İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 2013 Servis Maliyeti

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

2013 Aralık çıkışlı fiestam 83binde, 90bine yaklaştı yani. Ağır bakım denilen bakımı yaptırmanın zamanı geldi gibi. Yağ ve tüm filtreler değişecek. Aynı zamanda hem yılı doldugundan( hatta geçti bile) hem de km dolduğundan triger, devirdaim ve v kayış setlerini değiştirmeyi planlıyorum. Fren balataları 20k km önce değişmişti. Çok sert fren kullanmam daha ömrü oldugunu düşünüyorum ama kontrol edilecek tabi. Aynı zamanda diskler de kontrol edilecek.

İlk sorum, bunlara ekstra olarak şanzıman yağını degiştirmek gerekir mi? 

İkici sorum, başka bilmediğim bir periyodik bakım konusu var mıdır?

Üçüncü sorum, bir özel fors servisinden(sanayi içinde bir dukkan ama sadece fordlarla ilgileniyor) fiyat aldım. Elimde motor yağı var motor yağı hariç kalan parça işçilikler dahil filtreler ve devirdaim, triger, v kayış setlerine 1.200 lira fiyat verdi. Tüm parçalar orijinal olacak. Sizce nasıl fiyat?

Yorum bağlantısı
Hakan KÜÇÜK_2

1-) Araç benzinli mi dizel mi?

2-) Şanzıman yağı , sızdırma yapmadıkça değişmez.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Araç 1.5 tdci dizel onu yazmayı unutmuşum

40 dakika önce, Hakan KÜÇÜK_2 yazdı:

1-) Araç benzinli mi dizel mi?

2-) Şanzıman yağı , sızdırma yapmadıkça değişmez.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Fren hidroliği listeye eklenebilir. çok bir maliyeti olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yıllar önce Fusion aracımın triger kayışını değiştireceğim zaman servis fiyatı pahalı geldiği için sanayiye yöneldim usta güvendiğim bildiğim bir usta idi parça listesi verdi trigeri alamak için parçacıya gittim. Üç adet aynı kutuda triger kayışı çıkardılar bu orajinal taiwan malı 150, bu çinin iyisi orjanileyle aynı 100, bu da çin malı 75 tl dediler. Farkı nasıl anlayacağım dediğimde sen anlayamazsın ben bilirim garantisi varmı her zamanki cevap abi yıllardır buradayız. Ankara, izmit ve adapazarı servislerinden sadece triger için fiyat aldım. Soluğu hemen Düzce ford servisinde aldım iyice bir pazarlık yaptım serviste değiştim. Tavsiyem fiyat araştırması ve pazarlık yapın yetkili serviste değiştirin.

Ayrıca Motor içi temizlik carbon clean veya türevleri yaptırın, fren hidroliğini değiştirin bu çok önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Odabaşı

Barış Çer Beykozlu 0 536 418 98 21 

gerekli konularda size yardımcı olur hocam.. Ford Fiesta Fan Club Türkiye'nin İstanbul tamircisi..

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Triger fomoco, devirdaim pierburg, v kayışı continental ya da gates.

Alternatif markalar var ama iyi-orijinal olanlar bunlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ercan

İzmir'de iseniz Ustaeller'e uğrayabilirsiniz ya da arayıp fiyat alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Emre Çoban1

Samsun'da üç özel servise sordum 1100 - 1300 arası fiyat söylediler. Bana normal gibi geldi zira parça fiyatları çok pahalı olmasa da işçilik zaman alıyor.

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Ben ustada triger,v kayışı ve devirdaim değiştirdim parça+işçilik 1500 TL tuttu. Buradan ustama selamlarımı iletiyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ben ustada triger,v kayışı ve devirdaim değiştirdim parça+işçilik 1500 TL tuttu. Buradan ustama selamlarımı iletiyorum.
Düzgün yaptıysa üçe beşe bakmayın
Yorum bağlantısı
Semih Gezen
(düzenlendi)

Arkadaşlar Triger değişimi 9 yıl / 135.000 kmdir

Yeni Fiesta formunun içerisinde aşağıda eski motorları da görebilirsiniz. Bu son formda Otosan 9 yıl a çekti sonunda. Ama servislerde hala 4 yıl diyeceklerdir.

https://www.ford.com.tr/ford-sahipleri/bakim-ve-onarimlar/arac-bakim-onarim-ve-tamiri

Yurtdışında triger değişimi 150bin mil/ 240bin km 10 yıl yanlış duymadiniz.

İngilizce Fiesta kullanım kılavuzlarında bunlar ayrıntılı olarak yazıyor. Fiesta owners manuel 2013 vs. Yazarak bulabilirsiniz. Şanzıman yağı bilgisi de var. Paranızı sokağa atmayın derim.

tarihinde Semih Gezen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...