İçeriğe Yönlendir

Bmw 3.18i 3 Silindir

Onur Doğan19

Recommended Posts

Onur Doğan19

Arkadaşlar merhaba, herkese hayırlı Ramazanlar, aranıza yeni katıldım. Araştırma sürecinde olduğum için bol bol soru soracağım. 

Bugünkü sorum şu; 3.18i 2015 modelleri 3 silindir ve Benzin / Euro6 olarak geçiyor, bu araç 3 silindir, 3 silindir hakkında bilgim yok, motor sesinin daha fazla olduğunu yazmışlar diğer marka araçların, BMW'lerde 3 silindir nasıldır? Bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. 

Bahsettiğim Kasa; https://i.hizliresim.com/RrazO6.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sorun yok. 3 silindirlerin sesi daha güzeldir. ses iyidir.

3 silindirli araçlar yaşlandıklarında düzensizlik nedeniyle daha çok sarsıntı yapabilirler.  Ayrıca 4 silindirli araç 3 silindir olarak yürür ama muhtemelen 3 silindir araç 2 silindir pek yürüyemez. 

Bütçe varsa alın ama BMW zor araç ülke şartlarında. Hem de cari açık vs.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak
18 dakika önce, Onur Doğan19 yazdı:

Arkadaşlar merhaba, herkese hayırlı Ramazanlar, aranıza yeni katıldım. Araştırma sürecinde olduğum için bol bol soru soracağım. 

Bugünkü sorum şu; 3.18i 2015 modelleri 3 silindir ve Benzin / Euro6 olarak geçiyor, bu araç 3 silindir, 3 silindir hakkında bilgim yok, motor sesinin daha fazla olduğunu yazmışlar diğer marka araçların, BMW'lerde 3 silindir nasıldır? Bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. 

Bahsettiğim Kasa; https://i.hizliresim.com/RrazO6.png

3 silindir olarak alacagınız arac sizi hüsranlara ugratabilecektir.

eğer bütce bmw  ise 4 silindir araclara bakmanızı tavsiye ederim

dizel düşünüyor olsaydınız tavsiye edebilirdim ama benzinlide düşündürücü oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan19
(düzenlendi)

Teşekkür ediyorum iki cevap için de, peki 2012-2013 model 3.16i, 3.20d, 3.20i, 3.20i ED (hepsi 4 silindir) araçlardan hangisini önerirsiniz, önerileri bir paket olarak düşünürsek paketin içerği, yakıt, performans, kronik problemler hepsi olabilir, tüm bunlar düşünüldüğünde hangisi cazip olur? Yakıt bir tık daha önemli diyelim :) 

Kasa olarak ilk mesajda belirttiğim kasalar çok hoşuma gidiyor, o kasa üzerinden örnek verirseniz çok sevinirim arkadaşlar :) 

17 dakika önce, Cengiz Koşak yazdı:

3 silindir olarak alacagınız arac sizi hüsranlara ugratabilecektir.

eğer bütce bmw  ise 4 silindir araclara bakmanızı tavsiye ederim

dizel düşünüyor olsaydınız tavsiye edebilirdim ama benzinlide düşündürücü oluyor

Dizel önerilerinizi alabilirim hocam 

21 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sorun yok. 3 silindirlerin sesi daha güzeldir. ses iyidir.

3 silindirli araçlar yaşlandıklarında düzensizlik nedeniyle daha çok sarsıntı yapabilirler.  Ayrıca 4 silindirli araç 3 silindir olarak yürür ama muhtemelen 3 silindir araç 2 silindir pek yürüyemez. 

Bütçe varsa alın ama BMW zor araç ülke şartlarında. Hem de cari açık vs.  :)

o zaman 3 silindir şimdilik iptal, 4 silindir araştırmaya devam :) 

tarihinde Onur Doğan19 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

4 silindire göre çok az fazla tüketim harici pek bir farkı yok. Seste de az bir fark olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Aynı motorlu olan 4.18 kuzenimde var defalarca kullandım. 3 serisi daha hafif olduğundan cok daha iyi performansı olacaktır. Motor normal calısırken ses yok, yüksek devir cevirdiginiz zaman tatlı bi sesi var. Ben İzmir dönüşü otobanda 110 sabit 6.5 litre yaktım. Sehir içi sakin kullanım 9 litre yakıyor. 

Yani titreşim falan yok gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

2012 - 2015 arası F ( 3 kasa ) F30 kasalarda 3.18i de pişmanlık benim kullanış görüş acıma göre cok fazla buji ve bobin arızası retart ve miss arızalarına denk gelebiliyoruz ve sürekli tahrik arızası alıyoruz araclarda 

F30 kasa alınacaksa eğer tercih benzinli ise 4 silindir 320 i yada 320 ied ( 40.yıl paket) tercih edilmelidir

dizel alınacaksada 320 d mantıklı bir tercih olacaktır .

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eşimde 218i var aynı motor. Titreşimi biraz daha fazla 4 silindire oranla . Belirgin bir fark yok ama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atalay Kömürcü

318i de ki motor bmw nin kendi safkan motoru, 6 silindirli motorun bölünmüş hali, diğer 4 silindirli motor ise psa ile ortak motor, kronik sorunları olan(su eksiltme, çeşitli tahrik hataları) bir motor, tamam  performansı iyi olabilir özellikle 320ied ler ama alırken bu problemleri göz önüne almak lazım. 318i ler 136 hp performans olarak sizi tatmin edecektir,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Konu hakkında bilgim yok ama isim soy isimi görünce şaşırmadım değil :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

6 silindir iyidir. küçük motor alan kafamı öpeyim...

kj alacaktın kjj . söker takar zaman geçirirdin hem

neyse piyasası hızlı canın sıkılır sinmezse içine 1 haftada okutursun gider

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Zamana birakalim ve gorelim. Temiz kj bulamadim benzinli ve 2004 oncesi. Anlamsiz paralar isteniyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

BMW de şöyle bir durum var ki 1.6 - 1.8 -2.0 benzinli motorlarının yakıt durumu hemen hemen aynı. eskiden 1.8 ler için BMW nin en tasarruflu motorları diye geçerdi çünkü 4 silindirdi. 2.0 ler 6 silindir. 3 silindir olayına gelince yukarıda bir arkadaşım çok güzel bir yorum yapmış ve kendisine aynen katılıyorum. 3 silindir motorların WV den de gördüğümüz gibi uzun ömürlü olmuyor ve km yükseldiğinde araç inanılmaz sesli ve sarsıntılı çalışmaya başlıyor. alacağınız araç tabii BMW olduğu ve yeni olduğu için böyle sorunlarla karşılaşacağınızı sanmam ama uzun süre binerim derseniz bu sorunlar olabilir. sizin yerinizde olsam Mercedes c 180 amg bakardım. özellikle 2012 üstü makyajlı kasa..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Emiroğlu
Teşekkür ediyorum iki cevap için de, peki 2012-2013 model 3.16i, 3.20d, 3.20i, 3.20i ED (hepsi 4 silindir) araçlardan hangisini önerirsiniz, önerileri bir paket olarak düşünürsek paketin içerği, yakıt, performans, kronik problemler hepsi olabilir, tüm bunlar düşünüldüğünde hangisi cazip olur? Yakıt bir tık daha önemli diyelim [emoji4] 

Kasa olarak ilk mesajda belirttiğim kasalar çok hoşuma gidiyor, o kasa üzerinden örnek verirseniz çok sevinirim arkadaşlar [emoji4] 

o zaman 3 silindir şimdilik iptal, 4 silindir araştırmaya devam [emoji4] 

320d tavsiye ederim 6 aydir kullanıyorum 184bg olarak revize ve yeni motor var

Zincir one alindi ki zaten artık sorun cikmiyor

Yakit tuketimine gelince verdigi performansa gore yakmayan bir araç

Surekli kisa mesafe sehir ici hakkini vererek kullanim 7.5 8 lt arasında 18 jantlara rağmen son uzun yolculuk ve sehir ici karma uzun yolda ara ara yuksek suratler olmasina ragmen 120 140 bandında kullanim 5.7 lt yaktı

Butceye gore sunroof xenon ve gelismis gosterge olsun ama en onemlisi kurcalanmamis alin

Jant takip m direksiyon takip 2 tane yan sanayi tamponla hepsini m paket diye satmaya calisiyorlar malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...