlara muhtaçtık...

Bu bilgiyi bilmiyordum Ali Bey, tesekkur ederim, ileri goruslu olmak baska bir sey.

2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

savaş durumuna gelince, ülke sınırları içinde İHA yada topçu uçak aklına ne gelirse gelsin nokta atış yapacak sistem hazır, uyduya gerek yok, yani karada ve hava sahan içinde, uzaya çıkarsak keklik gibi avlarlar.... şaunki düzeyimiz bu ve ne yazıkki daha ötesi için gelirimizi bazı telefon üreten firmaların değerinden daha öteye çıkarmak gerekir, bunu içinde çalışmak-üretme vatanı düşünmek akıl mantık ve bilimi kullanmak lazım, bu da bizde zor çünki toplumun büyük kesimi boş  ve aşırı cahil kendini düşünen ve yaşayan tipler, çok üzgünüm, azınlıktaki insanlarımızla anca bu şekilde yavaş yol alabiliyoruz, herşeyden önce toplumu adam etmek lazım.....

dediğim gibi abd nin devri geçiyor, ne olur onu düşünelim, ya adam olur ses etmez ki bu hayal, yada şu bu derken WW3 olacağı kesin...  reset.

Ali Bey d-gps'i mi kastediyorsunuz, cok bilmedigim bir konu ama gene de sormak istedim?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
23 dakika önce, Gökhan Tuna yazdı:

Bu bilgiyi bilmiyordum Ali Bey, tesekkur ederim, ileri goruslu olmak baska bir sey.

Ali Bey d-gps'i mi kastediyorsunuz, cok bilmedigim bir konu ama gene de sormak istedim?

gps i unut, alakası bile yok, uzayıda unut hatta :)  savaşta hiçbirini kullanamayız kullandırtmazlar, emin olabilirsin, ayrıca o uydular gücü olan için ilk hedeftir :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
12 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

gps i unut, alakası bile yok, uzayıda unut hatta :)  savaşta hiçbirini kullanamayız kullandırtmazlar, emin olabilirsin, ayrıca o uydular gücü olan için ilk hedeftir :)

Olurda savas olursa basimiza uydu yagacak

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Olurda savas olursa basimiza uydu yagacak

hiç sorma, taştan iyidir  :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu iş hiçbirine yaramaz. İos akıllı olun dedi ve noktayı koydu. Aklı başında bir sistem ile Android korkmadan yürüyebilir, veya maçası yerse Çin Apple için parça üretmeyi bırakır. O zaman işler değişir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Uydular, glonas lar gps ler yokken, ataletsel navigasyon sistemleri vardı. Hep dutluktu buralar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...