İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Debriyaj Boşa Düştü

Ulaş Arıkan

Recommended Posts

Ulaş Arıkan

Arkadaşlar merhaba. Dün araçla seyahat halinde iken yüksek devirde olduğum sırada debriyaj birden boşa düştü. Aracı kenara çektim, dururken vitese geçiyor ama çalıştırdığımda boşa atıyor ve vitese geçmiyor. Pedal ilk bastığımda boşta gibi ama sonuna doğru çok sert. Sizce ne olmuş olabilir? 

Yorum bağlantısı
Hakan KÜÇÜK_2

Debriyaj teliniz kopmuş olabilir. Kontrol edin/ettiriniz...

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Debriyaj hidrolik diye biliyorum ben. Hidrolik sıvılarını kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Aynısı focusta oldu, açıp baktık prizdirek bilyası dediler.  O kadar masraf edilip açılmışken balata da değişmeli bana kalırsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ulaş Arıkan

Baskı balata, volan, debriyaj alt merkezi= 4150 tl parça ücreti :((

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Baskı volan sırf bunun için değişir mi. Ben alt merkez değiştim sadece Fiesta mk5 de benzer arıza için

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On 20.05.2019 at 14:42, Ulaş Arıkan yazdı:

Baskı balata, volan, debriyaj alt merkezi= 4150 tl parça ücreti :((

volanı neden değiştiresiniz ki? volanda kırık diş yoksa yada balans porblemi yoksa boşa para harcamak olur.

Yorum bağlantısı
Ulaş Arıkan

Usta resimleri göndermiş, parçaların bir çoğu ilginç bir şekilde kırılmış gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ulaş Arıkan

Arkadaşlar merhaba. Sık sık sorular sorup vaktinizi alıyorum kusura bakmayın.

Aracımda baskı balata, volan ve alt merkez değişti. Ancak şimdi debriyaj çok sert ve çok altta kavrıyor. Yolda giderken nerdeyse her vites değiştirmemde tak diye ses geliyor. Değişimi yapan usta zamanla yumuşayacak diyor. Sizce bu normal mi?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun. Bence normal değil.
Volan ile uyumsuz baskı kullanılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Ulaş Arıkan yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Sık sık sorular sorup vaktinizi alıyorum kusura bakmayın.

Aracımda baskı balata, volan ve alt merkez değişti. Ancak şimdi debriyaj çok sert ve çok altta kavrıyor. Yolda giderken nerdeyse her vites değiştirmemde tak diye ses geliyor. Değişimi yapan usta zamanla yumuşayacak diyor. Sizce bu normal mi?

Bu sesi yavas kaldirirkende yapiyormu hatta  araba stop durumda iken vitesi herhangi bir vitese atip sonra debriyaja dip basip bosa aldiktan sonra  debriyaji hizli kaldirirken kit kit gibi ses veriyormu

Yorum bağlantısı
Ulaş Arıkan
Bu sesi yavas kaldirirkende yapiyormu hatta  araba stop durumda iken vitesi herhangi bir vitese atip sonra debriyaja dip basip bosa aldiktan sonra  debriyaji hizli kaldirirken kit kit gibi ses veriyormu
Aynen dediğiniz gibi araba hareket etmiyorken vitese alıp sonra boşa aldığımda ve ayağımı debriyajdan hızlıca kaldırdığımda kit kit şeklinde iki kere ses geliyor. Bu neden olabilir ki?

Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc
Ulaş Arıkan yazdı:

Aynen dediğiniz gibi araba hareket etmiyorken vitese alıp sonra boşa aldığımda ve ayağımı debriyajdan hızlıca kaldırdığımda kit kit şeklinde iki kere ses geliyor. Bu neden olabilir ki?

Bu bendede var zamanla alisiyor insan  debriyajdan yavas kaldirmaya alistim

Zannedersem cift kavramali volanin bir inceligi .  Benden once degismismi baski balata bilmiyorum ama bazilari cift kavramali volanlari teke donusturuyor ondan maliyetten oturu bilemedim hic arastirmadim ama bendeki durum seninle ayni kit kit 2 kez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...